• $31,4362
  • €33,9332
  • 2063.8
  • 9193.69
9 Haziran 2021 Çarşamba

Aklan da gel

İddialar son derece korkunç. Suçlama, terör eylemlerinin odağı olmak, devletin milleti ile bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmak. Laf da değil bunlar, iddianamede 800'ün üzerinde kamu davası açılmasına yol açan 5 binden fazla suç var.

Altında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'in imzasının bulunduğu iddianamede aynen şu ifade kullanılıyor:

"HDP, tüm organları, üyeleri ve teşkilatları ile bu nitelikte suçları işlemiş, işlenmesini tahrik ve teşvik etmiştir."

Bir siyasi parti için yapılan bu suçlamaların Türkiye'yi ayağa kalkması lazım değil mi?

Oysa yok öyle bir hava. En azından yargıya saygı gösterip, sürecin sonucunun beklenmesini söyleyen ve HDP'ye "Aklan da gel" diyen bile çıkmıyor.

Millet İttifakı, böylesine ağır ve ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalan, terör destekçisi bir siyasi parti ile resmi ittifak yapmayı tartışıyor. Açıktan ve bütün milletin gözleri önünde. "Resmi" diyorum, çünkü aralarında gayri resmi bir birliktelik zaten var.

Türk Demokrasisi adına büyük bir utançtır bu!

Evet, hem demokrasi adına bir yüz karası, hem de hukuk devletine, hukuka yapılan saygısızlıktır. İlaveten, ortada bir terör suçlaması ve halkın yaşama hakkı dahil, en temel değerlere sistemli bir saldırı iddiası olduğu için aynı zamanda bir insan hakları meselesidir. Ayrıca, sadece iddianame değil, ortada bir de Diyarbakır Annelerinin uzun süredir yükselen feryatları söz konusu.

Var mı itirazı olan?..

Olamaz, çünkü sadece hukuktan, milletin geleneklerinden değil, insanlığın ortak değerlerinden bahsediyorum!

Siyaset müessesesi ne yapıyor bugün?..

Herkes eline bir kara almış, diğerine sürmeye çalışıyor. Bazıları ipe sapa gelmez, ayağı yere basmayan ciddiyetsiz iddialarla, sağa sola saldıran tiplerle dolu ortalık. Bazen bir darp olayından yola çıkıp, günlerce bağırıp çağırıyoruz. Failin tutuksuz yargılanmasına vurgular yapıp "adalet nerede?" çığlıkları atıyoruz.

Çifte standart ve samimiyetsizlik sarmalı içinde çırpınıp duruyoruz...

Söz konusu HDP olunca, küçücük bir darp olayında gösterdiğimiz hassasiyetin milyonda biri yok ortada. Tam tersine, televizyonlara çıkıp böylesine ciddi suçlamalara muhatap olan HDP'ye "bakanlık vermekten" bahsedenler bile geziyor ortalıkta. Bazı siyasetçiler ise "İstemem, yan cebime koy" tavrı içinde tabanlarını böyle bir yapı ile işbirliğine hazırlamak için manevralar yapıyorlar.

Mazeretleri de hazır:

"Siyasi partileri millet kapatır."

Süslü laflarla, hukukla ve hukukun temel ilkeleri ile alay ediyorlar adeta. Milletin karşısına geçmiş, illüzyonlar yaparak, gerçeklerin üzerini örtmeye çalışıyorlar.

AB'de önceki gün bir düzenleme yürürlüğe girdi. Üye ülkelerden birinin talebi üzerine, bütün dijital platformlardaki terör içerikli paylaşımlar bir saat içinde kaldırılacak. Bizde ise bu tür paylaşımlara destek var. Organize suç örgütü liderlerine mavi tık veriyor bu platformlar.

Malum bir güruh ise çılgınca alkışlıyor.

Son derece garip bir ülkeyiz vesselam. Değersizlik batağında çırpınıp, ülkenin altını oymak için el ele veren siyaset erbapları ile dolu çevremiz!

<p>Gregoryen takviminde, Julius Caesar tarafından oluşturulan ve Jülyen takviminde, Temmuz ve Ağusto

Şubat ayı neden 4 yılda bir 29 çeker?

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi