• $9,23
  • €10,7952
  • 529.071
  • 1432.8
16 Kasım 2016 Çarşamba

CHP’deki FETÖ’cüler

Kemal Bey, günlerdir diline doladı, temcit pilavı gibi tekrarlayıp duruyor. Sürekli olarak AK Parti’de FETÖ’cülerin bulunduğunu, bunların da korunduğunu söylüyor.

Neye dayanarak böyle konuşuyor, hangi mantıkla Cumhurbaşkanı’na suikast düzenlemek isteyen FETÖ’cülerin, AK Parti tarafından korunup kollandığını iddia ediyor, anlayamıyorum.

Gerçekten de konu Kemal Kılıçdaroğlu olunca, ne yapmak istediğini çözmek çok zor!

Kemal Bey’in en son söylediklerine bakın:

-ByLock kullananların isimleri seçilerek cumhuriyet savcılıklarına bildiriliyor. Koruma kalkanı var. Milletvekilleri, bakanlar, belli kişiler korunabiliyor.

Kim bu bakanlar, kimler bu milletvekilleri? Kılıçdaroğlu, biliyorsa açıklasa da biz de öğrensek. Hatta gereğini yapsak… Hep birlikte bunların üzerlerine gitsek… Ama açıklamıyor. Her zaman yaptığı gibi bir iddia ortaya atıyor. Sonra da ortadan kayboluyor.

Tam bir Kılıçdaroğlu klasiği!

***

Kılıçdaroğlu, bir şeyler söylüyor söylemesine de…

Çoğu zaman ne dediği anlaşılamıyor!

Geçenlerde de, daha önce şiddetle karşı çıktığı AK Parti’nin Anayasa Değişikliği Teklifi ile ilgili olarak, “Getirsinler görüşelim” dedi.

Grup Başkanvekili Özgür Özel, araya girmek zorunda kaldı:

-Başkanlık sistemini bize getirmesinler. Gündeme bile almayız. Sadece çayımızı içer ve giderler.

İşte Kılıçdaroğlu genellikle bu tür çelişkiler içinde. Bir öyle diyor, bir böyle. Kendisini anlamak gerçekten bir uzmanlık işi!

Ya ağzından çıkanı kulağı duymuyor ya da kafasının içi net değil, çelişkiler içinde kıvranıyor.

***

Kılıçdaroğlu, eveleyip geveliyor ama söz konusu CHP olduğunda dut yemiş bülbül misali susup oturuyor. Hiçbir suçlamaya cevap vermiyor. Hiçbir şekilde CHP içindeki FETÖ’cülerden söz etmiyor.

Oysa, madem bu konuda çok hassas, önce temizliğe kendi içinden başlaması lazım. Bakın, isim vererek söylüyorum. Ne oldu Ahmet Keten ile Ahmet Caner Yenidünya’nın durumları? İkisi de FETÖ elemanı oldukları gerekçesiyle 672 Sayılı KHK ile üniversitelerdeki görevlerinden alındılar. Ama halen CHP’deki görevlerine devam ediyorlar. Hem de bu isimler CHP’de PM üyesi. En yüksek karar organındalar.

Kılıçdaroğlu, parti içindeki tepkilere rağmen, onları koruyor, kolluyor; görevden almamakta direniyor.

Neden acaba?

Devam edelim, günlerdir CHP içinde 10’un üzerinde FETÖ’cü milletvekili ve parti yöneticisinin bulunduğuna dair iddialar dolaşıp duruyor. Bunlardan biri de CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı.

Kim mi o Genel Başkan Yardımcısı?

Kemal Bey, kim olduğunu gayet iyi biliyor.

Biliyor musunuz, CHP’nin 15 Temmuz darbe girişimini kınamak için CHP tarafından düzenlenen Taksim Mitingi’ne katılmadı. Onun yerine seçim bölgesine gitmeyi tercih etti. Ayrıca, darbe girişiminin ardından üç gün ortada görünmedi, kayboldu. İlginçtir, danışmanı da başka bir partinin il başkanı. O partinin Genel Başkanı ise, FETÖ ile yakın ilişkiler içinde olmakla suçlanıyor. Bu CHP Genel Başkan Yardımcısı, FETÖ’ye yakın olduğu için özellikle aday gösterildi. Oradan gelen destekle TBMM’ye girdi.

Kılıçdaroğlu FETÖ konusunda samimi ise, bence önce o Genel Başkan Yardımcısı’nı görevden almalı.

***

Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun FETÖ konusunda cevap vermesi gereken sorular var…

Mesela, Grup Başkanvekili olduğu dönemde, CHP’ye 10’a yakın CD geldi. O CD’leri kimler gönderdi?

Yine Grup Başkanvekili olduğu günlerde Şaban Dişli, Mir Dengir Fırat ve Melih Gökçek ile ilgili dosyaları gönderenler kimler? Biliyorsunuz, Kılıçdaroğlu o dosyalar üzerine televizyonlarda yaptığı açıklamalarla adını duyurdu ve parladı.

Mesela, CHP’ye servis edilen ve Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde Haluk Koç tarafından açıklanan Oslo Belgeleri’nin menşei nedir?

Ve en önemlisi…

Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Başkanlığı’na taşıyan Deniz Baykal kasetleri bir Fetullah Gülen operasyonu mudur, değil midir?

Kemal Bey, başka partilerle ilgili iddialar üreteceğine, önce bu soruların cevaplarını vermeli. Bence, bu ülkedeki FETÖ gerçeğinin daha iyi anlaşılması konusunda çok ciddi bir hizmette bulunmuş olur!

<p>Batı, CHP ve HDP,  Gezi ve 15 Temmuz davaları sanığı Osman  Kavala için seferber olmuş durumda.

Halk TV'nin Osman Kavala sevdası

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor