• $15,9283
  • €16,7889
  • 926.134
  • 2394.83
20 Ekim 2012 Cumartesi

Titre ve kendine gel!

Hiç vibratör kullandınız mı? Ne sıklıkla kullanırsınız? Bilmek isterdim doğrusu; acaba kadınların vibratörle arası nasıl? Bu hafta gösterime giren 'Hysteria' malum aleti keşfeden doktorun öyküsünü anlatıyor... Ne diyelim, emeğine sağlık!

Kuşkusuz çok keyifli bir film izleyeceğiz bu hafta, 'Hysteria-Mutlu Et Beni'. Türkçe çevirisindeki manidar ifadeden de anlaşılacağı üzere, 'Hysteria' vibratör tarihçesine ışık tutmakta. Genç yönetmen Tanya Wexler imzalı film, fragmanlarına bakınca şahane görünüyor ama hemen korkup heyecanlanmayın, bir seks filmi değil bahsettiğim!
1800'lerde histeri sorununu çözmek için tıbbi amaçlı geliştirilen vibratörün geldiği noktayı birkaç yıl önce Miami'de 'Seks Müzesi'nde gözlemleme fırsatım olmuştu. Yapacak bir şeyin olmadığı, sıkıntılı bir günde, artık yürümekten de bitap düştüğüm için çareyi müze gezmekte bulmuştum. Malum, Miami tarihi eserlerle anılan bir yer değil! Karşıma çıkıvermişti Seks Müzesi, ayrıca yağmur yağmaya başlamıştı mecbur kalmıştım (annem içindi bu detay).
Her Türk gibi seks çağrışımlı her kelime ve ortamda gülmeye başlarım; itiraf ediyorum biraz utanarak girmiştim içeri. Kalabalıktı müze ve kimse gülmüyordu. Bu da sinir bozucu bir şeydi bana sorarsanız, insanlar 'Hımmm, ilginçç' falan diyerek alet-edevata bakıyordu. Gerçekten de sergilenen aletler korkunçtu, vibratör bugünkü şeklini alana kadar bir hayli evrim geçirmişti; komik bir şey yoktu. Hatta ürktüm diyebilirim, her şeyin ufağı güzeldir derler ya, doğruymuş; bir zamanlar kullanılan devasa ve neyin nereye uygulanacağının ilk bakışta anlaşılmadığı vibratörler insanı öpüşmekten bile soğutur diye düşünmüştüm. Oysa iddiaya göre, ateş basması, aşırı terleme, sinirlilik hali, gerginlik, ağlama nöbetleri, uykusuzluk gibi birçok soruna çare oluyormuş o kocaman buharlı makineler...
Vibratör kullanma oranı nedir acaba, dünyada ve bizde?
Kaç kadında/kişide var, kaç erkek karısına vibratör hediye etti?
Hatta bir vibratörü ne sıklıkta kullanır ve değiştirirsiniz?
Öyle ya, diş fırçasını yıllarca değiştirmeyenlerin ülkesinde acaba bir ömre kaç vibratör sığar?
Bilmek isterdim doğrusu. Bu tarz istatistikler yok elimizde, arada sırada yapılan cinsel içerikli anket sonuçlarına da itibar etmem.
***
Birkaç yıl önce Serdar Turgut (iyi ki varsın Serdar Turgut) sınır kapılarında ele geçirilen birtakım malzemeleri sıralamıştı. 'Kapıkule: Cinsel uyarıcı hap 3 bin 880 adet, cinsel uyarıcı sakız 1.170 adet, 110 adet vibratör,  70 adet plastik şişme kadın... Gürbulak: 545 şişe geciktirici sprey, 11 bin 280 adet uyarıcı hap, 35 adet şişme kadın...' Turgut rakamlara bakıp şu soruları soruyordu;

"vib.20121019203411.jpg"

1 Kaçak olarak sokulan mallar arasında neden şişme plastik eşek ve cansız manken bulunmuyor? Halbuki biliyoruz ki ülkede bunlara da yoğun talep vardır.
2 Kaçak mallar listesi Türk erkeğinde ciddi bir cinsel uyarılma sorunu olduğunu gösteriyor. Listede 110 adet vibratör bulunmasının nedeni de bu şekilde ortaya çıkmış durumda. Anlamadığım tek nokta; vibratör sayısının neden düşük olduğudur? Acaba Türk kadını seks yapmaktan tamamen vazgeçmiş durumda mı ki?
3 Bu malların tek tek kullanılmasına karşı da değilim ve bunları kullananları sapık olarak görmem. Ama benim için tehlikeli insan, plastik şişme kadını, cinsel uyarıcı sakızı ve geciktirici spreyi aynı anda sipariş edip kullanandır. Hele o adamın evinde plastik şişme eşek varsa ve cinsel uyarıcı sakız, geciktirici spreyi de sipariş edip üçünü birlikte kullanıyorsa, o benim kriterlerime göre bile cinsel tuhaflıkla suçlanabilir.
4 Kaçakçılığın bu boyuta genişlediği bir ülkede bazı insanların yazılarda penis, vajina geçiyor diye şikayet etmeleri gülünç değil mi ve asıl sapık bunlar değil mi?
5 Ve son sorum da şöyle: Bu cinsel uyarıcı haptan acaba nerede bulabilirim ki?
***
Serdar Bey derdine çare buldu mu, bilmiyorum ama yazdıklarıyla beynimizi uyardığı kesin...
Söylenen o ki, vibratörü zaten çok uzun yıllar önce Kleopatra keşfetmiş. Ablada imkanlar sınırsız tabii, balkabağının içine arıları doldurtup, titremeye başlayınca da kendine masaj yaptırırmış. Modern tıp için müthiş bir ilham kaynağıdır bu hikaye, ne kadar doğrudur bilemeyiz. Ancak geldiğimiz noktada bildiğimiz şey, vibratörlerin tedavi amaçlı kullanıldığı. Hipokrat'ın açıkladığı, sinirlilik, iştah eksilmesi, uykusuzluk belirtileriyle kendini gösteren kadın hastalığı yani histeri nedeniyle kullanılmaya başlanmış vibratörler. Bir grup bilim adamı bu hastalığın, rahibeler, dullar ve cinsel aktiviteden yoksun kalan kadınlarda olduğunda hemfikirmiş!
***
Müzede, birtakım fotoğraflar da vardı, yangın hortumuyla kadınlara su sıkılarak da tedavi uygulanmış bir dönem, şaka gibi! Neyse ki Batılı bilim adamları meraklılar, keşfetmişler kadının neye ihtiyacı olduğunu. Ancak zamanla da tıbbi bir alet değil de seks oyuncağı olduğu kanısıyla tedavi amaçlı olarak kullanılması gereksiz görülmüş, tedavülden kaldırılmış.
Yaşasın serbest piyasa ve girişimciler; bugün erotik malzeme satan dükkanlarda onlarca çeşidini bulmak mümkün. Organiklerinden en pahalı taşlarla doldurulmuş olanlara, pembesinden siyahına, titreyeninden konuşanına kadar...
Şimdi kimse sağırlığa veya kısırlığa iyi geldiğini iddia etmiyor; son derece masum bir alet vibratör, kullananı mutlu ediyor.
Acaba gerçekten vibratör kullanan kadın sayısı ile mutluluk oranı arasında bir bağlantı var mı? Acaba gerçekten Türk kadını seks yapmaktan vaz mı geçti?
Acaba karısının vibratör kullandığını gören erkek kendini aldatılmış mı hissediyor?
Acaba kadınların çilesi ne zaman bitecek?

"emma.jpg"EMMANUELLE VE BİR DEVİR SİZLERE ÖMÜR
Kuşkusuz bir dönemi ve bir dönem seksini bizzat etkilemiş bir kadındır Slyvia Kristel. 60 yaşında öldü, Hollanda'da.17 yaşında modelliğe başlayan Kristel, 164 IQ'su ile sinema tarihinin en zeki kadınları arasındaydı. Henüz 20'li yaşların başında rol aldığı 'Emmanuelle' filmiyle bugün bile tanınıyorsa, bir şeyler başarmış demektir.
Çok cesur bir kadın olduğu kesin, çok da güzel olduğu. Estetiksiz vücudu, küçük memeleri ve masum yüzüyle aslında bir seks bombasından ziyade, sıradan bir kadın gibiydi ilk bakışta. Belki onu bu kadar cazip kılan da buydu, sıradan bir kadının 'yapabildikleri'. Kristel'in dünyayı kasıp kavurmasının ardından, başka başka kadınlara 'Emmanuelle' olma fırsatı verdiler, olmadı. Seksin dozajının artması yetmedi, kimse onun gibi oturamadı bambu koltuğa.
Belki Sharon Stone adını telaffuz edebilirim Kristel'den sonra, külot giymeden oynadığı ve bacak bacak üstüne attığı sahnede, 'Temel İçgüdü'de unutulmazdı, onun da IQ'sunun yüksek olması ilginç değil mi bu arada?
Şimdi büyük ihtimalle Slyvia Kristel'in hayatını film yapacaklar, milyonların ezberlediği filmlerden milyon dolarlar kazanmayan bir kadının, ihtişamdan uyuşturucu tedavisi gördüğü yıllara uzanan öyküsü mutlaka ilginç olacaktır. 'Bir at gibi sağlıklı ve güçlü olmayı tercih ederdim' diyen bir kadının öyküsü...

"felix.jpg"HAFTALIK... HAFTALIK...
× Felix olup uçmak istemediniz mi? Ben istedim ama tam tersini arzulamaktayım. Dünyadan uzaya fırlatılmak fena olmazdı. Geçen gün İsmet Berkan'la konuştuk, 'Ölme riski büyüktü, hayatta kalması mucize' dedi. Yaşadığı için de dünyanın en şanslı insanı olduğunu ekledi. Kıskandım çok...
× 'Muhteşem Yüzyıl' seyrettim bir yıl aradan sonra, sadece çocukların büyümesi ne güzel. Gerçekte de öyle olsa, büyüsek ama yaşlanmadan öyle bir noktada kalsak, kirlenmese dünya.
× Gazetelerin üçer santim küçülmesi, gazeteciliğin bittiğini söyleyenleri bir miktar haklı çıkardı. Alıştıra alıştıra mı bitirecekler acaba?

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama