• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
25 Nisan 2019 Perşembe

CHP bu mu Kemal Bey?

Emin Pazarcı
Emin Pazarcı
YAZARIN SAYFASI

Partinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kameraların karşısına geçti. Kamuoyunun önünde açık ve net kabullerde bulundu. Hatta “meydan okudu” da denilebilir.

Kendisine, 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında attığı twitler soruldu…

Önce “İnandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin” ifadesinden başlandı. “Ben attım doğrudur” cevabını verdi. Sonra, “Bu saatte ezan okumak suretiyle kalkışma yapanlara ne diyeceksiniz?” paylaşımı hatırlatıldı. Onun da kendisine ait olduğunu söyledi.

En önemlisi ise…

Bütün bu ifadelerin parti politikaları ile ayrışmadığının altını çizdi. “CHP budur işte” demeye çalıştı. Parti içinden de “hayır öyle değil” diyen çıkmadı. Durum bu olunca, Kaftancıoğlu’nun ifadelerinin, CHP yönetimini hiç de rahatsız etmediğini düşünmek gerekir! O yüzden “CHP budur” denilebilir.

Birincisi, “İnandığınız Allah’ınız” diyerek, kendisini ve temsil ettiği partiyi inanlardan farklı bir safa koyuyor. İkincisi de bu ülkede hain bir darbe girişimi varken, onlara değil minarelerden ezan okuyanlara saldırıyor.

Kaftancıoğlu’nun söyledikleri de, ortaya çıkan tablo da net. Buna rağmen, yine de kafalar karışık. Takiyye miydi, aldatmaca mıydı, yoksa bir oyun muydu bilemem! Ancak, 31 Mart seçimine giden süreçte CHP kurmayları çok farklı bir tablo çizdiler.

Yasin okuyan bir İmamoğlu figürü kafalara kazındı. Kaftancıoğlu’nun söyledikleri ile taban tabana zıt bir “Ülkücü Yavaş” portresi toplumun önüne konuldu.

Eğer Kaftancıoğlu’nun söyledikleri doğruysa oyundu bütün bunlar! CHP, gerçek yüzünü sakladı ve maskeyle seçmenin karşısına çıktı.

O yüzden en yetkili ağız olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu konuya bir açıklık getirmesi gerekiyor. CHP gerçekte ne? Ya da bunların hangisi gerçek CHP? Sanırım seçmenin ve kamuoyunun bunu bilmeye hakkı var.

***

Kemal Bey bir açıklama yapmazsa, o durumda İmamoğlu ve Yavaş gibi isimlere görev düşüyor. Onların bu konuya açıklama getirmeleri gerekir. Çünkü her iki isim de farklı bir görüntü ile seçmen karşısına çıktı. Kaftancıoğlu’nun tam tersi söylemlerle seçmenden oy istedi ve aldı.

Bir açıklama yapmak zorundalar. Seçmene saygı, dürüstlük ve şeffaflık bunu gerektiriyor. Kaftancıoğlu’nun söylediklerini onaylıyorlar mı, onaylamıyorlar mı? Onlar da aynı mı, yoksa farklı mı düşünüyorlar?

Milletin bunu bilmeye hakkı var.

Devam ediyorum, başta Kemal Bey olmak üzere CHP’nin YPG terör örgütü konusunda da artık açık bir tavır ortaya koyması gerekiyor. Çünkü son gelen bilgilere göre, YPG içinde Ermenilerden oluşan bir tabur kurulmuş. Orhan Bakırcıyan adı verilen bu taburun duvarlarında Ermenistan Bayrakları, Anadolu halkını katleden Taşnak ve Hınçak liderleri ile Abdullah Öcalan posterleri var. Yanlarında da diplomatlarımızı öldüren ASALA militanlarının resimleri bulunuyor.

Kemal Bey, bu gelişme ve Türkiye’deki YPG yandaşları hakkında ne düşünüyor?

O susarsa, kendilerine “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyenler ve “ülkücüyüm” diye ortalıkta gezen Mansur Yavaş gibi tipler ne diyor? Bunu da mı içlerine sindiriyorlar?

Millet gerçekten merak ediyor!

<p>Armutalan Mahallesi Şirinyer mevkisinde dün öğle saatlerinde başlayan ve İçmeler Mahallesi'ne kad

Şahin'in kahreden ölümü

Osman Gazi vefatının 695'inci yılında anılıyor

Mars'ta hayat var mı?

Kaçkarlarda düşen 2 Ukraynalı dağcı, 33 saatte kurtarıldı