• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
22 Eylül 2021 Çarşamba

Baykal'ın isyanı

CHP, değişti, dönüştü ve artık gerçek CHP'lileri dahi isyan ettirir hale geldi. Hem de ülkenin menfaatleri ve milletin geleceği gibi en temel meselelerde. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal bile "yeter" dedi. Kişisel bir tepki değil bu. Aynı zamanda Deniz Baykal ve onun gibi düşünenlerin de isyanı!

Bir değil, iki değil... Kılıçdaroğlu'nun milletvekili danışmanı Ünal Çeviköz, peş peşe ülke menfaatlerini hedef alan öyle açıklamalar yaptı ki, Aslı Baykal "olacak iş değil" demek zorunda kaldı. Türkiye'yi "saldırgan" bir ülke gibi göstermeye çalışan Çeviköz'e, sosyal medya hesabından tepki gösterdi:

"Mavi Vatan, emperyalizm değil, hakkına hukukuna sahip çıkmak. Buralar da vatan demek. Yunanistan'ın bu kadar saldırgan olduğu, hukukumuza el attığı bir ortamda, Mavi Vatan söylemini, düşmanlık yaratıcı, saldırganlık gibi sunmak, ana muhalefet için olacak iş değil."

Evet, olacak iş değil, ama oldu. Tıpkı bundan önce de olmaması gereken pek çok şeyin gerçekleştiği gibi! CHP'deki değişim ve dönüşüm tamamlandı. Sonunda, Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP'den, Türkiye'nin değil, Yunanistan'ın tezlerine destek veren açıklamalar bile yapılmaya başlandı. Hani, "Kucağımızda oturup sakalımızı yoluyor" denir ya, CHP o hale geldi!

Tepkiler, son derece doğru ve yerinde. Ama hiçbir anlamı ve yaptırımı yok. Çünkü aradan geçen on küsur yıl içinde köprünün altından çok sular aktı. Atı alan çoktan Üsküdar'ı geçti. Şimdi karşımızda böyle bir CHP var.

Sadece Mavi Vatan değil ki!.. Ünal Çeviköz, Suriye, Libya, Karabağ gibi pek çok hassas konuda benzer açıklamalar yapıyor. Üstelik Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da korunup kullanıyor.

***

Tepkiler ne zaman gösterilecekti, biliyor musunuz?

Çiçeği burnunda Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun İstanbul ve Van'da "Arama Toplantıları" yapıp, partiye yeni bir rota ve yol çizmeye çalıştığında! CHP'nin yönetim kadrosunu dışlayıp, bu işi Soros'tan fonlanan TESEV'ci isimlerle yaptığında!

Güneydoğu'da bazı illerimizde "Öz Yönetim" çığlıkları atılır ve hendekler kazılırken, Kemal Bey'in onlara "arkadaşlar" diye hitap ettiğinde!

Terör hükümlüsü ve Abdullah Öcalan'ın heykelini dikme sevdalısı Selahattin Demirtaş hakkında iddianame hazırlanırken, "Bu tür iddiaları göğsünde şeref madalyası olarak taşıyacak" dediğinde!

Batılı ülkelere ve onların işadamlarına mesajlar verip, "Türkiye'yi yatırım yapılmayacak bir ülke" olarak gösterdiğinde!

Partiyi parsel parsel ele geçirip, ulusalcıları birer birer tasfiye ettiğinde!

Ülke, milli menfaatlerini korumaya yönelik adımlar atarken, onların karşısına set gibi dikildiğinde!

15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Binali Yıldırım, CHP'lilerin de tepki göstermesini istediğinde "Can güvenliklerini kim koruyacak?" cevabını verdiğinde!

Vesaire, vesaire...

Maalesef, o kadar geç kalındı ki! Eski CHP'yi yok etti Kemal Bey. Değerleri ve kadroları ile yok etti. Kılıçdaroğlu'nun damgasını vurduğu yeni CHP var artık!

10 yıl öncesine kadar "olması mümkün olmayan" her şey oldu ve olmaya devam ediyor CHP'de. Ecevit ve Baykal refleksleri bekleyen yanılır!

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!