• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
18 Ağustos 2022 Perşembe

Bu nasıl siyaset?

İçimiz yandı, hep birlikte üzüldük. Siyasilerimiz de peş peşe baş sağlığı açıklamaları yaptılar...

Ama bu saldırıyı yapan alçakları lanetlemek de gerekirdi. Bazı siyasi parti liderlerinin açıklamalarında bunu görmedim. Ayrıca basit bir meseleymiş gibi geçiştirildi. Bir-iki gün içinde unutuldu gitti. Ateş de düştüğü yeri yaktı. Oysa bu saldırı geniş bir açıdan tartışılması gereken bir olaydı.

Şanlıurfa Çiçekalan Hudut Karakolu'na yapılan alçakça saldırıdan bahsediyorum. Bir askerimizi şehit verdik, dördü de yaralandı.

Peki bu saldırı nereden yapıldı? Suriye'nin Ayn el-Arap bölgesinden! Failleri de orada ve o bölgede yuvalanan ABD destekli YPG'li teröristler. Yani PKK'nın kardeşleri.

Şimdi biraz geriye dönüp, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "YPG bize mi saldıracak" sözlerini tartışmak gerekmez mi? Saldırdı işte, üstelik uzun süreden beri de saldırıyor. Ayrıca, YPG'nin PKK'nın bir uzantısı olduğu gerçeğinden hareket edersek, biz neredeyse 40 yıldır bunlarla mücadele ediyoruz.

***

Olayın ardından en ilginç olanı da Kılıçdaroğlu'nun yayınladığı başsağlığı mesajıydı...

Şehit ve yaralılardan bahsetti. Şehit Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu'nun ailesine baş sağlığı ve yaralanan askerlerimize de acil şifalar diledi.

Hepsi bu kadar!

Bence mesele bu kadar ucuz olmamalı. Çünkü, o alçaklar, sınır karakolumuza Suriye'den saldırdılar. CHP de Suriye ve Irak'a asker gönderilmesi ve bulundurulmasına ilişkin tezkereye Meclis'te "hayır" dedi.

Üzeri örtülecek, unutulacak ve millete unutturulacak, "Ne var ki bunda" denilecek bir mesele değil bu. O tezkere ve tezkereler olmasa nasıl mücadele edeceğiz biz bu alçaklarla? Sınırlarımızı, askerlerimizi ve o bölgede yaşayan insanlarımızı nasıl koruyacağız? Her seferinde bir başsağlığı mesajı yayınlayıp, sırt üstü yatacak mıyız?

Bence konuşulmalı bunlar. Şiddetle tartışılmalı. Bu ikircikli siyaset tarzı masaya yatırılıp, millete anlatılmalı.

***

Tartışılmalı, ama "tartışalım" diyenler ağzını açtığında sosyal medyada ağır bir saldırı başlıyor...

Hem de ne saldırı!

Bunu da "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diyenler, Cumhuriyet'in kurucu unsuru olduğunu iddia edip Kuvayı Milliye Ruhundan bahsedenler yapıyor!

Çok garip değil mi?

Benim ülkeme saldırılıyor. Benim insanım ve toprak bütünlüğüm hedef alınıyor. Benim askerim katlediliyor. Kendisine "Atatürkçü" adını veren birtakım mankurtlar da bu gerçeğin üzerine örtmeye, örtülemeye çalışıyor.

İşte bu ülkenin en büyük sıkıntılarından biri bu!

Maskelerle geziyor herkes. Yaldızlar kazındığında altından hep başka şeyler çıkıyor. İllüzyonlar, algı operasyonları gerçeklerin üzerini örtüyor. İkiyüzlü siyaset, giderek daha fazla yayılıyor.

Havlu atıp teslim olacak değiliz elbet...

Bunlar Osmanlı ve Milli Mücadele döneminden beri var. Bugün de olacak, çeşitli maskeler ve oyunlarla yarın da karşımıza çıkacak. Dün olduğu gibi bugün de bunlara pabuç bırakılmayacak.

Hiç kuşkunuz olmasın. Tarih bir defa daha tekerrür edecek. Yine hezimete uğrayacaklar. Yine milli irade ve bu milletin feraseti galip gelecek. Ayıpları ile baş başa kalacaklar.

<p>Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?</p><p>Her şey saniyeler içinde oldu.</p><p>Yolculardan bir b

Uçaklarda en güvenli koltuk hangisi?

Giresun'da sağanak nedeniyle bir ev yan yattı

Endonezya'da volkanik hareketlilik! Kül bulutları ve lav akıntıları oluştu

Yanardağ hareketlendi... Ülkede 3. seviye alarm verildi!