• $8,2009
  • €9,7696
  • 457.647
  • 1393.24
17 Temmuz 2015 Cuma

Bayramda çarpmasınlar sizi

Emin Pazarcı
Emin Pazarcı
YAZARIN SAYFASI

Evet, bu bir bayram yazısı değil. Bir süreç yazısı! Sakın ola “Bayramda da böyle bir yazı yazılır mı?” demeyin. Yazılır, niye yazılmasın? Hatta bunların bayramda yazılmasında fayda bile var!

Pararel Yapı’dan bahsedeceğim…
Çünkü…
Yine “bayram”, “din-iman”, “fitre-zekât”, “himmet” diye ortalıkta dolaşanlar var. Yazalım ki, gerçek yüzler iyice görülsün. Unutanlar hatırlasın. Ne olur, ne olmaz; ağlarına düşebilecekler dikkatli olsun.
Çünkü…
Bunların yapabileceklerinin sınırı yok.
Çünkü…
Müslümanlık kisvesi altında hareket eden, kökü dışarıda olan, her türlü ahlaki değeri ayaklar altına alan gayri milli bir çeteyle karşı karşıyayız.
* * *
Hatırlıyor musunuz, başlangıçta ne kadar da suret-i haktan görünüyorlardı! Çetenin deşifre olduğu ilk günlerde televizyonlara çıkıp “din, iman, hak, hukuk ve adalet” nutukları atıyorlardı…
Hep aynı sözleri tekrarlıyorlardı:
-Ayıptır, günahtır, masum insanları suçlamayın. Varsa bir delil ortaya koyun. Hükmü adalete bırakın.
Aynen öyle yapıldı. Ama bu arada hesap edemedikleri bir adım daha atıldı. Bunların yargıdaki uzantılarının da üzerine gidildi. Peş peşe gerçekleştirilen operasyonlarla fotoğraf ortaya çıkmaya başladı.
Bir anda söylem değiştirdiler. Boynu bükük molla görüntüsünden bağırıp çağırma, feryat etme safhasına geçtiler:
-Hukuksuz algı operasyonları yapılıyor!
Yetmedi, yurtdışında ne kadar bağlantıları varsa harekete geçirdiler. Kendileri, yalan ve iftira üzerine kurulu bir algı operasyonu başlattılar. Dışarıdaki Türk ve Türkiye düşmanı bütün yapılarla kol kola girdiler.
O günden bu yana da bu ülkeye hem içten hem de dıştan vurmaya devam ediyorlar…
* * *
Neşter vurulan yerden öyle bir cerahat akmaya başladı ki, anlatılır gibi değil. Hangi taşı kaldırsanız, altından bunlar çıkıyor. Neredeyse bütün Türkiye’yi hepimizi takip altına almışlar.
Kumpaslar kurmuşlar…
Algı operasyonları ile kendileri için tehlike olarak gördükleri herkesi itibarsızlaştırmışlar…
İnsanların yatak odalarına kadar girmişler…
Dışarıdaki efendilerinden aldıkları talimatlarla ülke menfaatlerine savaş açmışlar…
İyi niyetli mütedeyyin insanlardan topladıkları paralarla bir imparatorluk oluşturmuşlar. O paraları diledikleri yerde istedikleri gibi kullanmışlar. Kumar masalarında çarçur ettikleri bile olmuş. En önemlisi de İslam adına topladıkları paralarla Müslümanlara savaş açmışlar…
Neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Lime lime dökülüyorlar. Buna rağmen, hâlâ utanmadan ortalıkta gezip boy gösteriyorlar.
* * *
İşte fotoğrafları her yerde dolaşıyor… Sözde “mağdurlar” adına birtakım yapılar oluşturmuşlar. Bu nasıl bir mağduriyetse 5 yıldızlı otel salonlarında iftarlar düzenliyorlar. Oralarda da Bediüzzaman’a “sefil adam” diyen ve din düşmanlığı ile övünen insanların karınlarını doyuruyorlar.
Tabii ki parasını ceplerinden vermiyorlar. Saf, temiz, dini bütün insanlardan aldıkları himmet paralarını oralar da kullanıyorlar. Müslümanlardan aldıklarını Müslümanlara sövenlere aktarıyorlar.
Hepsini isim isim sayarım. Yine bu ülkenin mütedeyyin insanlarından elde ettikleri kaynaklarla ateistleri besliyorlar. Ellerine kalem verip gazetelerinde yazılar yazdırıyor, televizyonlarında yorumlar yaptırıyorlar.
En büyük düşmanları kendilerine biat etmeyen Müslümanlar. Onlara karşı şeytanla bile işbirliği yapabilirler.
Bayram vesilesiyle bir defa daha hatırlatmak istedim. İyi bayramlar…

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü