• $16,965
  • €17,388
  • 963.928
  • 2371.25
17 Mayıs 2019 Cuma

Binali Bey çalmış!

Otuz küsur yıllık gazeteciyim. Neler gördüm neler!.. Pişkinlikte sınır tanımayanlar, yüzsüzlükte bütün engelleri zorlayanlar ve iftirada kademelerin en tepesine çıkanlarla karşılaştım. Fakat ne yalan söyleyeyim, ben böyle bir şeye rastlamadım.

Öylesine şaşkınım ki!..

PKK destekçisi HDP’nin YSK’daki temsilcisi Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Meclis’te yaptığı konuşmada bütün rekorları kırdı. Öyle laflar etti ki, evlere şenlik. CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’na avukatlık yapmaya çabalarken, kendisini komik duruma düşürdü.

Aklınca, 31 Mart’ta İstanbul’da yaşanan büyük seçim yolsuzluğunu örtbas etmeye uğraştı. Kendince “Çünkü Çaldılar” tespitini boşa çıkartmaya çalıştı.

“Asıl siz çaldınız” dedi. Nasıl “çalındığını” da anlattı…

Biliyorsunuz, Ak Parti seçimin ardından YSK’ya başvurdu. Dilekçesinin ekine de İstanbul’daki seçim yolsuzluğunu belgeleyen üç bavul evrak ekledi. HDP’li vekil, Ak Parti’nin işte bu belgeleri için “çalıntı” dedi.

Şaka değil, bunu gerçekten söyledi.

Kanuna aykırı olarak sandıklarda görevlendirilen 9 bin sandık kurulu üyesinin isimleri İçişleri Bakanlığı’ndan, 20 bin zihinsel engellinin listesi Sağlık Bakanlığı’ndan, kısıtlıların ad ve soyadları da Adalet Bakanlığı’ndan çalınmış!

Kişisel veriymiş bunlar, kimseyle paylaşılamazmış…

Tam bir HDP kafası! Yadırgamamak lazım. Bunlar, PKK eylemlerine ses çıkarmaz, terörist cenazelerinde tabut omuzlarlar. Teröristi kutsar, onlarla mücadele eden güvenlik güçlerini suçlarlar. O yüzden hırsıza ses çıkarmayıp, yakalatanlara saldırmaları da doğaldır. Herkes meşrebinin gereğini yerine getirir.

Fırsatını bulsalar, suç delillerini toplamak için çeşitli kurumlara müzekkere yazıp bilgi isteyen hâkimleri bile suçlar bunlar. “Hırsızsınız siz, kişisel veri topluyorsunuz” diye ortalığı ayağa kaldırırlar.

Örneği ortada, yapar mı yaparlar.

***

Güzel oluyor aslında, hem de çok güzel. Paylaşmalı bunları milletle. Büyük seçim hırsızlığını örtbas edebilmek için hırsızın foyasını ortaya çıkaranlara nasıl saldırdıkları herkesin gözünün içine sokulmalı. Eskilerin deyimiyle “merd-i kıpti” bunlar. “Şecaat arz etmek isterken sirkatin söyleyenlere” en güzel örnek… Çalanlar haklı, yakalayanlar suçlu! Çalanlar adeta yumurtadan yeni çıkmış bir civciv kadar saf ve masum, onları yakalayanlar hırsız!

Bekliyorum, yakında Binali Yıldırım’ın karşısına geçip, “Kim çalmış, sen çaldın” diye suçlarlarsa hiç şaşırmayacağım. Artık algı operasyonları o hale geldi ki, ölçü filan kalmadı. Salla sallayabildiğin kadar. Nasıl olsa karşıda “bravo” diye bağırıp elleri patlayıncaya kadar alkışlayacak bir kitle var.

Yaşadık biz zaten bunları…

İmamoğlu, eline mazbatayı alır almaz, bütün İstanbulluların kişisel verilerini toplamak için hukuka aykırı bir talimat verdi. “Yaşa var ol” diye alkışladılar. Allah’tan skandal mahkemeden döndü. Ak Parti, seçim yolsuzluğunu ortaya çıkarmak için resmi kurumlardan belge topladı. TBMM kürsüsünden “çaldın” diye bağırıyorlar.

Millet de herhalde görüyor bütün bu yaşananları.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı