• $17,942
  • €18,3737
  • 1036.29
  • 2795.7
17 Eylül 2020 Perşembe

CHP'ye figüran olduk!

Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür” diyenler çok doğru söylemişler. Gerçekten de balık hafızalı davranışlar sergiliyoruz…

O yüzden de bugün CHP’de olan biteni doğru okuyamıyoruz. Üstüne bir de illüzyonların peşine takılarak, CHP yönetimine figüranlık yapıyoruz.

Oysa CHP’de doğal süreç işliyor. Kılıçdaroğlu’nun sık dile getirdiği “Yeni CHP’ye” son rötuşlar yapılıyor. O CHP’de Mustafa Kemal ve Milli Mücadele yok. Avrupa tipi sosyal demokrat bir parti var.

Yazıldı, çizildi, ilan edildi; hatta CIA destekli kuruluşların hazırladıkları raporlarda defalarca dile getirildi bunlar.

10 yıldır tekrarlıyorum her yerde…

Artık CHP’den eski davranışlar beklemeyin. Baykal bir kaset operasyonu ile bunun için gönderildi. Kılıçdaroğlu bu amaçla geldi. Parti teşkilatlarının, yıllar önce “CHP kapatılsın” diyen “10 Aralıkçılara” teslim edilmesi, Canan Kaftancıoğlu’nun gelişi tesadüf değil. Yıllar boyunca sistemli bir şekilde “ulusalcı” isimlerin tasfiye edilmesinin sebebi zaten bu.

Bütün bunları yok sayarak CHP’de neler olup bittiğini değerlendirebilmek mümkün değil ki!..

***

Şimdi size yıllar önce ortaya çıkarıp defalarca yazdığım bir olayı tekrar hatırlatmak istiyorum:

Ne demişti Tuncay Özkan? CHP’de “gizli bir karar merkezi” olduğunu söylemişti! O gizli karar merkezi, yıllar önce harekete geçti. Mustafa Kemal’in kurduğu CHP’ye yeni bir yol aradı.

Kemal Bey, CHP Genel Başkanlığı’na gelir gelmez, “Arama Toplantıları” düzenledi. İlki İstanbul Swissotel’de yapıldı. Umut Oran öncülüğündeki bu toplantıdan Önder Sav, Kemal Anadol, Hakkı Suha Okay, Muharrem İnce, Haluk Koç ve Akif Hamzaçebi gibi isimlerin son anda haberleri oldu.

Apar topar gittiklerinde ise şoka uğradılar. Toplantıyı TESEV’in Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Babüroğlu yönetiyordu. Kürsüye gelen isimler, CHP’yi “tutuculukla” suçluyor, garip sözler sarf ediyorlardı. Kemal Anadol ve Muharrem İnce gibi isimler onlara tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, her defasında “müdahale etmeyin” diye uyardı.

Önder Sav, sonunda isyan etti:

-Bu arama konferansı da nereden çıktı? Böyle isim olmaz. “CHP neyi arıyor?” diye sorarlar.

***

ABD’li ünlü spekülatör George Soros’tan para alan, O’nun tarafından desteklenen TESEV’in kurucu üyelerinden olan Kemal Kılıçdaroğlu, baktı ki taş koyanlar çıkıyor…

Taş koyanları tasfiye etti. İkinci toplantıyı Van’a kaydırdı. “Arama Toplantısını” CHP’lilerden habersiz TESEV’ci isimlerde devam ettirdi.

O toplantıdan da Mustafa Kemal’in CHP’sinde olmaması gereken kararlar çıktı. Sonra da CHP değerlerini savunanlar tasfiye edilip, CHP’yi ve CHP politikalarını yerden yere vuran isimler milletvekili ve parti yöneticisi yapıldı.

O günlerde Kılıçdaroğlu muhalifleri, “Parti nereye götürülmek isteniyor?” diye sormuşlardı. Ortaya çıktı işte CHP’nin nereye götürülmek istendiği!

Süreç devam ediyor…

Bütün bu olan bitenleri yok sayarak CHP’deki gelişmeleri değerlendirmek, bu sürecin planlayıcılarına figüranlık yapmak olur sadece!

Yıllardır “Atatürk’ün kurduğu CHP, bugün işgal altında” derken, işte bunları anlatmaya çalışıyorum…

Olayları doğru okumak lazım! 

<p>Akşam Gazetesi Spor Yazarı Aydın Türkmen <span style='font-size: 1.6rem;'>ve Akşam Gazetesi Spor

G.Saray'ın Antalyaspor performansı nasıl?

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor