• $13,2653
  • €14,9405
  • 760.026
  • 1809.65
3 Eylül 2020 Perşembe

Allah'ım ne büyüksün!

Haberin doğru ya da yanlış olması hiç önemli değil. Asıl önemli olan, bunların konuşuluyor ve tartışılıyor olması. Gündemde yer tutması. Türkiye’nin, son günlerde bazı batılı ülkelere kâbuslar gördürmesi…

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer, bir açıklama yaptı. Türkiye’nin ülkesinde “casusluk faaliyeti” yürüttüğünü iddia etti. Neymiş, biliyor musunuz? Yakalanan bir kişi, Avusturya’da yaşayan Türk Hükümeti karşıtlarını Ankara’ya bildiriyormuş.

Tabii ki yalanlandı bu iddia. Ayrıca, böyle bir faaliyet olsa da “casusluk” adı verilemez buna. Çünkü Avusturya’nın Türkiye karşıtlarını ülkesinde barındırıp destek vermesi normalse eğer, Türkiye’nin de buna karşı tedbir alması son derece doğal.

İlanen itiraf adını verebiliriz buna. Avusturya’nın en yetkili ağızları, Türkiye karşıtlarının ülkelerinde at koşturduğunu bütün dünyaya ilan ediyorlar. Buna rağmen, kendileri aradan sıyrılıp Türkiye’yi suçluyorlar.

Garip, anlaşılmaz, acayip bir durum!

En ilginci de Avusturya’nın Uyum Bakanı Susanne Raab’ın söyledikleri. O da hızını alamayıp, “Türkiye, Avusturya’yı bölmek istiyor” diyor.

Paranoya ve korkuya bakın: Ülkedeki Türkiye karşıtları ortaya çıkarılınca Avusturya bölünecekmiş.

Şaka gibi!

Bitmedi, dahası var. Avusturya’nın Uyum Bakanı, bakın daha neler yumurtluyor:

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kolu Viyana’ya kadar uzandı. Türkiye etkisinin önüne geçmek için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız.

Maalesef bunların kafaları işte böyle çalışıyor. Türkiye’nin kendisini koruma refleksi içine girmesini bile kabul edemiyorlar. O yüzden de “Erdoğan’ı durdurmak lazım” diye bağırıp duruyorlar…

Aslında Erdoğan’ın liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti’nin kendilerini durdurmasını ve Türkiye üzerindeki oyunlarını boşa çıkarmasını hazmedemiyorlar!

***

İddiaların doğru olmadığı açıklandı. Ancak, doğru olsa bile Türkiye’yi kendisini korumakla suçluyorlar. Hiç sıkılmadan, “Sen ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak için nasıl tedbir alırsın? Senin ne haddine!” demeye çalışıyorlar.

Türkiye, Avusturya’yı bölecekmiş!

Hadi oradan…

Türkiye sizin gibi terör örgütlerini mi besliyor? PKK denilen ve dünyanın “terör listesinde” bulunan bir örgütü mü destekliyor? Ona kol kanat mı geriyor? Avrupa’nın yaptığı gibi terör örgütlerinin işlediği insanlık suçlarına mı ortak oluyor?

Niye ve hangi gerekçe ile durduracaksınız Türkiye’yi?

Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın size zararı ne?

Bunu açıkça söyleseler: Bizim Türkiye üzerindeki oyunlarımızı bozuyor, deseler. Emperyalist hedeflerinin önünde engel olarak gördüklerini dile getirseler. Türkiye’nin fazla büyüdüğünü, bundan da alabildiğine rahatsız olduklarını itiraf etseler. İlaveten “Türkiye artık batının dümen suyunda hareket etmiyor” deseler…

Kabul edilebilir ve anlaşılabilir belki.

Ama gerçekleri gizleyip meseleleri namertçe kirletiyorlar. İllüzyonlar ve algı operasyonlarının arkasına saklanıyorlar.

Yine de “Türkiye, Avusturya’yı bölmek istiyor” ifadesi çok önemli. Demek ki bizde o gücü görüyorlar. Hakkı teslim ediyorlar. Şükürler olsun Allah’a, ne büyük mutluluk bu! 

<p>Peki, Türk Devletleri Teşkilatı'nın hedefi ne? Erdoğan'ın Türkmenistan ziyareti teşkilat için yen

BAE ile yeni dönem... Mısır ve İsrail ile ilişkiler normalleşir mi?

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor