• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
5 Eylül 2023 Salı

Arap onlar Arap!

Yanıbaşımızda, Suriye'de önemli gelişmeler yaşanıyor. Bazı Arap aşiretleri YPG'ye karşı ayaklanıp saldırıya geçtiler. Sosyal medyada paylaşımlar yapıyoruz; hemen karşımızda bir grup peydah oluyor. Başlıyorlar saldırmaya...

Kimi "Arap onlar Arap" diye sövmeye, hararet etmeye başlıyor. Kimisi, "Bizi arkadan vurmuşlardı" teranesini tekrarlıyor. Kimi de konuyu Suriyeli sığınmacılara getirip içindeki kini boşaltıyor...

Öz kayboluyor, ayrıntılarda debelenip duruyoruz. Kendimizi son derece gereksiz bir tartışma içinde buluyoruz. Arap düşmanlığı üzerinden emperyalistlerin kılıcını sallayıp, değirmenlerine su taşıyanlarla karşı karşıya kalıyoruz.

Üstelik çoğu da farkında değil yaptıklarının. İşin en acı tarafı, bütün bunların "milliyetçilik, vatan, millet" nutukları arasında gerçekleştirilmesi.

Olayın özü şu:

ABD ve hatta Rusya, o bölgede Türkiye aleyhine demografik yapıyı değiştirmeye çalışıyor. Suriye'deki yönetim de koltuğunu korumak için Ruslar ve YPG'nin elinde oyuncak olmuş durumda. İran ise her zaman olduğu gibi kendi rejimini yayma derdinde.

Son olaylar, işte böyle bir ortamda, bıçağın bölgedeki Arap Aşiretlerinin kemiğine dayanması ile başladı. İtildiler, kakıldılar, köylerine, şehirlerine YPG'liler yerleştirildi. Çocukları zorla askere alındı. Bölgenin sahipleri olarak maraba mertebesine indirildiler. Son olarak da ABD uşağı YPG Komutanı Mazlum Abdi Şahin tarafından liderleri tutuklandı.

Ve isyan başladı. Arap Aşiretleri, YPG'nin elindeki köylere karşı taarruza geçtiler. Bazılarını geri aldılar. Çok sayıda ölü e yaralı var.

***

Ne diyordu Türkiye:

Terör örgütü YPG'nin bölge halkına zulmettiğini söylüyordu. Nihayetinde haklı çıktı.

YPG-PKK terör örgütü, ABD'nin, yer yer de Rusya'nın desteği ile 2012'den bu yana başta Araplar ve Kürtler olmak üzere bölgenin asıl sahiplerine yapmadığını bırakmadı. Silah zoru ile canlarından bezdirdi. Baskılar, sürgünler, keyfi tutuklamalar birbirini izledi. Ağzını açan susturulmak istendi. Bütün bunlar Birleşmiş Milletler raporlarına da yansıdı.

Türkiye'nin dışında önemseyen çıkmadığı gibi, baskılar daha da artırıldı. Yıllardır sabreden Arap Aşiretleri de silaha sarılmak zorunda kaldı.

Bugün Suriye'de yaşananlar budur.

ABD müdahale etmeyip bekliyor. Muhtemelen tepe tepe kullandığı YPG'nin biraz burnunun sürtülmesini ve kendisine daha fazla biat etmesini istiyor. Rusya, bildiğimiz Rusya. Araplara giden takviye kuvvetleri vuruyor. Emperyalistlerin çöreklendiği Suriye'de zaten yıllardır insanlık ve insani değerler rafa kaldırılmış durumda.

"Yapmayın, etmeyin" diyen, hakkı-hukuku savunan bir tek Türkiye var.

İçimizdeki ne yaptığını bilmeyen şaşkınlar da sözde "milliyetçilik" kisvesi altında "Yapın, vurun, onlar Arap" tavrı içinde. ABD'nin, Rusya'nın ya da İran'ın menfaatlerine omuz verip, millilik ve milliyetçilik taslıyorlar.

Tıpkı geçmişte "cemaat" adı altında din adına ortaya çıkıp, batılı emperyalist güçlere hizmet eden Fethullah Gülen ve emrindeki tayfaya benziyorlar.

İşte o batılı emperyalistler böyle sürüyor tarlayı! Bugün Türkiye'de gördüğümüz gibi başarılı da oluyorlar.

<p>Bu anlamlı etkinlik, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca,

3.Çocuk Girişimciler Kermesi Filistinli Çocuklara Destek İçin Gerçekleşti

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor