• $28,945
  • €31,2593
  • 1888.83
  • 7978.82
15 Mart 2019 Cuma

Cehalet büyük konfor

Kimi televizyonda ahkâm kesiyor, kimi “yazar” sıfatıyla sağda solda kalem oynatıyor. Lafı dolandırmadan söyleyeyim, hepsi birbirinden cahil!

Üstelik, cehalet büyük konfor. Her şeyi biliyorlar, her konuda fikirleri var. Ancak, alt yapıları ve muhakeme kabiliyetleri olmayınca, utanma denilen duyguyla herhangi bir ilişkileri yok.

“Türkiye’nin beka sorunu yok” diyorlar…

Eyvallah, öyle düşünüyor olabilirler. Ancak, ardından söyledikleri evlere şenlik. “Daha önce böyle bir sorun yoktu da, son 16 yılda mı çıktı ortaya” sözleriyle insanı zıvanadan çıkarıyorlar.

Bre cahiller, 1071’den beri bu topraklarda beka sorunu var. Haçlı Seferleri niye düzenlendi? Çanakkale’de onca insanımız niçin kırıldı? Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Milli Kurtuluş Savaşı niye yapıldı?

Hadi onları bilmiyorlar; okumadılar, araştırmadılar, cahil kaldılar. Bu ülkede yaşamıyorlar mı? Neler olduğunu görmediler ya da duymadılar mı?

Osmanlı yıkıldı, Cumhuriyet’i kurduk, ama beka sorunu hiç yakamızı bırakmadı!..

Önce Hatay Meselesi ile boğuştuk. Sonra Johnson Mektubu geldi. Marshall Yardımı ile kandırıldık. Uçak ürettiğimiz tesisleri mandıraya çevirttiler. Kıbrıs’a çıkartma yaptık diye ambargo uyguladılar. Hep tehditlerle karşı karşıya kaldık.

Gün oldu, terör örgütlerini çıkardılar karşımıza. Gün geldi, Avrupa ve Amerika’daki diplomatlarımıza saldırdılar. Kendileri açısından işlerin kötü gittiğini gördüklerinde darbeler yaptırttılar. Sonra da “Başardı bizim çocuklar” mesajları gönderip, kutlamalar düzenlediler.

FETÖ kimin beslemesidir?

Sovyetler dönemindeki silahlı sol örgütler kime bağlı çalışmışlardır?

Dün ve bugün PKK’nın arkasında kimler vardır?

Yeter herhalde, isterseniz daha fazla saymayayım.

***

Ya terör örgütleriyle frenlemeye çalıştılar bu ülkeyi ya da darbelerle. Kabuğumuza çekildiğimiz, iddialarımızdan vazgeçtiğimiz dönemlerde ise hiçbir sıkıntı yaşatmadılar bize!

Son 17 yıl içinde ise…

PKK denilen terör yapılanmasına hendekler kazdırıp, “özyönetim” ilan ettirdiler. Ülkeyi bölmek için adımlar attılar. FETÖ’yü devreye sokup, yönetim değiştirmeye çalıştılar. Nihayet, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulundular.

Olmadı, hiçbirinde başaramadılar. Şimdi yeni yollar deniyorlar. Bugün yaşadıklarımız budur işte!

Eğer, FETÖ ya da PKK ile sonuç alabilselerdi… Eğer 15 Temmuz’da başarıyı yakalayıp, Türkiye’yi esir edebilselerdi… Bu tartışmalar yaşanmazdı ülkede. Bizi diledikleri gibi yönlendirirler, biz de iplerin kimin elinde olduğunu bilmeden yaşamaya devam ederdik.

Demek ki…

Beka sorunu “Türkiye yönetilemediği” için ortaya çıkmıyor. “Kendi ülkemizi biz yöneteceğiz” dediğimiz zamanlarda beliriyor!

Bugün Avrupa’dan ve Amerika’dan gelen dayatma ve tehditlerin zirveye çıkması tesadüf değil. Durup dururken, Emperyalist Batı, FETÖ ve PKK-PYD gibi güçler sandık sonuçlarını yönlendirmek için bir araya gelmiyor.

Dün terör ve darbeyle yapamadıklarını, bugün farklı yollardan gerçekleştirmeye çalışıyorlar. İltimas geçip, daha ileri gitmeden sadece “cahil” diye nitelendirdiğim güruh bunu görmüyor işte!

<p>Kaçak/sahte alkollü içki ticaretinin engellenmesi yönelik 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 'Ç

Bakan Yerlikaya duyurdu! 81 ilde eş zamanlı 'Çengel-4' operasyonu

Ustasından çay tarifi! Meğer yıllardır yanlış demliyormuşuz…

HADO sporu, ilgi odağı haline geldi! Artırılmış gerçeklik oyunu

Samsun'da UMKE bölge tatbikatı yapıldı! Film sahnelerini aratmayan görüntüler ortaya çıktı