• $12,879
  • €14,5887
  • 742.978
  • 1808.79
14 Temmuz 2021 Çarşamba

Ah Kemal Bey, ah…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "siyasetçi-gazeteci!" Mustafa Balbay'la sohbet etmiş. Balbay da söylediklerini madde madde sıralamış...

İki nokta dikkatimi çekti:

Birincisi, Cumhur İttifakı'na karşı cephe genişletmeye çalışıyor. Kendince bazı tespitler yapmış. Diyor ki:

"Geçenlerde 30 kadar ülkücü kökenli geldi. 'Koşulsuz destekliyoruz' dediler. CHP'ye yönelik olumsuz algıları kırıyoruz."

Öyle mi acaba? Kemal Bey kendi kendini avutuyor olmasın?

"Ülkücü" ifadesi ile "koşulsuz destek" yan yana gelmez! Olmaz, ülkücünün belli değerleri vardır, o değerler çerçevesinde hareket eder. "Koşulsuz destek verene" ülkücü denmez zaten. O yüzden ortada iki ihtimal var:

1) Bahsettiği 30 kişi, ya Kemal Bey'le eğlenmiş!

2) Veya onlar ülkülerini kaybetmiş!

Kullandığı "olumsuz algılar" ifadesine gelince, bunun kaynağı bizatihi kendisi. Geçmişteki icraatları ve tavırları!

Pek çok kişi bilmez tabii. Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürlüğü sırasında kendisi oluşturdu bu algıları. Kurum, ülkücüler için tam bir kâbusa dönüştü. Hiç unutmuyorum, bugün İyi Parti Milletvekili olan Fahrettin Yokuş, sendikacılık yapıyordu. Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro Sen Genel Başkanı idi. Sürekli tepki halindeydi. Gün geçmiyordu ki, SSK'da ülkücülere yönelik bir kıyım yaşanmasın. Yokuş da tepki gösteriyor, açıklamalar yapıyor, bu yöndeki bilgileri bizimle paylaşıyordu.

Kemal Bey'in "30 ülkücü koşulsuz destek verdi" ifadelerini okuyunca, o günler geldi aklıma.

Mustafa Balbay'ın paylaştığı başka bilgiler de var. Kılıçdaroğlu, HDP'ye de güzellemeler yapmış. Şu ifadeleri kullanıyor:

"HDP, Türkiye partisi olma iddiasında. Bu, herkes için çok önemli. Gördüğüm kadarı ile HDP'nin Millet İttifakı içinde yer almak gibi bir gündemi yok."

Bunlar da Türkiye gerçekleri ile uyuşmayan ve siyaseten söylenmiş sözler!

Kemal Bey'in milletin gözünden kaçırmaya çalıştığı HDP, bugün yargı karşısında. Hakkında yüzlerce kamu davasına konu olmuş binlerce ayrı suçlama var. Bebek katili Abdullah Öcalan'ın heykelini dikmekten bahseden bir yapılanma içinde. Diyarbakır Anneleri de kapısında boşuna beklemiyorlar!

Söyledikleri ortada: Kılıçdaroğlu bile CHP içindeki ulusalcı seçmeni rahatsız etmemek için HDP ile ilgili olarak "Türkiye Partisi olma iddiasında" diyor. Ama Türkiye Partisi olduğunu söyleyemiyor. Söyleyemez, çünkü bunu kendileri bile kabul etmiyor.

Kemal Bey'in kafasındaki plan belli: 2023 öncesi Erdoğan'a karşı çeşitli kesimleri bir araya getirmek!

O yüzden de bir yandan HDP'ye güzellemeler yapıyor, diğer taraftan geçmişte öyle ya da böyle ülkücü kesimde yer almış isimleri yanına almaya çalışıyor. Bu arada CHP'de sağ kesimden gelen isimlere özel bir ilgi gösteriyor. Onlara makamlar veriyor. Durum bu olunca da çelişkiler içinde kıvranıp duruyor...

Bir gün "Milliyetçi Türkiye" diyenlere göz kırpıyor. Bir başka gün "Halklara özgürlük" sloganları atanların sırtını sıvazlıyor. Sonra dönüp, mütedeyyin kesimlerin ağzına bir parmak bal sürüyor.

Bir o yana, bir bu yana dönüp duruyor Kemal Bey...

Kör değil millet. Elbette geniş kitleler de görüyor bunu.

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor