• $16,3223
  • €17,4566
  • 971.532
  • 2418.1
31 Ekim 2018 Çarşamba

Atatürk düşmanı takozlar

Yıllardır yazıyorum, sağda solda anlata anlata dilimde tüy bitti: Bu ülkede Atatürk’ten en çok bahsedenler, aslında Mustafa Kemal’e en uzak isimler. Öyle ki, içlerinde Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nden öç almak isteyenler bile bulunuyor!

Mesela biri var ki, her gün gözümüzün önünde bağıra çağıra Atatürk istismarı yapıyor. Konuşmasının satır aralarında ise Mustafa Kemal’in değerleriyle mücadele ediyor. O’nun mücadele ettiği emperyalistlerle kol kola geziyor. Attığı sistemli adımlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin altını oymaya çalışıyor.

T.C. Başkanı Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında “Salon Cumhuriyetçileri, gardırop Atatürkçüleri” dedi onlara. Bence insaflı davrandı. Temelde ve bilinçaltında Mustafa Kemal Atatürk’le problemleri var hepsinin. Ne O’nu tanıyorlar, ne de verdiği mücadeleyi anlayabilmiş durumdalar.

Mustafa Kemal’i rakı-balık arasına sıkıştırmışlar. Yıllardır istismarını yapıyorlar. Tabiri caizse tepe tepe kullanıyorlar. Bence Atatürk düşmanı takozlar bunlar!

***

Bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne savaş açan PKK gibi bir terör örgütünün siyasi uzantıları ile işbirliği yapana “Atatürkçü” denilebilir mi?

Ama onlar kendilerine bu sıfatı yakıştırabiliyorlar!

Mustafa Kemal’in Misak-ı Milli sınırları içine aldığı Suriye için “Bize ne oradan” tavrı içine giren kendisinin “Atatürkçü” olduğundan bahsedebilir mi? Bizde, bağıra bağıra “Atatürkçüyüm” diyebiliyorlar!

Atatürk, Türk Milletine Muasır Medeniyetler Seviyesini hedef göstermişken, yapılan her yatırıma karşı çıkıp bahane bulan, O’nun yolundan yürüdüğünü söyleyebilir mi?

Bizim sözde “Atatürkçülerin” en belirgin özellikleri bu!

Bakın Atatürk ne diyor: “Hangi medeniyet vardır ki, ecnebilerin (batılıların) telkin ve tavsiyeleri üzerine yükselebilmiştir? Tarih böyle bir hadise kaydetmemiştir!”

Bizimkiler ise, sorgusuz sualsiz batı hayranlığını ve batının dümen suyuna girmeyi “Atatürkçülük” sanıyorlar. Hatta, daha da ileri gidip, Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni batıya şikayet etmeyi marifet sayıyorlar.

Kendi uydurmaları olan “Kemalizm” denilen illeti dinsizlik sananlar var bizim ülkemizde. Oysa, Atatürk hayata gözlerini yumana kadar Türkiye Cumhuriyeti’nin Harp Okullarında “Kur’an-ı Azimüşşan” üzerine yemin edildi. Yemin metni de “Vallah ve Billah” diye sona erdi.

Bizim Atatürk istismarcıları bunu da bilmiyorlar!

Erdoğan, dün “vah zavallılar” ifadesini kullandı onlar için. Yerinde bir tespit bu!

Atatürk’ü tanımayan ya da bildiği halde istismar eden “Atatürkçülerle” dolu ülkemiz. Tamamının sıkı bir Atatürk ve Cumhuriyet dersine ihtiyaçları var. Ama ilk dersin sonunda Mustafa Kemal’e sövmeye başlarlarsa şaşırmamak gerekir!

***

Ne dedi Erdoğan dün? “Atatürk’ü ve Cumhuriyet Bayramlarını tekellerine almak isteyenlerden” bahsetti. Aynen öyle…

Önümüze içi boş ve çarpıtılmış bir Mustafa Kemal Atatürk koyuyorlar. Cumhuriyet’i kuran iradeyi çarpıtıyor ve halkı yok sayıyorlar. Bu milletin verdiği Milli Mücadelenin içini tamamen boşaltıyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni köksüz ve değersiz bir konuma yerleştiriyorlar. “Sarı saçlım mavi gözlüm” şarkıları ve “Atam sen kalk da ben yatam” şiirleriyle milleti uyutmaya ve oyalamaya çalışıyorlar…

Yıllardır bunu yaptılar. Bu istismarı almak lazım ellerinden. Mustafa Kemal ve Cumhuriyet değerlerini kurtarmak lazım onların istismar ve tekelinden.

Erdoğan’ın dün TBMM Grubu’nda yaptığı konuşma bu yüzden son derece önemli. Benzer konuşmalara Türkiye’nin çok ihtiyacı var.

Çıkarın Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’de özellikle de “gizli oturumlarda” yaptığı konuşmaları. Koyun milletin önüne, değerlendirsin olup biteni. İşte o zaman çok daha iyi görülecek, kimlerin hangi değerleri ne kadar çarpıtıp istismar ettiği.

On yıllardır sürdürdükleri bu büyük istismar ellerinden alındıktan sonra, acaba ne yapacaklar? Nasıl davranacaklar? Nereye ve hangi kıbleye yönelecekler? Gerçekten çok merak ediyorum!

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu