• $9,2496
  • €10,7966
  • 530.429
  • 1432.8
5 Ağustos 2015 Çarşamba

CHP’den hayat öpücüğü

PKK’nın kahpe pusuları devam ederken, HDP’nin Kandil yolcuları dün hareket etti. Osman Baydemir, Kadri Yıldırım, Hüda Kaya, Nazmi Gür ve Hatice Altınışık, Zergele denilen bölgeye gittiler.

Ne yapacaklar orada?
Türk Silahlı Kuvvetleri aleyhine çalışmalar yürütecekler, Türkiye’yi sıkıntıya sokmak için ellerinden geleni artlarına koymayacaklar.
Hemen “nereden çıkarttın” demeyin. Kendileri söylediler. HDP Grup Başkanvekili İdris Balüken, heyet henüz hareket etmeden açıkladı:
-Heyet, hava bombardımanında sivillerin yaşamını yitirdiği Zergele Köyü’nde inceleme yapacak.
Bu, PKK denilen terör örgütünün iddiası. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yalanlandı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da bu iddiayı ortaya atanlar için “alçaklar” ifadesini kullandı.
Ne fark eder, ne değişir… Balüken, henüz heyet hareket etmeden hükmünü verdi:
-Sivillerin yaşamını yitirdiği…
Çünkü varlık sebepleri bu! PKK ile birlikte hareket etmek, onun dümen suyunda gitmek zorundalar. Yıllardır bunun için siyaset yapıyorlar. Var mı bir istisnası? Yok!
Doğaldır ki, dün ne yapıyorlarsa bugün de onu devam ettirecekler! PKK’nın denetiminde bir barınma alanı olan Zergele Köyü’nü “sivil yerleşim yeri” olarak gösterecekler. Döner dönmez TSK’ye yüklenecekler. Türkiye’yi Batılı ülkelere jurnalleyecekler. Bu arada mutlaka Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı saldırılarını devam ettirecekler.
Çünkü PKK bunu yapıyor.
Özgür Gündem, daha önce DAEŞ bombardımanında hayatını kaybeden bir kadının fotoğrafını yayımlayıp “Burası Zergele” yazarak algı oluşturmaya çalışıyor.
Bunlar da devam ettirecekler.
Selahattin Demirtaş’ın “Türkiye Partisi” dediği yapı bu işte!
* * *
Ne yapsınlar, işleri zor…
Kandil, KCK, PKK ya da her neyse Suriye sınırımızdaki gelişmelerin ardından aşırı bir özgüvenle “çözüm süreci bitmiştir” açıklaması yaptı. El yumruğu yemediği için kendisininkini balyoz zannetti. Terör yapılanmasının başındaki baronlar boylarını aşan sözler sarf etti. Hep birlikte Türkiye’yi tehdit açıklamaları yapmak için sıraya girdiler.
Sonra askere ve polise kahpe ve kanlı saldırılar başladı…
Bıçağın kemiğe dayanması ile Türk jetleri havalandı. Terör yuvalarını birer birer vurmaya başladı. Dağıldılar, ağır zayiat verdiler.
Dedim ya işleri zor diye…
Yandaşlarının başına bomba yağınca harekete geçmek zorunda kaldılar. Şimdi, “barış, barış” diye bağırarak durdurmaya çalışıyorlar. “Bitti” dedikleri Çözüm Süreci’ne bir kurtarıcı ve can simidi olarak bakıyorlar.
HDP’nin Zergele denilen PKK bölgesine koşmalarını bu çerçevede değerlendirmek lazım!
* * *
Terör örgütü bu ülkede bebekleri katletti. Köy basıp çocuk-yaşlı demeden insanımızı kurşuna dizdi. Yerleşim yerlerini ateşe verdi. Dershanelerin önüne bomba koyup evlatlarımızı katletti.
Pek çok masum insanı havaya uçurdu. Kimi öldü, kimi sakat kaldı.
PKK’nın son cinayetlerinde hedef aldığı polis ve askerler de sivil giyimli ve silahsızdı. Bazılarının yanında eş ve çocukları vardı.
HDP bunların tamamını görmezlikten geldi. Bırakın heyet kurup incelemeyi, örtülü destek bile verdi; teröre meşruluk kazandıracak açıklamalar yaptı.
Bugün ise Zergele’ye koşuyorlar. Çünkü orada polis, asker ve masumların katilleri var. Ortada yadırganacak bir durum da yok. Bunlar geçmişte PKK’lı katillerin üzerine bomba yağarken “canlı kalkan” eylemlerine girişmemişler miydi?
* * *
Kandırmayalım kendimizi. Gerçekleri görmemekte direnerek terörü önleyemez ve akan kanı dindiremeyiz.
Çok şükür ki artık gerçekler görülmeye başlandı. Yalnızlığa doğru sürüklenen HDP’nin yanında bir tek Paralel Çete kaldı. Demirtaş da bu yüzden panik halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu aldı.
HDP can simidi arıyor. Rahatlamak istiyor. Bu şartlarda HDP’ye önümüzdeki günlerde hayat öpücüğü vermek CHP ve Kılıçdaroğlu için tarihi hata olur!

<p>Batı, CHP ve HDP,  Gezi ve 15 Temmuz davaları sanığı Osman  Kavala için seferber olmuş durumda.

Halk TV'nin Osman Kavala sevdası

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor