• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
6 Nisan 2023 Perşembe

Bay Kemal'e kopya

Geçti kameraların karşısına, yine bol keseden vaatleri sıraladı. Emeklilerin bayram ikramiyelerinin 8 bin 500 liraya çıkarılacağını söyledi. Hızını alamadı, "Şu andan itibaren" dedi. Yine yetmedi, Kurban Bayramı'nda emeklilerin hesaplarına 15 bin lira ikramiye yatırılacağını söyledi.

Kemal Bey bunu hep yapıyor...

Nasıl olsa sırtında yumurta küfesi yok. "Bekara karı boşamak kolay" demişler. O yüzden çok rahat hareket ediyor. Hep "İktidara gelirsek" diye vaat üzerine vaat veriyor.

Halbuki beklemeye gerek yok. CHP şu anda belediyelerde iktidarda. Bay Kemal'e bir kopya vereyim. Yarından tezi yok harekete geçip CHP'li belediyelere bir talimat versin. Çalışanlarına hemen birer maaş ikramiye dağıtsınlar bir görelim.

Sonra da şapkamızı önümüze koyup, CHP'ye oy vermeyi düşünelim!

Ayrıca, zaten kendi içinde tutarsız sözleri: "Kaynak nerede?" diye soracaklara, sormadan söylüyor. Peşkeş çekilen paraları hukuk yoluyla alacakmış, emeklilere dağıtacakmış!

Olmaz ya hadi oldu diyelim. Boyacı küpü mü bu? Mahkemenin sadece dosyayı incelemesi aylar sürer. Ama Bay Kemal, bol keseden dağıtıyor işte.

Kısacası, Kılıçdaroğlu şüpheli alacakla borç ödeme planları yapan müflis tüccar görüntüsü veriyor!

***

Bitmedi, dahası var...

Kemal Bey, bu sözleri sarf ederken, "Gençler bilmezler, anlatayım" türünden ifadeler kullanıyor.

Doğru, gençler bilmezler, anlatmak lazım. Bunları söyleyen Kılıçdaroğlu'nun SKK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemi hatırlamak şart. O günlerde emeklilik yaşının yükseltilmesini savunuyordu. Aksi takdirde emekli maaşlarının ödenemeyeceğinden bahsediyordu. Açıp baksınlar yaptığı açıklamalara; neler söylemiş, neler...

Şimdi oy lazım tabii. O oyu alabilmek için de yüksek perdeden vaatler havada uçuşuyor. Ne demişti yerel seçim öncesi? CHP'li belediyelerde tek bir işçinin bile işten çıkarılmayacağı sözünü vermişti! Ardından on binlercesi kapı önüne konuldu.

Kemal Bey ise verdiği sözleri unuttu.

***

Şimdi de Altılı Masa'da kriz var. Niye? Kılıçdaroğlu, verdiği sözleri unuttu diye!

O masa kurulurken de vaatler havada uçtu. Kemal Bey, Deva, Gelecek Partisi ve diğerlerinin ağzına bol miktarda bal sürdü. Şimdi de "vermem" diyor. Muradına erdi çünkü, adaylığını onaylatıp, ipleri eline aldı.

Niye CHP'nin milletvekili aday listelerini onlarla doldurup, kendi adamlarını dışarıda bıraksın? O yüzden masadaki itiş-kakış devam ediyor. Nereye evrileceği de belli değil.

Durum bu olduğu için Kemal Bey, emeklinin Bayram ikramiyesini 8 bin 500 lira da yapar, iktidara gelirse herkesin hesabına 15 bin lira yatıracağını da söyler.

Tutulmadıktan sonra sözün değeri var mı?

Ayrıca bu tür konularda manevra yapmak da çok kolay. Gelirsin iktidara, "Ey vatandaş, bunlar enkaz bırakmışlar" dersin. Geçmişi suçlayıp, işin içinden sıyrılırsın.

Bay Kemal'in dediği gibi gençler geçmişi bilmezler. Koalisyon dönemlerinde biz bu filmi çok izledik. Demirel ve Ecevit'in ağzından "Enkaz bırakmışlar" sözlerini çok duyduk.

Parlamenter Sistem diyenler, filmi geriye doğru sararlar, bu millete o koalisyon dönemlerini yeniden yaşatırlar. Dert değil, olur biter.

<p>Hakkari'nin Yüksekova ilçesi kırsalında yılanlar sürü halinde görüntülendi. İlçeye 30 kilometre u

Yüksekova'daki yılanlar bölge halkını şaşırttı

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü