• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
1 Şubat 2014 Cumartesi

Yaşasın kötülük

Şiddet nedir çekirge? İzzet Yıldızhan’ın eğitim için evladını tokatlaması mı, Burcu Esmersoy’un “At gibi kadınları severim” demesi mi, Okan Bayülgen’in konuklarını kast ederek “Bu kadınlar beni azdırıyor” demesi mi? Kabalık ve şiddet üzerine.

Şiddetin kelime anlamı nedir deyip Türk Dil Kurumu sözlüğüne bir göz atınca, “Bir hareketin, bir gücün derecesi, karşıt görüşte olanlara kaba kuvvet kullanma, kaba güç, duygu ve davranışta aşırılık” cevaplarıyla karşılaşıyorsunuz. Spotta bahsi geçen ünlü Türk ‘düşünürleri’ne bir göz atalım; önce İzzet Yıldızhan. Kendisine karşı o kadar öfke doluyum ki, eğitmek için tokatlayabilirim kendisini! Bu cümleyi kurmama sebep, türkücü Yıldızhan’ın geçtiğimiz hafta bir gazeteye verdiği röportajda ettiği kelamdır. Birkaç ayrı kadından birkaç çocuğu olan ve ikiz bebeklerinin doğumuna hazırlanan Yıldızhan, eğitim için evladını tokatlamanın normal olduğunu ve karısıyla tartışırken tokat atabileceğini söylüyor, röportajda. İnanılır gibi değil!
Naif ve kibar erkekler, eşlerine şiir yazan beyefendiler, onca aşk öyküsüne kahramanlık edenler nerede? Yıldızhanvari bir eğitimden geçtikleri için mi erkekler, en güzel vasıflarını, meziyetlerini bir kenara bıraktılar, tuhaflaştılar acaba?
Tokat atmayı şiddet olarak görmeyen, hatta en kötüsü sevgi ibaresi olarak gören zihniyet tedavi edilebilir mi bilemem. Keşke gazetelerde, yöneticilerde böyle bir refleks olsa, “Böyle konuşan birinin haberini yapmayacağız” deseler. Sadece İzzet Yıldızhan için değil, bu refleksi her türlü ‘kirlilik’ için kullansalar. Sansür değil bahsettğim.
Şiddet ve kabalık benim için aynı anlama gelir; kaba bir davranış karşısında şiddet görmüş gibi hissederim. İzzet Yıldızhan’ın açıklamaları kadar, o açıklamaları okumamıza sebep olanların da bir nevi şiddet uyguladığını düşünüyorum. İzzet Yıldızhan, haftaiçi Gülben Ergen’in programına katılmış, ne kadar güzel! Açalım kollarımızı kucaklayalım kendisini; bir çocuk da bizden yapsın dileyelim… Ah Gülben Ergen ah…
Hiçbir vasfı olmayan, sadece ahlaksızlık sınırını zorladıkları için haber olan kadınları acaba evlerine akşam yemeğine, aileleriyle birlikte sohbet etmeye davet eder mi o yöneticiler. Neden olmasın; yaptıkları haberlerle, konu ettikleri kişilerle evlerimize giriyorlar ya!
Burcu Esmersoy’a gelelim. Bir yayında beğendiği kadınları tarif ederken, “At gibi kadın beğenirim” demiş. Stüdyodakiler de çok gülmüş! Ne kadar zarif, ne kadar kendine yakışan, ne kadar dolu dolu bir açıklama. Gurur duydum doğrusu, bana sorarsanız, yarışma programları, spor programları yetmez. Ana haber sunmalı, albüm yapmalı, öğretim görevlisi olmalı, bir dizide başrol oynamalı… “Sesi çirkin, albüm yapmasın mı” dediniz, duymamış olayım! Burcu Esmersoy, Hülya Avşar’ın taktiğiyle “en güzel kadın” koltuğuna oturmuş ve oturmaya devam edecektir. O sesle ekrande değil mi ayrıca?
Okan Bayülgen… Feylozof Okan Bey, şiddeti konuşurken programında, reklama gitmek üzereyken fazla celallenip sesini yükseltince, yine tüm zarafetiyle “Bu kadınlar azdırıyor beni” demiş. “Bu kadınlar” dediği, yayındaki konukları…
Şiddet, kabalık, cahillik ve kötülük sen ne etkili sen ne karşı konulmaz ve çekici bir mahluksun… Ne müthişsin, çekicisin.
Sana karşı koydukça tokatlamak istediklerimin sayısı artıyor; yaşasın e-dep-siz-lik… Azıcık kenara çekilin, ben geliyorum…

Güzel olmak çok kolay, follow me!

Sadece güzel değil, genç, sağlıklı ve çekici görünmek gerçekten de çok kolaylaştı. Birkaç adımda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak adımlara bakalım, seçin, beğenin, uygulayın…
- Gülüş çok önemli. Dişleri yüzünden gülümsemekten bile korkan kadınlar olduğunu söylüyor Bioritm’in kurucu ortağı diş doktoru Ayşegül Demirağ. Kişiye özel diş tasarımları yapan diş hekimleri, küçük müdahalelerle, inanılmaz sonuçlar elde edebiliyor.
- Gıdı sarkmalarına, kırışıklıklara en iyi gelen işlemlerden biri Bioritm’de uygulanan E-Matrix!. Gıdısından şikâyetçi olanlar mutlaka denemeli. Zira gıdı insanı olduğundan daha şişman gösteriyor.
- Yorgun cilt, yaşlı görünmeye sebep oluyor malum. Natura Bisse Citrus A Peel bakımını şiddetle öneriyor uzmanlar. Özellikle sigara içenler ve cilt rengi bozulanlar, size sesleniyorum.
- Gözler kalbin aynası, biliyoruz. Ancak gözaltı torbaları ve gevşeyen kaslar, kalbi olduğu gibi yansıtmıyor! Caci Ultimate’i tavsiye ederim. Koyu halkalara da, kırışıklıklara da bire bir diyorlar.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı