• $15,9413
  • €16,7656
  • 932.521
  • 2393.61
17 Kasım 2012 Cumartesi

O popo nasıl öyle kaldı?

'Basit bir Bronx kızıyım', diyerek başladı konsere, basit kızın nasıl bir şarkıcı ve dansçı olduğunu İstanbullular'a da gösterdi. J. Lo bir tek popodan ibaret sananlar, sonuncusu bu gece olan konseri izlemeli.

"elif.20121116204803.jpg"

Kendisiyle tanışmam 1997 yılıdır, Oliver Stone imzalı 'U-Turn/U Dönüşü'nde kısa bir rolü vardı ve yine aynı yıl 'Selena'da oynadı. Her iki film de güzeldi ve Latin yıldız kendini yeterince gösterebilmişti. Nihayet! Nihayet dedim çünkü dünyaca tanınması biraz geç oldu aslında. Jennifer Lopez, 28 yaşında kazandığı şöhrete öyle bir sahip çıktı ki bakın görün asla da bırakmayacak. Bir süre sonra Tina Turner'in tahtına oturacak ve ona da 'büyükanne' diyecekler. Tina bacaklarıyla işi götürdü, J. Lo'da hem bacak, hem popo var çok şükür. Sinemada tanındı ama aslında o bir dansçı ve şarkıcıydı, hem dünyanın Latin starları kucaklayacağı yıllar da gelmişti. Jennifer Lopez, albüm yaptı, film çekti ve üstüne kendi markasını yarattı... Yırttı yani...
KİMSE JENNIFER LOPEZ DEĞİL
Seyirciyi ve İstanbul'u selamlayarak başladı konsere, son derece sıcak ve tatlı bir kadın, 'Bronx'lu basit bir kızım' diyerek girdi hadiseye. 'Poposu büyük, bacakları kalın, kısa boylu' diyenlere cevabımdır; J. Lo şahane bir kadın, kusuruz hatta. O popoyu 40'ları geçince kaçımız o kadar havada tutabiliyoruz, kaçımız 40'ı devirip bacakları selülitten koruyabiliyoruz, ikiz çocuk doğurup muhteşem bir karına sahip olabiliyoruz? Atıp tutması kolay, memlekette       J. Lo gibi dans eden, şarkı söyleyebilen, şov yapan kaç kadın var? Sıfır! Kimse J. Lo da değil yani. Bana sakın Ajda, Hadise, Hande, Demet demeyin. Sakın ola Ziynet Sali adını ağzınızdan kaçırmayın; kalbinizi kırarım.
Şurası bir gerçek ki, beyazlar dans edemez, Türkler hele; hiç edemez. J. Lo dansçıları da müthiş; erkekler erkek, kadınlar kadın gibi. Lopez'in dansçı sevgilisi Casper Smart hayranları da konser boyunca adını haykırdılar, adamda bir fazlalık var gerçekten!
SEYRETTİLER EĞLENEMEDİLER!
Art arda hareketli şarkılar söyledikten sonra ilk albümün en sevilen şarkısı 'If You Had My Love'ı söylemek için oturdu sadece ve 'Kusura bakmayın siz ayaktasınız ama ben oturacağım' dedi. Yine bir başka duygusal şarkıyı çocuklarının görüntüleri eşliğinde söyledi. Konserde ileri yaşta bir seyirci grubu da vardı,  0-5 yaş grubu da. Bu tabloya bakarak kimin J. Lo fanı olduğunu söylemek ve bir tanım yapmak mümkün değil, ancak şurası gerçek ki, kıyafetleri, şarkıları ve gösterinin bütünüyle o kocaman bir dünya starı. Birkaç pop şarkıcısı vardı konseri izleyen, ağızları açık bakıyorlardı sahneye, sadece onlar adına içim buruldu; onun gibi olmayacaklarını onlar da biliyorlardı... Bakmaktan, eğlenemediler bir türlü, sadece ona üzüldüm.

NEDEN MADONNA İLE KIYASLANAMAZ?
- Madonna taş gibidir. J. Lo deniz...
- Madonna ipte yürür, J. Lo pistte.
- Madonna seksidir, J. Lo komşu kızı.
- Madonna cinselliktir, J. Lo aşk.
- Madonna filmdir, J. Lo Brezilya dizisi...
- Madonna romandır, J. Lo kadın dergisi.
- Madonna tutkudur, J. Lo heves.
- Madonna ateştir, J. Lo su.
- Madonna cinsiyetsizdir, J. Lo sadece kadın...
- Madonna konserine girmek için kapıda 1,5 saat geçirmeniz gerekir, J. Lo konserine beş dakika kala gelseniz de olur.
- Madonna seyircisi diye bir şey vardır ama J. Lo seyircisi karmakarışıktır.

KONSER DEDİKODULARI
- Bedük şarkı söyledi ama salonda kimse yoktu. 'Acaba J. Lo Bedük'ü izlemiş midir?' diye soranlara söyleyeyim; hayır!
- Konserden önce salona gitmek ve bir 'Pascal Nouma'nın DJ performansını görmek istiyordum ama kısmet olmadı. Zaten o da çalmamış. 'Neden Pascal?' diye soranlara söyleyeyim, hiçbir fikrim yok!
- J. Lo'nun After Party'ye katılması çok hoştu, genellikle katılmıyor büyük sanatçılar.
- Dokuza çeyrek kala salon neredeyse boştu ama yarım saat içinde doldu, bir an korktum kadın vazgeçer falan diye.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister