• $13,443
  • €15,2824
  • 791.72
  • 2011.16
2 Aralık 2020 Çarşamba

Bir dönem kapandı

Nasıl başladıysa öyle bitti. Ermeniler, işgal ettikleri Karabağ’daki son nokta olan Laçin’i de terk etmek zorunda kaldılar. Bitti…

O Laçin ki, Türk Milleti’nin nağmelerinde dolaştı on yıllar boyunca. “Araz üste buz üste, kebap yanar köz üste” sözcükleri ile başlayan şarkılarımızı, “Can sana kurban Laçin” diye bitirdik senelerce.

Sonra işgalle birlikte sessizliğe büründük…

Keser döndü, sap döndü. Nihayet hesap döndü. İşgalciler, Karabağ’a girdikleri gibi çıkmak zorunda kaldılar. Gerçekten tam da girdikleri gibi çıktılar. Yaklaşık 30 yıl önce de yakarak ve yıkarak işgali gerçekleştirmişlerdi. Laçin’e girmişlerdi. Giderken de aynısını yaptılar. Yakıp yıktılar, geride ne varsa yok etmeye çalıştılar.

Bir fark var tabii. 1990’ların başında büyük katliamlar yapıp birlerce can almışlardı. Şimdi kendi canlarını kurtarmaya çalışıyorlar.

Sakın “Ruslar engelliyorlar” demeyin. Engellediği filan yok Rusların. Öyle bir niyeti olsa, Karabağ’ın ev ev yakılıp kundaklanmasını önlerdi!

Bugün tek bir engel var Ermeni vandallığı ve barbarlığının karşısında. Güçlenen Azerbaycan ordusu ve Türkiye korkusu!

***

Doğal olarak hatırlayamayabilir yaşı müsait olmayanlar. Biz ise bizzat ve aktif olarak yaşadık o yılları.

Bundan 26-27 yıl önce sergilenen zulme ve soykırıma kadar ulaşan Ermeni saldırılarına bizzat şahit olduk. “Peki ne yaptık?” derseniz, koca bir hiç; sadece sırtlarını sıvazladık. Kamuoyu pek bilmez, ama o günlerde ödüllendirdik biz bu insanlıktan çıkmış barbar Ermenileri. Milletin karşısına geçip yalan üzerine yalan söyledik: Günün Ermeni yöneticileri ile ilgili olarak “Onlar ılımlı isimler, onlara yardım edersek radikaller zayıflar” masalları anlattık. Aç karınlarını doyurduk. Onlara buğday verdik! Hem de bedelsiz olarak, bir kuruş almadan.

Dönemin Ermenistan Cumhurbaşkanı Ter Petrosyan da “Kars Ermenistan toprağıdır” gibi laflar edip bize teşekkürlerini gönderdi!

Anladık mı, algıladık mı, mesajı aldık mı?

Hayır…

***

Bugün de film başa sarılmaya çalışılıyor farkında mısınız?..

Başladı yine “Vah vah, tüh tüh” türünden haberler… Neymiş, Karabağ’ın boşaltılması ile Ermenistan tahılsız kalmış. Çünkü, tahılı Karabağ Bölgesi’nden karşılıyormuş. Yakında ekmeksiz kalabilirmiş.

Kalsın, yaptığının bedelini ödesin. İyi bile olur. Bize ne?

Ayrıca arkasında koskoca bir Fransa var. Diğer batılı destekçilerini de sayarsak, küçücük Ermenistan’ın beslenmesi sorun mu?

Türkiye ve Azerbaycan’a karşı kullanmak üzere toplanan PKK’lı paralı askerlere kaynak bulanlar, birkaç ton buğdaya da para bulurlar elbet. 

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı