• $28,9151
  • €31,5234
  • 1894.76
  • 7948.6
12 Ocak 2022 Çarşamba

Aptal sanıyorlar milleti

Fethullah Gülen'i tanımayan yok bu ülkede. Millet nezdinde sicili kabarık. Nerede bir pislik var, altından o çıkıyor. Değer yoksunu ve herhangi bir sınırı bulunmayan suç makinesi.

Ama adli sicil kaydı yok. Bazı kesimlerin "temiz kağıdı" dediği belgeyi almak istese muhtemelen sıkıntı çıkmaz!

Kaçak, o yüzden mahkemelerde hüküm verilemiyor. Hakkında yaptığım bir suç duyurusu sebebiyle "iftira" suçundan yargılanıyor. Ben müştekiyim, o sanık. İfadesine başvurulamadığı için yargılama tamamlanamıyor. Dava uzayıp gidiyor...

Bu adamla ilgili diğer dosyalarda da durum aynı. Kaçak olduğu için hakkında bir mahkeme kararı tesis edilemiyor.

Mesela Kandil'deki Murat Karayılan, Duran Kalkan, Mustafa Karasu ve diğer terör baronları ile ilgili durum da muhtemelen farklı değil. Haklarında kesinleşmiş bir mahkeme kararı bulunmadığından adli sicilleri temizdir hepsinin. Yapılacak bir arşiv taramasında suç kaydı bulunamaz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine bakılırsa, hepsi "eleman" olarak istihdam edilebilir.

Ne diyorlar savunmalarında?..

Belediyeye aldıkları terör iltisaklı ve irtibatlı isimlerle ilgili olarak, "suç kayıtlarının bulunmadığını" söylüyorlar. "Haklarında herhangi bir ceza kararı yok" diye savunmaya geçiyorlar. "Varsa bir suçları, çıkarın ortaya" diye bağırıyorlar.

Kısacası...

Adeta alay ediyorlar insanlarla. Milleti aptal yerine koyuyorlar.

***

TBMM çatısı altında HDP merkezli bir rezillik daha patladı. Milletvekili sıfatını kazanmış Semra Güzel'in, Kandil'deki PKK'lı sevgilisi ile çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. El ele, göz göze, diz dize...

Muhtemelen HDP'den aday gösterilmesinin altında yatan sebep de bu herhalde. Yok ki partinin içinde terör ve PKK ile arasına mesafe koyan bir isim. Öyle bir durum olsa, aday gösterilmezler zaten.

Anayasa Mahkemesi'nde görülen kapatma davasının iddianamesinde, HDP'nin PKK ile iç içe geçmiş bir yapı olduğunu gösteren yüzlerce delil var.

Yeni bir delil de Semra Güzel'in durumu. Ama belli ki örgüt kıyafetleri ve terör kampındaki silahlar arasında sevgilisi ile fotoğraflar çektiren Semra Güzel'in de adli sicil kaydı yok. Aksi takdirde milletvekili olamazdı. Sıkıntı yeni çıktı ortaya.

Bu kişi de İBB'li yetkililerin savunmalarına bakılırsa, kurumda "personel" olarak değerlendirilebilir. Adli siciline işlenmiş olan kesinleşmiş bir mahkeme kararı yok çünkü.

***

Basit bir konu değil, terörden bahsediyoruz. Bütün dünyanın "insanlık suçu" olarak kabul ettiği terörden!

Peşinen söyleyeyim: Teröre göz yummak, teröriste yol açmak ve ardından da yapılan işe bahaneler bulmak, insanlık suçuna ortak olmaktır.

Maalesef bu yapılıyor bugün ülkemizde. Hem de siyasi menfaat ve üç-beş oy uğruna. Sonucunu ise, patlayan bombalar ve gerçekleştirilen silahlı saldırılar sonucu toprağa düşen şehitler olarak yaşıyoruz işte.

Öyle ya da böyle, bunlara destek veren, yaptıklarını perdelemeye çalışan ve milletin karşısına geçip hikâyeler anlatan herkesin payı var dökülen kanda. Milletin karşısına geçip bağıra bağıra yüzlerine vurmak lazım yaptıklarını.

Çünkü bir insanlık borcudur bu!

<p> Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 7 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 1

Batan geminin kayıp personelleri aranıyor

İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ne yardımları engelliyor

Dikkat: 300 bin TL ile 350 bin TL arası! Bu otomobiller adeta kapış kapış gidiyor…

Büyük Merdiven'' 1 Aralık'ta ziyaretçilere açılacak... Antik Mısır eserleri sergilenecek