• $13,8065
  • €15,652
  • 789.071
  • 2046.24
3 Kasım 2021 Çarşamba

Ağam eğlenir bizimle

Son gelişmeler üzerine aklıma Kemal Sunal'la Şener Şen arasındaki o ünlü diyalog geldi. Maraba Kemal Sunal, ağa Şener Şen için önce "Ağam eğlenir benimle" diyor. Ardından da "Valla ağamın başına güneş geçmiştir" ifadesini kullanıyor.

Kılıçdaroğlu'nun "Tezkereye evet demenin Cumhuriyete ihanet olacağı" yönündeki sözleri için de aynı ifadeleri kullanmak mümkün. Hepimizi, özellikle de CHP seçmenini aptal yerine koyup, alay ediyor milletle. Oysa düştüğü durum işler acısı. Söylediklerine ve ardından ortaya çıkan gelişmelere bakılırsa, bu Cumhuriyet'in iki sahibi var: PKK ve onun dağa asker devşirme merkezi gibi çalışan HDP. Şimdi CHP de peşlerine takıldı. Böylece zincir tamamlandı.

O yüzden PKK baronlarından Mustafa Karasu'dan güçlü bir alkış aldı. Karasu, Kılıçdaroğlu ve ekibi için "Çok iyi oldu, güzel bir iş yaptılar" dedi.

Kemal Bey'in açıklamalarından sonra, Türkiye'deki Cumhuriyet karşıtlarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

Ak Parti, MHP, İyi Parti ile CHP ve HDP dışında kalan diğerleri.

Kusura bakmayın, ama "Ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu?" denilir ancak buna. Kılıçdaroğlu'nun altına imza attığı pek çok garabetin içinde belki de en vahim olanıdır bu!

Bir terör örgütü ve uzantılarını Türkiye Cumhuriyeti'nin sahibi ve savunucusu yapıyor. Onların kan kusturduğu koca bir milleti de elinin tersiyle bir tarafa itiyor.

Rezalet mi ya da kepazelik mi desek? Yoksa adını "çirkin ve şaşkın siyaset" mi koysak? Varın kararı siz verin.

***

Açıkçası bekliyordum bunu. Benim için hiç sürpriz olmadı. CHP'yi dönüştürme çabalarını, geçmişin SHP'sine benzetme oyunlarını, nihayetinde HDP'yi CHP'ye eklemlere projesini defalarca yazdım burada, söyledim.

Aynen öyle oldu. CHP'nin hafızası sıfırlandı. Partiyi değiştirme ve dönüştürme çalışmaları sonuçlandı. PKK ile aynı noktada buluştu.

Altı ok kırılıp bir köşeye atıldı. Kuvayı Milliye Ruhu, tuz ruhundan farksız hale geldi. Mustafa Kemal'in kurduğu parti HDP ve PKK ile aynı noktada buluştu. Apaçık göstere göstere yapıldı bu. Üstelik Kemal Bey'den bir de itiraf geldi:

"Tezkereye evet demek, Cumhuriyete ihanettir."

Kılıçdaroğlu, bu sözleri ile CHP'nin tarihine de saldırdı. Bugüne kadar gelen bütün tezkerelere "evet" oyu veren, evrilip çevrilmemiş CHP'yi de bir anlamda "ihanet içinde olmakla" suçladı.

Yıllardır benimle birlikte eski CHP'liler de boşuna bağırmıyorlar "CHP işgal altındadır" diye!

Milli Mücadele'yi gerçekleştirmekle övünen CHP, ABD Başkanı Biden'ın "Suriye'deki Türk askeri bizim işimizi zorlaştırıyor" söyleminin hemen ardından Washington'a "tamam" sinyali gönderdi. Bugüne kadar izlediği yolu 180 derece değiştirip, halin icabını yerine getirdi.

Şimdi de garip, acayip, mantıksız, ayağı yere basmayan çarpıtmalarla tabanını yanıltıp, milleti kandırmaya çalışıyor.

Batı'nın Türkiye'ye dayatmaları, Kılıçdaroğlu'nun, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala güzellemeleri hep birlikte değerlendirildiğinde, tablo daha net çıkıyor ortaya!

Şimdi CHP seçmenine sormak gerekiyor:

Bu muydu sizin istediğiniz? Ortaya çıkan bu tabloyu gerçekten içinize sindirip hazmedebiliyor musunuz?

<a href='https://www.aksam.com.tr/aksam-tv/kisaca/iklim-degisikligindeki-komplo-teorileri-nereden-ci

Küresel ekonomik krizin asıl nedeni

Sünnet Gölü'nde yüzlerce ölü balık kıyıya vurdu

Severek tükettiğiniz besinlerin az bilinen zararları

Samsun'da kaybolan 130 küçükbaş hayvanı drone ile bulunan çiftçinin sevinci