• $18,0613
  • €18,2729
  • 1019.62
  • 3020.01
1 Ağustos 2018 Çarşamba

ABD “FETÖ benim itim” diyor

Darbe üstüne darbe, tokat üstüne tokat yiyorlar. Fare misali o delikten bu deliğe kaçıp duruyorlar. Buna rağmen hayaller içinde yaşayıp, yarım kalan darbeyi tamamlayacaklarını düşünüyorlar. Zaman zaman bize bile isim vererek “görürsün sen, hesap soracağız” türünden tehditler gönderiyorlar.

FETÖ’nün 1 dolarlarını dağıtan adam, kapağı attığı İngiltere’den yayınlar yapıyor:

-Türkiye’den tehditler almaya başladım. Ama şunu bilsinler ki, hepsinin isimlerini tek tek yazıyor, arşivliyorum. Zamanı geldiğinde hesap soracağım. Onlara sürprizlerim olacak.

“Afyonlanmış bunlar” değerlendirmeleriyle izah edilebilecek bir durum değil bu. Onlara bu sözleri söylettiren ve halen umutlarını korumalarını sağlayan arkalarına aldıkları güç! Başta ABD olmak üzere, batılı devletlerin içine girdikleri tavır!

ABD, son günlerde açıktan “FETÖ benim itim” diyor…

Onlar da efendilerinin bir şekilde harekete geçip, kendilerini içine düştükleri durumdan kurtaracağını düşünüyorlar. Bu beklenti ve hayalle kuyruğu dik tutuyorlar.

Yaşananların yok başka bir izahı.

***

Rahip Brunson olayı ortada…

PKK ve FETÖ ilişkisi sebebiyle tutuklandı ve yargılanması devam ediyor. FETÖ’nün Bölge İmamı olan Bekir Baz ile tam 293 defa telefon görüşmesi yapmış. 15 Temmuz Darbe Teşebbüsüne övgüler düzmüş. Kucağımızda oturup sakalımızı yolmuş. Bize öylesine düşmanca bir tavır almış ki, darbe teşebbüsünün başarısızlığa uğramasının ardından “Sonunda biz kazanacağız” demiş.

Dosyası hayli kabarık: Hakkında siyasi ve askeri casusluk iddiaları da var.

Amerika ise, ilk günden itibaren bu adamı “masum” ilan etmiş durumda. Başkan, Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı haddi aşan açıklamalar yapıyorlar. “Brunson serbest bırakılsın” diyorlar. Türkiye’nin egemenlik haklarına saldırıda bulunup, üstüne bir de çirkin tehditler gönderiyorlar.

Aynı Amerika, bizim ülkemizde darbe teşebbüsünde bulunan, kan döken, can alan FETÖ’ye de sahip çıkıyor. Fetullah Gülen denilen adamı, Pensilvanya’da koruma altında tutuyor. İade talebimize cevap vermiyor. Delillerle dolu olan gönderdiğimiz dosyaların kolisini bile açmıyor. Bu hainleri koruyup kolluyor.

Uzun uzun değerlendirmeler yapmaya gerek yok. Her şey açık ve net olarak ortada:

Amerika bu tavrıyla “FETÖ benim itim” tavrı sergiliyor. “Onların sahibi benim” diyor. O yüzden de FETÖ’ye hizmet eden Rahip Brunson’ın serbest bırakılması için ortalığı ayağa kaldırıyor. Açıktan tehditler göndermekten bile kaçınmıyor.

Çünkü, yıllardır kullandı onları…

ABD menfaatleri doğrultusunda Türkiye ve diğer ülkelerde çok işler yaptılar. Ama bu ülkeye nihai darbeyi vurma noktasında başarılı olamadılar. 15 Temmuz’da millet karşılarına dikildi. Sert kayaya çarptılar.

ABD de en azından şimdilik onları paçavra gibi bir köşeye atmak istemiyor. Son yaşananlar, bunların asıl sahiplerinin ve kullanıcılarının Amerika olduğunun itirafı ve açık bir belgesidir aslında. Türkiye’nin nasıl bir ihanet kumpasına sokulmak istendiğinin göstergesidir.

***

Arkalarında Amerika başta olmak üzere batılı birtakım güçler olmasaydı, bunlar çoktan dağılmışlardı. Bugün esamileri bile okunmuyordu.

Halen direniyor, dünya çapında bir Türkiye düşmanlığı sergiliyorlarsa, arkalarındaki efendileri sayesindedir. Bir gün o efendilerinin Türkiye’ye diz çöktüreceği ve tekrar eski günlere dönecekleri hayalleriyle yaşıyorlar.

Bu ülke ve bu ülkenin değerlerinden alabildiğine uzak tipler bunlar. Tarık Toros denilen adam, “Türkçe değil, İngilizce ve Rusça twitler atın” diye bunlara akıl veriyor. Utanmadan, ancak bu şekilde Türkiye’nin dışarıdan daha rahat sıkıştırılabileceğini söylüyor.

Ama beyhude bütün çabaları, hepsi kaçınılmaz sona doğru hızla yol alıyor: Müslüman doğdular, ama İslam dışında herkese hizmet ettiler. Bugün kaçtıkları yerlerde Hıristiyan gibi yaşıyorlar. Sonunda Hıristiyan gibi de ölecekler. ABD himmetine sığınıp, onların arkasından Türkiye’ye taş atanlar için kaçınılmaz bir sondur bu.

Aslında acınacak haldeler.

Kimliksiz, değersiz ve vatansız zavallılar güruhu bunlar! Üstelik beklentileri hiçbir zaman gerçekleşmeyecek. Zaman içinde efendileri de bunları terk edecek. Son kullanım tarihleri geldiğinde, yıpranmış bir paçavra gibi fırlatıp atacak.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi