• $17,242
  • €17,5467
  • 960.821
  • 2408.15
30 Ekim 2019 Çarşamba

CHP'de büyük değişim!

Kemal Bey, Kartal Belediyesi’nin bir açılış töreninde açıkladı. Dikkatlerden kaçmış olsa gerek, pek üzerinde duran olmadı. Oysa CHP ciddi bir yol ayrımında. Tabii Kılıçdaroğlu söylediklerine sahip çıkar ve gereğini yerine getirirse!

Kılıçdaroğlu, “Yeni bir siyaset anlayışı başlatıyoruz” dedi.

Nedir o?

Kemal Bey’in deyimiyle “Halka saygılı, hesap veren, halkına güvenen yeni bir siyaset anlayışı” başlatacak CHP.

Hayırlı olsun!..

Bakın, “Bugüne kadar neredeydiniz?” demiyorum. CHP’nin bu yeni siyaset anlayışından önce “Halka niçin güvenmediğini ve saygı duymadığını” sorgulamıyorum. Atılan bu adımı son derece olumlu buluyor ve destekliyorum. CHP açısından gerçekten önemli bir dönüm noktası bu! Halka saygılı ve halka hesap veren bir siyaset anlayışı! Kemal Bey’in sonuna kadar arkasındayım. Sadece ufak bazı tekliflerim var. Mesela, işe 31 Mart Seçimi öncesi verdiği namus sözünden başlayabilir. Harika bir adım olur bu. Milletin önünde verdiği söze rağmen, CHP’li belediyelerin kapı önüne koyduğu binlerce işçiye hesap verebilir.

Sonrası çorap söküğü gibi gelir…

Belki Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, yine O’nun tarafından ilan edilen Cumhuriyet’i yok etmek isteyen HDP gibi bir oluşumla niçin aynı kulvarı paylaştığı yönündeki sorular cevap bulunabilir.

Güzel bir şey hesap verebilir olmak!

Kemal Bey o durumda zaman zaman bizim buradan sorduğumuz soruların cevaplarını da ortaya koyabilir.

***

En önemlisi de CHP’nin içi…

Muharrem İnce önceki akşam bir televizyon programında öyle sözler etti ki, yenir yutulur gibi değil. “Önceden bana destek olanları harcıyorlardı” dedi. Zaman içinde durumun daha vahimleştiğini ortaya koymak için “Şimdi de selam verenleri harcıyorlar” ifadesini kullandı. CHP’de olup biteni kısaca “ayıp” kelimesiyle özetledi. Bu, son derece ciddi bir suçlama!

Kemal Bey yeni siyaset anlayışı başlattığına göre, buna da cevap vermeli. Önce kendi partisini tatmin etmesi gerekli.

Mesela şu soru da cevap bulmalı bence:

Yılmaz Ateş, Onur Öymen, İsa Gök, Emine Ülker Tarhan, Kemal Anadol, Önder Sav, Şahin Mengü, Emin Koç, Yıldıray Sapan, Birnur Ayman Güler, Dilek Akagün Yılmaz ve daha onlarca isim neredeler bugün? Kim öğütüp, etkisizleştirdi ve köşeye attı onları? En önemlisi ise, Kılıçdaroğlu önce kendi durumunu açıklığa kavuşturmalı. CHP’nin eski grup başkanvekillerinden Kemal Anadol, bir süre önce ABD’nin Ankara Büyükelçisi’ne mektup yazıp, çok ciddi iddialarda bulunmuştu. Amerika’nın CHP’nin içine el attığını, bu sürecin sonunda Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olarak çıktığını ortaya koyan WikiLeaks belgelerini paylaşmıştı.

Hesap verebilir olmak, bu konuyu da aydınlatmayı gerektirir!

CHP’de merak edilenler o kadar çok ki!..

O yüzden çok heyecan duydum Kemal Bey’in bu sözlerinden. Sakın “Olmaz, yapmaz, yapamaz” demeyin.

Yapar ya da yapmaz, o işin aynı tarafı. Laf olsun torba dolsun diye söylemiş olsa da bunlar özlenen güzel sözler değil mi?

Bırakın bir müddet keyfini çıkaralım. CHP Genel Başkanı’nın “Biz halka saygılı olmaya ve hesap vermeye karar verdik” demesi bile size heyecan vermiyor mu?

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı