• $31,0211
  • €33,7088
  • 2020.91
  • 9312.12
25 Ocak 2024 Perşembe

Ankara da tamam

Ne yaptılar? Cumhurbaşkanı Erdoğan tek tek sıraladı...

"Vatandaşın derdine çözüm bulmak hariç her işi yaptılar" dedi:

-Bol bol tatil yaptılar.

-İç ve dış karanlık odaklarla işbirliği ve irtibatlar içine girdiler.

-Belediye birimlerini paylaşım malzemesi yaptılar.

Kalksın birisi "yalan" desin. Eksiği var, fazlası yok. Bunlara ilaveten, Ankara ve İstanbul'da "Cumhurbaşkanlığı hayalleri" peşinde koştular. Bütün zamanlarını ve enerjilerini bu uğurda harcadılar. Seçim öncesi de daha önce verdikleri vaatleri sosyal medya hesaplarından sildiler. Çünkü gerçekten dişe dokunur bir icraatları olmadığı gibi, vatandaşlara verdikleri vaatleri de yerine getiremediler.

Üstelik yeniden vatandaşın karşısına çıkıyorlar. Ama bu defa, "Şunu yapacağız, bunu gerçekleştireceğiz" türünden vaatlerde bulunmuyorlar. Yuvarlak bazı ifadelerle "çok iyi iş yaptıklarından" bahsediyorlar. Yine algı peşinde koşuyorlar.

Gerçekte ise ortada dişe dokunur hiçbir eser yok.

***

Koca bir beş yıl böyle geçti. Türkiye yine seçime gidiyor. Hem de bu defa neyin ne olacağı belli. Bizzat test edilip görüldü. Bir yanda alışılmış algı operasyonlarını sürdüren, sosyal medya ve reklam belediyeciliği yapan isimler var. Diğer yanda ise, kendilerini ispat etmiş, iş yapacakları belli olan isimler bulunuyor.

AK Parti ve Cumhur İttifakı, büyükşehirler ve illerin ardından, dün Ankara'daki ilçe belediye başkan adaylarını da açıkladı. Gördük ki, daha iyi hizmet etmek, çıtayı daha yukarılara çıkarmak ve vatandaşın beklentilerini karşılamak için ne gerekiyorsa yapılmış.

Mesela, geçmişte Altındağ'da son derece önemli hizmetlere imza atan, Veysel Tiryaki yeniden aday gösterildi. Zaten Tarım Bakan Yardımcılığından bu yüzden istifa etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Altındağ'da yarım kalan işlerim var" dedi. Yapılan kamuoyu araştırmalarında görüldü ki, vatandaş da aynı kanaatte.

Durum bu oyunca, Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı boşa çıktı. Yine görüldü ki, yerel bazı sebeplerden dolayı Asım Balcı, Mamak'ta iyi bir sonuç alır. Oraya kaldırıldı.

Mamak'ta çok güzel işlere imza atan ve Ankara Büyükşehir'de AK Parti Grup Başkan Vekili olan Murat Köse vardı. Normalde görevine devam etmesine bir engel yoktu. Ama öyle kılı kırk yaran hesaplar yapıldı ve dengelere bakıldı ki, o bile yeniden aday gösterilmedi.

Mesela, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, küçücük bir ilçeyi Ankara sıralamasında çok yukarılara taşıdı. Büyük bir değişim ve dönüşümün altına imza attı. O ve O'nun gibi isimlere de "devam" denildi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Keçiören'in efsane ismi Turgut Altınok'un çevresinde bir yıldızlar karması oluşturuldu. Hepsi de kendini ispat etmiş, iyiler içinde en iyileri. Seçimde Ankaralıların karşısına bu isimlerle çıkılacak.

Üstelik arkalarında da güçlü bir teşkilat desteği var. Üye sayısı artışında Türkiye Şampiyonu olan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, ilk günden itibaren canını dişine takarak koşturuyor.

Sonuç ne olur sizce?

Böyle bir kadroya, sadece algılar üzerinden sonuç almaya çalışan Mansur Yavaş ya da CHP'nin galebe çalıp, sonuç alması mümkün mü?

<p>Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 05.40 sıralarında Şişli Halide Edip Adıvar Mahallesi'nde meydana

İstanbul'da korkunç kaza! Faciadan dönüldü

60.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İşte ikinci el otomobiller…

BİM 23 Şubat 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

Dünyanın en kirli halısı! Son halini gören gözlerine inanamıyor