• $9,5161
  • €11,0937
  • 546.766
  • 1455.42
28 Mayıs 2015 Perşembe

Büyük koalisyon

İçinde yok, yok gibi… Bu koalisyonda dış aktörler, iç aktörler var. Siyasi partiler ve bazı sivil toplum örgütleri umutlarını koalisyona bağlamış durumdalar. Hatta silahlı terör örgütleri tarafından bile destekleniyor.

Normal şartlarda yüzde 10 seçim barajını geçme ihtimali sıfır olan HDP’yi bütün güçleriyle ittiriyorlar. Türkiye’de “Bu hükümet kalırsa işimiz zor” diyen kim varsa, HDP’nin arkasında.
Adeta, “Önce ortak düşmanlarımızın sırtını yere getirelim, sonra kaldığımız yerden kavgaya devam ederiz” havasındalar.
“Bunları bir gönderelim, sonra bakarız” dışında herhangi bir hesap içinde değiller. Kendileri bile ne yapacaklarını bilmiyorlar…
Sadece kaosa oynuyorlar!
* * *
KCK ile Paralel kanlı bıçaklıydı. Doğu ve Güneydoğu’da bir hakimiyet mücadelesi içindeydiler. PKK’nın şehir yapılanması, başına ne gelse cemaati suçluyordu. Birbirlerini yerden yere vuruyorlardı.
Dün STV’yi açtım, adeta HDP’nin yayın organı gibi olmuş. Zaman ve Bugün gazetelerine baktım. Onların da farkı yok.
CHP’nin durumu da aynı. Daha Cemaat’i düne kadar Cumhuriyetin temel kazanımları için en büyük tehlike olarak gören CHP, bugün Pararel’in en büyük destekçisi oldu. Aralarına bir de HDP’yi aldılar.
MHP ise daha önce yaptığı açıklamalarda “ihanet odağı” olarak gördüğü her iki yapıya karşı sessiz. Hatta pek çok MHP’li isim, o “ihanet odağı” dedikleri yapıya destek veren yayın organlarında boy gösteriyor.
Kandil’deki Cemil Bayık’ı da unutmamak lazım. Kısa bir süre önce “Düşman TC kuvvetleri” türünden açıklamalar yapan Bayık, işi gücü bıraktı; Kandil’den HDP’ye oy toplamaya çalışıyor.
Üstelik bütün bunlar hepimizin gözleri önünde yaşanıyor. Hatta HDP yöneticileri kameraların önünde DHKP-C gibi bir terör örgütüne teşekkür ediyor.
Yetmez…
Bunlara bir de The Economist, Der Spiegel ve The Times gibi yayın organları ile Alman Yeşiller gibi yapılardan destek geliyor!
* * *
Bu ülkede hırslar akılların öylesine önüne geçmiş ki…
“Milliyetçilik” denildiğinde mangalda kül bırakmayanlar bile gayri milli yapılardan medet umar durumda!
“Demokrasi Havarileri” de eli silahlı ve bölgenin en kanlı terör örgütünü “şirinleştirmekle” meşgul.
Hakkını yemeyelim, HDP de gereğini yapıyor. Silahlı örgüt, geçici olarak eylemlerini durdurmuş durumda. Daha düne kadar sağda solda bayrak yakanlar da yine geçici olarak meydanlarda Türk Bayrağı sallıyor.
Şimdi sıkı durun…
Kendilerine “aydın” sıfatını layık gören 200 kişi bir araya gelip “acil çağrı” başlıklı bir bildiri yayımlamış. Bunlar, daha önce bahsettiğim demokrasi havarileri!
1) Paralel Yapı’ya destek veriyorlar.
2) HDP’ye baraj aşırtmak için çırpınıyorlar.
3) İlginçtir, bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı’nı, barışın önündeki en büyük engel olarak göstermeye çalışıyorlar.
Kendilerine “aydın” diyorlar ya, amiyane tabiriyle yiyeceğiz sanıyorlar. Sözde bu “aydın” sıfatının arkasına sığınıp milleti aptal yerine koyuyorlar.
Aslında şaka gibi, mizah dergilerine konu olacak bir durumla karşı karşıyayız!..
Biri silahsız, diğeri silahlı iki ayrı terör örgütünü kutsuyor, sonra da “demokrasiden” bahsediyorlar. Biri milletin yatak odasına kadar giren, diğeri de yol kesen, haraç alan, mahkeme kuran, kan döken iki ayrı yasadışı örgüte destek verince “aydın olduklarını” sanıyorlar.
Sözün kısası…
Son derece kirli bir koalisyonla karşı karşıyayız. Üstelik sadece kirli olmakla kalmıyor; gayri milli yapısı da açıkça görünüyor.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu