• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
28 Nisan 2017 Cuma

CHP, sağ gösterip sol vurdu

Türkiye’de en kolay ve en çok başvurulan, aynı zamanda en fazla prim sağlayan faaliyet nedir, biliyor musunuz?

İSTİSMAR!

İşte o yüzden demokrasiden nasibini almayanlar “demokrat”, Mustafa Kemal’i hiç bilmeyenler “Atatürkçü”, hayatı boyunca tek bir fidan dikmeyenler “çevreci”, hayvanlarla irtibatı sofrasındaki etten ileri gitmeyenler de “hayvan hakları savunucusudur” bizim ülkemizde!

Bunlara bir de “din istismarını” ekleyelim. O alan da oldukça verimlidir. Fetullah Gülen gibi bir sahtekârı “imparator” haline getirmiştir Türkiye’de.

Gezi Olaylarında gördük biz bunları. Domatesin ağaçta yetiştiğini, cevizin bostandan toplandığını sananlar “çevreci” kesilip, karşımıza dikildiler. Molotoflarla çevreyi yakıp yıkanların ağaç sevdaları depreşti. Şaka gibiydi ama başlarında da HDP’li Sırrı Süreyya Önder vardı. Hani şu orman kundaklayan PKK’lılar var ya, onların hamisi olan HDP’nin Milletvekili Sırrı Süreyya Önder!

CHP ise, mangalda kül bırakmadı. Gezi Olayları devam ederken esti, yağdı, gürledi. İnsanlar tahrik edildi. Ağaç ve orman üzerine yapılan güzellemeler birbirini izledi…

Bugün “Halk oylaması sonuçlarını kabul etmiyoruz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “halka soralım” diye ortaya fırladı:

-Yeşil alanlar imara açılacaksa referandum yapalım. CHP olarak yeşili ranta teslim edemeyiz.

Ardından “reklamlar” geldi. Kemal Bey, “Nerede bir CHP’li belediye varsa, yeşile parka özen gösterir” dedi. Yeşile hasret yerlerde yaşayan vatandaşlara da bir çağrı yaptı:

-CHP’li bir belediye gelirse sorun çözülür.

***

Ve gördük, CHP’li belediyenin sorunu nasıl çözdüğünü...

CHP’li Büyükçekmece Belediyesi, 30 dönümlük Albatros Parkı’nı inşaatçılara sattı, sorunu kökünden halletti! Taksitle 160 milyona anlaştı ve parktaki yüzlerce ağacı feda etti. Üstelik, bu CHP’li Belediye Başkanı, tepki gösterenlere “Yetki benim, satarım” anlamına gelecek bir de cevap verdi.

En vahimi ise… Gezi Parkı’ndaki bir-iki ağaç için Türkiye’yi ayağa kaldıran çevrelerden birkaç cılız tepkinin dışında ses çıkaran olmadı.

Bu büyük yeşil katliamını AK Partili ya da MHP’li bir belediye yapsaydı, ne olurdu acaba? Herhalde yüzlerce, binlerce insan sokaklara dökülürdü. Ülkenin dört bir yanında kanunsuz gösteriler düzenlenir, muhtemelen Türkiye ayağa kaldırılırdı.

“İstismar” dedikleri işte böyle bir şey! Başkası yaptığında bağırır çağırır, büyük bir gürültü çıkarırsın; fırsatını bulunca da sen yaparsın!

Bakın bu “istismar” kelimesini üzerine basa basa ve özellikle kullanıyorum. CHP’li Büyükçekmece Belediyesi, geçmişte ne yapmıştı biliyor musunuz? Kelimenin tam anlamıyla “şov” yapmıştı. “Ağaç dikmeyenin nikâhını kıymayacağız” diye bir karar almıştı. Milletin karşısına yeşillerle bezenmiş ve özenle süslenmiş bir maskeyle çıkmıştı.

Yetmemiş, CHP’li Başkan Hasan Akgün, aldıkları bu kararı açıklarken, yeni projelerden bahsetmişti. Vatandaşların karşısına geçip koca koca, üstelik oldukça süslü laflar etmişti:

-Büyük Çekmece yeşil alan oranı bakımından sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın birçok kentine göre daha fazla şanslıdır.

Kendisi ise bu şansı iyi kullanıp, ranta çevirdi…

Bedeli mukabilinde, şehrin nefes alma alanı olan 30 dönümlük ağaçlık Albatros Parkı’nı, inşaatçılara teslim etti!

***

Boşuna demiyorum, “CHP sağ gösterip sol vurdu” diye… Hem de bu defa oldukça sert vurdu!

Gitti yüzlerce ağaç.

Şimdi, başta Kemal Bey olmak üzere, sürekli olarak “yeşil” nutukları atan, her fırsatta “yeşile âşık olduklarını” söyleyen CHP’lilere bir çağrım var. Hazır halk oylaması sonuçlarını tanımadığınızı söylemişken, bu kararı da tanımayın. Çekin belediye başkanınızı bir köşeye, “İptal et bu satışı” deyin. Bastırın ve ikna edin. Direnirse de “Biz böyle belediye başkanı istemiyoruz” deyip, ihraç edin.

Yapabilir misiniz? Bence yapmalısınız!

Aksi takdirde, bugüne kadar atağınız nutukların hepsi uçup gider. CHP İstanbul İl Başkanı’nın her fırsatta söylediği “Kamu arazileri peşkeş çekilemez” nutuklarının hiçbir anlamı kalmaz. Parti sözcülerinin söylediklerinin tamamı, “yeşil adına yapılan sahte şovlar” olarak CHP’nin hanesine yazılır. Yanına da “istismar” notu düşülür!

Ne demişti Ziya Paşa:

“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!”

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor