• $16,5337
  • €17,5652
  • 970.151
  • 2529.26
4 Aralık 2010 Cumartesi

Sakine'nin suçu ne?

Sakine de kim, diyen olabilir diye hemen hatırlatayım; 43 yaşında ve 2 çocuk annesi olan Sakine Muhammedi Astiyani, Mayıs 2006'da iki erkekle 'yasadışı ilişki kurmaktan' mahkum olmuş ve 99 kırbaç cezasına çarptırılmıştı. Cezası infaz edilmiş olmasına rağmen, şimdi de 'zina' suçundan mahkum edilen Astiyani, recm cezasına çarptırıldı. Sakine Muhammedi Astiyani, şu anda İran'ın kuzeybatısındaki Tebriz Cezaevi'nde tutulmakta ve her an idam edilmeyi bekliyor. Uluslararası protestoları takiben Tebriz'deki yetkililer, 7 Temmuz'da İran'ın en yüksek adli makamına başvurarak recm cezasının asılarak idam cezasına çevrilmesini talep ettiler... Sakine sonucu bekliyor...
Ancak geçtiğimiz çarşamba günü benzer bir suçtan dolayı mahkum olan Hatice Shahla, İran'da idam edildi ve sıranın Sakine'ye geldiği konuşuluyor...
Sakine'nin çocuklarına basına açıklama yapma yasağı getirildi, internet yoluyla imza topluyorlar sadece.

AŞK UĞRUNA MI DEDİNİZ?
Suçları kanıtlanmamış ve zina yaptıkları düşünüldüğü için idam edilen kadınlar hemen az ötemizdeler. Bir yanımız Avrupa'ya dayandı diye pek bir moderniz ya, öteki yanımızı görmezden geliyoruz. İkiyüzlülük!
İran'da kadınlar idam ediliyor... Yeni bir şey değil. Engellemek de mümkün değil şu aşamada, araya girmek de. Olmuyor, kendi kahrolası kuralları var onların, kimseyi dinlemiyor, kadınların gözyaşlarına bakmıyorlar. Zina suçunu tek başına mı işledi bu kadın, umurlarında değil! Ne diyorum ben, adam da idam edilse içim mi rahatlayacak? Bir an; yaşadıklarının cezası ölümse beraber ölsünler istedim! Doğru düşünmek mümkün değil.
Sakine idam edilmesin, hiçbir kadın sevdiği, aşık olduğu, seviştiği için öldürülmesin.
İçlerinde ünlü starların, politikacıların, fikir adamlarının bulunduğu milyonlarca imza İran'ı etkileyecek mi? Bana sorarsanız asla etkilemeyecek! Her an bir haber daha gelebilir, gazetelerin herhangi bir köşesinde küçücük yer bulacağı için görmeyebilirsiniz.
Biz burada içine kapalı kısırdöngü hayatlarımızı yaşarken dünyada çok kötü şeyler oluyor... Sakine dört duvar arasında son günün bekliyor, bu nasıl adalettir? Adalet nasıl yerine gelecektir, Sakine seviştiği için asılınca mı? Sistemi böyle kurcalamak bir yere götürmez biliyorum, derin mevzular bunlar. Dünyayı sarsan mevzular, dünyayı birbirine düşüren!
Sezen ne diyordu şarkıda 'Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk'... Aşk o zaman mı aşk gerçekten; Sakine'yi asan erkeklerden biri de Sakine'nin sevdiği adam değil mi?
Sakine'nin suçu ne?yapılıyor, imzalar toplanıyor. 'Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk'sa, zinayla suçlanan Sakine aşkı için mi ölmüş olacak?

EVLİ KADINLAR İÇİN KURALLAR
- Banyonuzu mutlaka ayırın.
- Seks tansiyonu düşürür!
- Beraberliğinizde kendinize ait alanlarınız olsun. 
- Ufak tefek kavgalarınızdan ailenize bahsetmeyin.
- Haksızsanız kabul edin, haklıysanız susun.
- Her türlü güçlüğe karşı el ele tutuşun.
- Ya aynı şekilde düşünüyor olmalısınız ya da birbirinize aşık olmalısınız.
- Kavgalarınız temiz, seksiniz edepsiz olabilir.
- Chris Rock söylemiş: Aldatmayacaksınız! Aldatmak isteyeceksiniz ama aldatmayacaksınız. Aldatmak için öleceksiniz ama aldatmayacaksınız. Bunun için tedavi olmanız gerekiyorsa olacaksınız. Neden mi? Çünkü yakalanacaksınız. İsterseniz 007 olun fark etmez, yakalanacaksınız. İnanın bana asla böyle bir durumda yakalanmak istemezsiniz.

Aşk hakkında her şey
Aşkı biliyoruz, arıyoruz, yaşıyoruz, kaybediyoruz, kahroluyoruz ve yeniden peşine düşüyoruz... Nasıl bir saçmalıktır bu, kahrolacağımızı bile bile hala aranıyoruz?

Eski dergileri karıştırmanın en güzel tarafı 'Nasıl oldu da bu yazıyı' görmedim demek! Bekar kadınlar ve evli kadınlar için aşk kurallarını derlemişler, şahane... Önce bekar kadınlar için kurallara bakalım, çok eğlenceli.
1- Eğer bir erkek ilişkiye hazır değilim diyorsa ondan uzak durun, haklıdır mutlaka.
2- Hayat boyu yanında oturmak istediğiniz bir erkekle evlenin.
3- İçten gelerek kahkaha atmayan birine sakın güvenmeyin.
4- Mavi göz, siyah saç peşinde koşmayın, o gözlerin nasıl baktığıyla ilgilenin.
5- Kaslı kollar, iri yarı bir adam mı yoksa kollarında kendinizi güvende hissedeceğiniz biri mi olsun karar verin...
6- Zenginlik yerine, yaptıklarıyla ve sözleriyle sizi zenginleştirecek birini isteyin.
7- Her gün güzel olduğunuzu söyleyecek biri mi olsun, yoksa kendinizi güzel hissedeceğiniz biri mi?
8- İyi bir dinleyici mi istiyorsunuz yoksa anlattığınızı anlayacak birini mi?
9- Çok akıllı çok zeki bir erkek mi olsun, beraberken aklınızı birleştirdiğiniz sizi yükselten biri mi?
10- İyi bir işi mi var diye bakacağınıza, yaptıklarıyla gurur duyacağınız biri mi diye bakın. İyi işten ziyade işi iyi yapan biri daha iyidir!
11- Lisede inek diye yanından kaçtığınız çocuk mutlaka harika bir koca olacaktır. İnekler iyi okulları bitirir ve iyi kazanırlar!
12- Sakın kaçıp giden erkeğin peşinden koşmayın erkekler metro gibidir, bir yenisi mutlaka gelecektir.
13- Kendinize güvenin ve sevdiğiniz erkeğe 'Sen beni hayatında herhangi biri olarak gördüğün sürece seni hayatımın merkezi yapmayacağım' deyin.
14- Asla birinin adını herhangi bir yerinize dövme yaptırmayın.
15- En şahane kural şu: Normalde 'hayır' diyeceğiniz erkeklere 'evet' deyin, 'evet' diyeceklerinize de 'hayır'. En doğru kararı vereceksiniz, emin olun...

Aşk hakkında  ne demişler?
Eva Longoria:
Asla bir arkadaşınızın eski sevgilisiyle olmayın. Bu konuşulmayacak bir kuraldır.
Nicole Kidman: Oscar'ım vardı, çocuklarım vardı ama mutsuzdum. Bir adam geldi ve 'Sen daha iyisini hak ediyorsun' dedi, işte böylece hayatıma aşkın dengesi geldi.
Christina Aguilera: Eve gelip, mumları yakıp sevişiyoruz; bundan daha fazla seveceğim bir şey olamaz.
Michelle Obama: Güzellik önemlidir ama sonra ne olacak? Geriye ne kalacak?
Beyonce Knowless: Sevişmeye zaman ayırın, bütün hayat çalışmaktan ibaret olamaz.
Sheryl Crow: Espri kabiliyeti olan biriyle olmanız güzel ama daha güzel olan aynı şeylere güldüğünüz birinin olması.

Haftalık

- Doğru nefes alıp vermek çok önemliymiş, bütün hafta denedim... Baş ağrısı için parmağınızla sağ burun deliğini tıkayıp 5 dakika nefes alıp veriyorsunuz. Yorgun hissediyorsanız tam tersini yapıp sol burun deliğinden nefes alıp veriyorsunuz.
- İbrahim Tatlıses için yazan bütün yazarlarla beraber bana da 'Sana karalama kampanyası başlattık' diye e-mail yollayan web sayfası moderatörü ile yazışa yazışa arkadaş olduk... Kaderin bir oyunu daha işte... Yaşasın imparator...
- Gisele Bundchen'in poposu pek çirkin ne yalan söyleyeyim, zayıf kadınlarda erkek poposu oluyor demek ki... Aynı pozu J.Lo verse olay olurdu, billa!

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını