• $16,9877
  • €17,4992
  • 983.955
  • 2403.9
16 Mart 2018 Cuma

Batının iğfal operasyonları

Kültürel izler var yıllardır yaşadığımız gelişmelerde. Tarihsel köklere dayanıyor, batının sürdürdüğü küresel operasyonlar. Hepsinin temeli, yüzyıllar öncesindeki kölelik düzenine dayanıyor. Kısaca “insan kullanma sanatı” diyebiliriz buna.

Kölelik anlayışıdır asıl çıkış noktası. O sistem, esarete, zora ve şiddete dayalıydı. Sürdürülemedi ve yüzyıllar önce son buldu. Yerine ise, “gönüllü kölelik” de diyebileceğimiz “uşaklık düzeni” geldi. Elbette bu yeni anlayış daha ince bir politika gerektiriyor. Ancak, uygulamada aynı sonucu veriyor. Evrensel olarak buna da “emperyalizm” adı veriliyor.

Basit bir sistem aslında:

Önce iğfal edecek, daha sonra kullanacaksın.

Daha açık bir anlatımla, aldatacak, kandıracak ve baştan çıkaracaksın. Sonrası zaten kendiliğinden geliyor. İğfal edilen kitleler, üzerlerine düşeni gönüllü olarak yerine getiriyor. Yıllardır yaşıyoruz biz bunun örneklerini.

1980 öncesi bu ülkede çeşitli isimlerde yasa dışı silahlı sol örgütler vardı. “Bağımsız Türkiye” sloganları atarak, başkalarına hizmet ettiler hep. THKP-C Acilciler Grubu da bunlardan biriydi. Marksizm ve Leninizm nutukları atarak, pek çok cinayete katıldı. Türkiye’deki terörün köpürtülmesinde kendine verilen görevi başarıyla yerine getirdi. Yıllar sonra Engin Erkiner isimli liderleri ortaya çıkıp, Türkiye düşmanı çevrelere nasıl taşeronluk yaptıklarını ayrıntılarıyla anlattı.

Diğerleri de farklı değildi elbette…

Hepsi gönüllü uşaklar olarak büyük bir şevk içinde çalıştı. Sonra onlara gerek kalmadı. 1980 Darbesi ile görevleri sona erdirildi. İçeride onlar temizlenirken, Suriye’ye kaçan Abdullah Öcalan parlatıldı. Öyle ince bir operasyon gerçekleştirildi ki… “Kürt Düşmanı” damgasını yediği için can havliyle ülkeyi terk eden bu adam, “Kürtlerin Lideri” diye paketlenip, piyasaya sürüldü.

Kendisini destekleyenlerin yüzlerini de kara çıkartmadı. Uşaklığın hakkını verdi. Çok büyük görevler yaptı!

***

Batı, tek sepete koymadı bütün yumurtaları. Fetullah Gülen adında bir adam bulundu. O’na da İslami hassasiyetleri olan kitleleri iğfal etme görevi verildi.

Türkiye’nin yapısı gereği, Gülen’in işi daha kolay oldu. İşin içine “din, iman” girince, önü alabildiğine açıldı. Geniş kitleleri alabildiğine iğfal etti. Büyüdü de büyüdü. Ahtapot misali, kolları dört bir yana yayıldı. Gücü, Türkiye sınırlarının dışına yayıldı.

Tam kıvama geldiğinde “haydi” deyip, harekete geçirdiler. Görevi dershaneler bunalımı çıkarmakla başladı. 17-25 Aralık Darbe Teşebbüsü ile devam etti. Nihayet, 15 Temmuz’da bu milletin tepesine bomba yağdırmaya kadar uzandı.

Ama olmadı işte, ne kadar çabalasa da kendisine verilen görevi başaramadı. Ancak bitmedi işi. Halen devam ediyor. Türkiye dışından ülke düşmanlığı yaparak, atışa devam ediyor. Efendileri, başarısızlığına rağmen fırlatıp atmadılar O’nu. Pensilvanya’da koruma altında tutuyorlar. Limon gibi sıkıp, son damlasına kadar faydalanmaya çalışıyorlar. Çok çaba gösterdiler, çok ciddi masraflar ettiler, bu adama ciddi umut bağladılar. Beklediklerini bulamasalar da kendisinden azami faydayı elde etmeye çalışıyorlar.

Batının “faydacı anlayışı” bu işte!

***

Yürüttüğümüz Afrin Operasyonu ile Batının iğfal operasyonunun bütün ayrıntıları ortaya dökülmüş durumda. Artık daha iyi anlayabiliyoruz neler olup bittiğini.

ABD, Suriye’de itini köpeğini üzerimize sürüyor. Ankara, Washington ve Brüksel’de sırtımızı sıvazlayıp, “dostluk” nutukları atıyor.

Ama eskisi kadar başarılı olamıyor artık…

Kimseyi dün olduğu kadar rahat iğfal edemiyor. Sadece aptallar üzerinde başarı sağlayabiliyor. Onlar ölüyorlar, akıllı olanlar ve bir oyunun içinde olduklarını görenler, kaçarak canlarını kurtarmaya çalışıyor.

Çünkü şapka düştü, kel görüldü… “Dost ve müttefik” adını verdiği bize parayla satmadığı silahların PYD-PKK terör örgütüne bedavaya dağıtıldığını kör gözler bile gördü. Türkiye’nin yürüttüğü operasyon, yer altına saklamaya çalıştığı yüz milyonlarca dolarlık tahkimatı bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarttı. Bize verdiği hiçbir sözü yerine getirmediği tecrübelerle sabitlendi.

Tabii, sadece ABD değil. Peş peşe yaşadığımız tecrübeler, bize Avrupa’nın da gerçek yüzünü ve niyetini gösterdi.

***

Oyun bitti. Dünyadaki kölelik düzeni yıkıldığı gibi, “iğfal et ve kullan” döneminin de sonuna gelindi. Bu tarihsel dönüşümde Türkiye’nin ve bu ülkeyi yönetenlerin rolü büyük! Farkında mısınız, küresel bir belanın defedilmesini sağlıyoruz biz. İnsanlık adına önemli bir görev ifa ediyoruz. Bütün dünyayı derinden etkileyecek gelişmelerin merkezindeki başrol oyuncusu bir Türkiye’den bahsediyorum!

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı