• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
16 Şubat 2022 Çarşamba

Basit

Şimdi size gerçekten basit, hatta oldukça basit bir sosyal medya paylaşımından bahsetmek istiyorum. Basit, ciddiyetsiz, seviyesi düşük, ama siyasetin geldiği noktayı göstermesi açısından çok önemli...

Dikkat edin, ergen bir genç yapmıyor bunu. Şaka filan da değil. Ülkeyi yönetmeye talip, lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir siyasi partinin önemli bir ismi tarafından gerçekleştiriliyor.

Olayın altına imza atan isim milletvekili. Üstelik, isminin önünde "CHP Genel Başkan Yardımcısı" sıfatını da taşıyor. Onursal Adıgüzel'den ve yaptıklarından söz ediyorum...

O paylaşım halen orada duruyor mu, yoksa sildi mi bilemiyorum! Ancak bu satırların yazıldığı sırada duruyordu. Sosyal medya hesabından bir "14 Şubat Sevgililer Günü" paylaşımı yapmış. Sol tarafa Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla eşi Selvi Hanım'ın, Sevgililer Günü dolayısıyla birlikte çektirdikleri bir fotoğrafı koymuş. Sağına da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BAE ziyareti sırasında Veliaht Prens tarafından havaalanında karşılandığı sırada çekilen bir görüntüyü yerleştirmiş. Altına da aynen şunu yazmış:

"Bugün 14 Şubat, herkes sevdiği ile..."

Ne ilgisi var ve ne kadar basit bir bakış açısı bu? Hatta edep dışı olduğunu bile söylemek mümkün.

İşte siyasetin geldiği ve getirildiği nokta bu!

***

Onursal Adıgüzel, normal şartlarda altında kalması, hatta ezilmesi gereken bir fotoğrafla, aklınca olumsuz algı oluşturmaya çalışıyor.

Bir tarafta, "lay, lay, lom" eşi ile birlikte Sevgililer Günü fotoğrafları çekip, paylaşan kendi Genel Başkanı var. (Sakın yanlış anlamayın, eleştirmiyorum; bu onların tercihi.) Diğer yanda da karantinadan yeni çıkmış, hasta eşini bırakıp, ülkesinin menfaatleri için resmi bir ziyaret gerçekleştiren bu ülkenin Cumhurbaşkanı yer alıyor.

Onursal Adıgüzel ise bu tabloyu "herkes sevdiğiyle" sözleri ile yorumlayabiliyor! Ne yapsaydı Erdoğan, BAE'ye mesaj gönderip, "Bugün Sevgililer Günü, gelemem" mi deseydi? Kemal Bey gibi eşinin dizinin dibinde fotoğraf çekip paylaşmayı mı tercih etseydi?

Ülke yönetiyor Erdoğan! Türkiye'nin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapıyor! Sevdasının Türkiye olmasının eleştirilecek tarafı ne?

Onursal Adıgüzel, böyle bakıyorsa ülke yönetimine eyvah ki ne eyvah!

Mustafa Kemal Atatürk de 19 Mayıs 1938'de hasta yatağından kalkıp, Hatay'ı kurtarmak için Mersin ve Adana'ya gitti. O haliyle askeri birliklerin geçişini ayakta izledi. O da "Hem hastayım, hem sevdiklerimden ayrılamam, Hatay'dan bana ne" mi deseydi?

Bu nasıl bir bakış açısı? Bu ne biçim bir siyaset anlayışı? Bu ne kadar güçlü bir siyasi nefret ve kin? Olması, bir devlet adamının yapması gerekenleri böylesine çarpıtıp kirleterek, yerden yere vurmaya çalışıyor!

Söylenecek söz çok da sözün bittiği yerdir burası, söylenmez.

Bir de bu zihniyet iktidara gelip ülke yönetmekten bahsediyor...

Nasıl olacak bu iş? Ülke meselelerini bir kenara bırakarak, özel günlerde sevdikleri ile birlikte halvet olup keyif çatarak mı? Lay, lay, lom yapıp fotoğraf paylaşarak mı?

CHP ve Onursal Adıgüzel bunu mu vaat ediyor millete?

Pes, Allah bu bakış açısı ve siyaset anlayışından milleti korusun.

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu

Kapış kapış gidiyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…