• $9,345
  • €10,8659
  • 533.178
  • 1433.03
23 Nisan 2015 Perşembe

Al birini vur ötekine

Başbakan Davutoğlu, HDP ile Paralel Yapı arasındaki bağı tespit ettiklerini söyledi. “HDP’nin yıkıcı siyaseti ile Paralel Yapı arasında ilişkiler var” dedi.

Aynen öyle…
Ayrıca bunu görebilmek için Başbakan’ın açıklama yapmasına gerek yok. Daha ilk bakışta göze çarpıyor. HDP ile Paralel Yapı birbirlerine o kadar çok benziyorlar ki… Adeta ruh ikizi gibiler!
Her konuda anlaşabilirler…
Her alanda işbirliği yapabilirler.
Çünkü, her ikisinin de genel yapısında Makyavelizm hâkim. Makyavel’e göre de amaç vasıtayı meşru kılar. Hedefe ulaşmak için hangi araç gerekiyorsa o kullanılabilir.
Örnek mi istiyorsunuz?..
Her fırsatta “demokrasi” diyen HDP’nin, silahlı terör örgütü ile yan yana ve kol kola verdiği fotoğrafa bakın. Ya da din ticareti yapıp “kul hakkından” bahseden Paralelin, kendi mensupları dışında herkesin hakkını gasp ettiği gerçeğini düşünün!
Yok aralarında herhangi bir fark…
Al birini, vur ötekine!
* ** *
İnkâr üzerine kurulu iki benzer yapıyla karşı karşıyayız…
Selahattin Demirtaş, yaptığı açıklamalarla halkı sokaklara çağırır. 6-8 Ekim Olayları’nda 40’a yakın insan hayatını kaybeder. Sonra bakarsınız hiçbir şey olmamış gibi davranmayı sürdürür. Yetmez, başkasını suçlar.
Paralel Yapı’nın başı, kameraların karşısında beddua seansları düzenler. Ağzına ne gelirse peş peşe sıralar. Sonra da “Ne, kim, nasıl yani” gibi bir tavır içine girer:
-Beddua mı? O beddua değil ki…
Ardından o da hiçbir şey olmamış gibi hareket eder. Pişkin mi pişkin bir tavır içine girip, başkalarına yüklenir.
Yaparlar, inkâr ederler. Yakalanırlar, kabul etmezler. Önce söylerler, sonra işlerine gelmezse tam tersi bir tavır içine girerler.
* * *
En büyük ortak özellikleri jurnalcilikleridir…
Sıkıştılar mı hemen dışarı koşarlar. Doğu’da ya da Batı’da kimi yakalarlarsa Türkiye’yi şikayet eder, bu ülkeyi yerden yere vururlar. Onları arkalarına alıp içeriye doğru yaylım ateşine başlarlar.
Omurgasız bir yapıları vardır. Ermeni diasporasıymış veya Yahudi lobisiymiş hiç fark etmez. Kendilerine fayda sağlayacağını düşündükleri an hepsiyle kol kola girebilirler; herkesle işbirliği yapabilirler.
Hele hele Erdoğan, Davutoğlu ya da AK Parti söz konusu olduğunda safları net ve bellidir. Karşılarında kim varsa onunla birlikte hareket ederler. Biri “Biz Türkiye Partisiyiz” nutuklarını unutur; diğeri de dini söylemleri ve hassasiyetleri rafa kaldırır.
Çok benzerler birbirlerine.
İşbirliği yapmaları da normaldir!
* * *
Toplumsal değerler ve kanunlar, sadece işlerine geldiği zaman vardır. Gerekirse sarılır, can simidi gibi kullanırlar.
İşlerine gelmezse…
Hiçbir değeri olmayan yazılı bir metindir kanunlar. Hatta ezilmesi, ayaklar altına alınması gereken bir paspastır.
Biri kanlı terör örgütünü yüceltir, onun başındaki adamın önünde eğilir… Diğeri de yasa dışı işlere karıştığı iddia edilen polisleri kutsar ve göklere çıkarır…
En büyük özellikleri ise, suret-i haktan görünmeye çalışmalarıdır. Gözünüzle gördüklerinizi bile kabul etmezler. Çünkü hep onlar haklıdır!
* * *
Tıpkı Makyavel’in dediği gibi her iki yapı için de sonuca giden her yol mubahtır...
O yüzden de hedefe kilitlenmek gerekir.
Hem de ne pahasına ve neye mal olursa olsun!
Başbakan’ın “aralarında bağ var” demesinin şaşırtacak bir yanı yok. Yeri gelir işbirliği yaparlar. Gün olur kavga ederler. Ama öyle görünüyor ki, şimdi işbirliği zamanı. Çünkü “düşmanları” ortak!

<p>Makyaj insanı güzel gösterdiği gibi hiç istemediği şekilde de gösterebilir. Çünkü güzel gösteren

En sık yapılan 5 makyaj hatası nelerdir?

Dünya'ya devasa bir asteroid çarpınca neler yapılacak?

WhatsApp'tan yeni güncelleme! Yedekler de korunacak

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor