• $16,344
  • €17,586
  • 971.743
  • 2450.84
18 Mart 2021 Perşembe

Alçak herif

Sosyal medyada bazı tipler var. Hiçbir ahlaki değere sahip değiller. Çirkin, hatta iğrenç bir görüntü veriyorlar. Sürekli sağa-sola saldırıyorlar, ona buna hakaret ve küfürler edip kendilerini tatmin ediyor ve mutlu oluyorlar.

Hasta bunlar. Ahlak yoksunluğu ile kendilerini tatmin eden problemli tipler. Ciddi ve uzun bir tedaviye ihtiyaçları var. Ruh hekimi olmadığım için benim ilgi alanıma girmiyor onlar. Kirlilik ürettiklerini gördüğüm an çöpe atıyorum.

Ama bitmiyorlar...

Mantar gibi ürüyorlar. Kimliksiz, kişiliksiz, ezik ve zavallılar. Sahte isimler ve resimlerin ardına sığınıyorlar. Bırakın kendilerini göstermeyi, saklandıkları delikten burunlarını çıkarmaktan bile korkuyorlar. Sürekli ve sistemli olarak alçakça saldırılarda bulunuyorlar.

Bazen yakalanıyorlar tabii. Birkaç tanesini de ben yakaladım. İşte o zaman bambaşka bir insan çıkıyor karşınıza. Amiyane tabiri ile kıvırıp duruyorlar. Kimi "hesabım çalındı" ya da "haberim yok, başkası yazmış" türünden yalanlara sığınıyor; kimisi de "Ben ettim sen eyleme" türünden yalvarmalara başlıyor.

Rastlamışsınızdır, tükürdüklerini yalattım bazılarına. Milletin önünde ve hakaret ettikleri yerden özür dilettim. Ceza almamak, avukatlık ücreti ya da tazminat ödememek için rezil ve komik duruma düştüler. Gerçek yüzleri çıktı ortaya.

Özür dilememekte direnenler de sonradan pişman oldular. Çünkü açılan davaları kaybettikçe ellerini ceplerine atmak zorunda kaldılar. Kaçmaya çalışanları da kovalayıp duruyoruz uzun süredir.

Demem o ki...

Biraz tanırım ben bu düşük karakterleri!

İki gündür hayretler içindeyim. Hani "Tuz kokarsa ne yapacağız?" derler ya... Aynen öyle bir durumla karşı karşıyayız. Çünkü açtığı sahte hesap ile 2016 Yılından bu yana Bakanlara, Ak Parti yöneticilerine ve bürokratlara saldıran kişi Samsun Cumhuriyet Savcısı çıktı.

Adını sanını verdi televizyonlar. Adı şu olmuş, bu olmuş çok önemli değil. Tam 5 yıldır devletten aylık alıp devlete sövmüş. Klavyenin başına geçmiş, kendi amirlerine, ülkeyi yönetenlere saldırmış. Onlara küfürler, hakaretler etmiş, iftiralar atmış.

Boşuna "alçak herif" demedim. Suçlamalar doğruysa eğer, tam bir alçaklık bu! Hatta "alçak" kelimesi bile yetersiz kalabilir.

Adam, devletten para alıyor, karşılığında da devlete ve ülkeyi yönetenlere sövüyor. "Kanun adamı" kisvesi altında yasaları ayaklar altına alıyor. Hem mesleğine, hem de o mesleğin gerektirdiği her türlü değere ihanet ediyor.

Ayrıca, hakkındaki suçlamalar bir kurul tarafından değerlendirilmiş, ciddi bulunmuş ve HSK kendisini açığa almış. Hukuki süreç başlatılmış. Şimdi bu noktada iktidarı ve muhalefeti ile bütün Türkiye'nin ayağa kalkması gerekir. Ama boşuna bekleriz, çünkü öyle olmayacak.

Siyaset öylesine kirlendi ki!.. Muhalefet etme anlayışına öyle yanlış anlamlar yüklendi ki!.. Maalesef bu adamı alkışlayanlar bile çıkacak...

Çünkü:

En tepedeki adamların bile ağzına sahip olamadığı, yalan, hakaret ve küfrün marifet sanıldığı bir dönemin içindeyiz. Köşe bucak da dahil, çok ciddi, kararlı, planlı ve etraflı bir temizliğe ihtiyacımız var!

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu