• $16,3759
  • €17,5716
  • 974.604
  • 2450.84
24 Mart 2021 Çarşamba

Bu ne şimdi?

HDP yaptı, öncülüğü ve organizasyonu. Sözde Nevruz Bayramı'nı kutlayacaklardı. Baharı karşılayacak, güzellikler dileyecekler, bu arada biraz da eğlenip hoş vakit geçireceklerdi.

Ne oldu?

Yıllardır yaşadıklarımız, sürekli olanlar oldu! Nevruz kutlaması, tam bir örgüt propagandasına dönüştü. HDP organize etti, ama PKK boy gösterdi. Kimse de yadırgamadı. Çünkü, o kutlamalara katılan ya da izleyen herkes biliyor ki, HDP, PKK demek! Yok aralarında bir fark. PKK, benim askerim, polisim, korucum ve masum insanlarımı vuruyor. HDP de bu eylemleri rahat yapabilmesi için PKK'ya eleman ve para temin ediyor.

Bunlar belki eskiden tartışılabilir, "Yok canım, o kadar da değil" denilebilirdi. Ama Diyarbakır Annelerinin uzun süredir yürüttüğü "evlat direnişi" ile öylesine aşikâr oldu ki, tersini söylemek mümkün değil.

Örgütten kaçıp kurtulan onlarca militanın yargı makamlarına verdikleri ifadeler var. Aralarında 9-10 yaşındaki çocukların da bulunduğu bahtsız insanlar kaçırılıp, "düşman" dedikleri Türk Askeri ile çatışmak için yetiştiriliyor. Sır değil artık bütün bunlar.

HDP'liler çalıştırıyorlar bu çirkin çarkı. İddianamelerde ayrıntıları ile var. Hepsi belgeli ve ispatlı.

Hakkari'deki Nevruz Kutlamalarında, neler yapıldığını hep birlikte ve bir defa daha gördük...

Terör Örgütü'nün elebaşı, binlerce insanın ve bebeklerin katili Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldı.

Öcalan'ın posterleri açıldı.

Meydanda PKK terör örgütünün sembolleri taşındı. Terör örgütünü simgeleyen paçavralar sergilendi.

HDP de bütün bunlara en üst düzeyde alkış tuttu. Ağızları kulaklarındaydı HDP yöneticilerinin. Yasadışı eylemlerden dolayı 81 kişi hakkında işlem başlatıldı. Bunların arasında HDP Eş Başkanı Mithat Sancar da var.

Demek ki neymiş? HDP=PKK söylemi yerinde ve doğruymuş. Haklarında kapatma davası açılan bir dönemde bile çekinmeden bunları yapabiliyorlar. Adeta Türk yargısına meydan okuyorlar!

HDP'illeri atalım bir köşeye hiç tartışma konusu yapmayalım. Kandil'den talimat alan bu yapının meşrebi zaten belli! PKK terör örgütüne katil yetiştirmek üzere insan taşıyan bir yapıyı ciddiye almak doğru değil.

Sözüm, "Siyasi parti kapatmalara karşıyım" diyenlere...

Ne partisi? Ortada siyasi parti mi var? Siyasi partilerin kapatılmasına herkes karşı. HDP siyasi parti değil. İnsanlık dışı terör yapılanmasına destek veren değişik bir organizasyon.

İçinde, bombalı terör eylemlerinin ardından parçalanan insanlar için "Savaşta olur böyle şeyler" değerlendirmesi yapanların bulunduğu bir yapı.

HDP için bir değerlendirme yapmak için Hakkari'deki son nevruz kutlamalarına bakmak bile yeterli. HDP'ye "siyasi parti" demek, siyasete hakaret. Özgürlükler ve demokrasi gibi kavramları HDP gibi bir yapı ile birlikte anmak, o değerleri aşağılayıp kirletmek. HDP ve daha önceki benzerleri keşke gerçek anlamda bir siyasi parti olabilselerdi. Biz millet olarak pek çok acıyı çekmezdik o durumda. Mesela bugün içi yanan Diyarbakır Anneleri olmazdı gündemimizde. Yıllarca gözyaşı dökmez, bugün mutluluk öyküleri anlatıyor olurduk birbirimize.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu