• $9,269
  • €10,7546
  • 526.539
  • 1409.56
20 Nisan 2013 Cumartesi

Yaşlı erkeğin genç kız sevdası

Hadiseyi çözdüm ve “Evreka evreka” diye koşturmak istiyorum sokaklarda, üzerimde peştamalla! Böylece kendime bir filozof havası verebileceğimi düşünüyorum. Eliftoteles olarak yaparsam açıklamamı daha büyük kitlelere ulaşabilirim; kim bilir!

Yaşlı erkekler daha doğrusu bütün erkekler neden genç kız sever, hatta ak düşen sakallarına bakmadan torunları yaşında kızlarla tanışmak için türlü taklalar atarlar? Sakın ola, öyle şeyler yapmazlar demeyin. Geçenlerde sohbet ettiğim 17 ve 18 yaşındaki iki kız, rahat rahat bir kafede oturamadıklarını anlattılar, “35 yaşında yaşlı adamlar geliyor yanımıza” derken gözleri hayretle ve öfkeyle kocaman açılıyordu. İstanbul’daki en nezih caddelerden birinde geçiyordu mevzuu, en nezih semtte yaşıyorlardı. O yaşlardaki tüm genç kızlar gibi, çok güzeller; süslenmeyi, makyajı, topuklu ayakkabıları seviyorlar. Yaşlarından büyük göstermek için ellerinden geleni yapıyorlar, Amy Winehouse gibi boyuyorlar gözlerini, mutlaka tek omuzlarını gösteren tişörtler giyiyorlar, küçük ellerinin küçük tırnaklarında yarısı çıkmış ojeleri var. “Birkaç defa da 60 yaşlarında bir adam geldi, tanışmak istedi, biz de neden dedeciğim diye sorduk, adam çok sinirlendi, bize terbiyesizler dedi” böyle anlatıyorlar başlarına gelenleri. Şaka gibi değil mi? İğrenç, rezil bir şaka gibi. Bir zamanlar kızı olan erkeklerin, genç kızlara asılmak istemeyeceklerini düşünürdüm saf saf. Ne örnekler gördüm, sonraları torunu yaşında kızlara asılmayacaklarını düşündüm yine saf saf. Erkekler ne kadar büyüdüklerini fark etmiyorlar, anlamıyorlar; bunun sebebi onlara her zaman zekâ özürlülermiş gibi davranan anneleri, karıları, sevgilileri olabilir mi? Erkekler aptalmış numarası yapıyor olabilirler mi? Karılarını annelerinin yerine koyarken aslında onlarla fena halde dalga geçiyor ve kadınların içgüdülerini kullanıyor olabilirler mi?

Hepsi doğru olabilir veya hepsi safsata çıkabilir. An itibariyle ne kadar az şey bilen, gören, yaşayan, tecrübesiz kadın varsa onu istediklerini düşünüyorum. Basit, en kolayı birçok erkek için, zahmetsiz. Bilmeyen kadına her şeyi yutturabilirler, kendilerini bile! İşte tam bu noktada saunanın kapısını açıp, evreka diye haykırmak istiyorum; peştamalımın olmadığını hatırlıyor ve yerimden kalkmıyorum… 

ALDATMAK!
Yok, hayır bir Ahmet Altan göndermesi değil! İki hafta üst üste Ahmet Altan yazmayacağım… Geçen hafta aşkımı ilan ettim ama cevap okuyucudan geldi. Erkek okuyucu kıskanmıştı bu durumu. Takip ettiği köşe yazarını kıskanmak nasıl bir kafadır acaba? Aldatmak hadisesi şöyle; hafta içinde sevgilisini aldatan bir kadınla konuştum, kocasını aldatan bir kadını dinledim. Bir ay önce boşanan bir kadının dertlerini paylaştım. Kadınların erkekleri aldatmadığı düşünülür ya, doğru olmadığını nasıl anlatmalı erkek insanlarına? Sanırım erkek, karısını veya sevgilisini anne yerine koyarak ona bir de anlamsız ‘sadakat’ yüklüyor. Kadın ilgisiz, alakasız kalınca ve erkek sadece zaruri ihtiyaçlar için “Karıcığım” dedikçe, kadının içten içe kudurduğunun farkına varamıyor mu? “Karısına jest yapmayan erkekler aldatılmaya mahkûmdur” dedi henüz boşanan arkadaşım, “Kadın kendisi, incitilmişliği, kırgınlıkları için aldatır. Başka bir erkekle olur, beğenilmek ister, heyecanlandırmak ister erkeği, evdeki adam sadece eleştirmektedir. Kadın aldatır, aldatırken belki ağlar ama bu da kendine uyguladığı tedavinin bir ilacıdır”… Diyecek şey bulamadım, hak mı verdim; bilemedim…

Haftalık... Haftalık...
- Köprüden yine atladılar, Boğaziçi Köprüsü’nü sevmiyorum artık. Sevgili Gündüz Vassaf’ın son kitabından sonra yaptığımız söyleşide dediği gibi acaba köprüye bekçi mi konmalı? Biter mi intiharlar?
- “Nasılsın?” diye soranlara, “Zımba gibiyim” diye cevap verenleri anlamam bir türlü; nedir zımba gibi olmak? Demet Kutluay, zımba gibiymiş, defilelere çıkmaya hazırmış! Kime mesaj gidiyor, eşe-dosta mı, düşmana mı?
- Star Dergisi en nefret edilen ünlüleri açıklamış. Gwyneth Paltrow var listede, bizde böyle bir liste yapılır mı acaba? Kimi koymalı birinci sıraya?
- On adımda zayıflamak, on adımda selülitten kurtulun, on adımda evliliğe gidin, on adımda aşk ‘olumlaması’, on adımda hayatımızdan çıkın, e mi!
- Kim Kardashian’ın hamileliğinin ülkemiz sınırlarında ilgi görmemesi ne şahane! Garibim ABD’liler, bayılacak Kim baskısından; anası babası, kardeşi, masözü, koruması derken gerçekten çok sıkıldılar Kardashian Ailesi’nden…

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi