• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
18 Mayıs 2013 Cumartesi

N’aptın Hacı?

Tanısaydım şöyle derdim ona, “Çok yakın zamanda biten bir ilişkin var, keşke o cümle ağzından çıkmasaydı”… Hacı Sabancı, hiç kimseye âşık olmadığını söyledi, zarif bir erkeğe yakışmayan bir cümleydi. Doğruluğuyla hiç ilgilenmiyorum.

Ekşi Sözlük’çüler tarafından ‘Elif Aktuğ Başlıkları’ diye bir ‘entry’ oluşturulduğundan habersiz olduğu için, annem bu başlığımı sevmeyecek, sokak dilini pek bilmez; “Canım arkadaşım nasılsın, ne var ne yok” demek olduğunu peşinen söyleyeyim o halde.
Adı Hacı olan birinden bahsedeceksem, güzel oturur diye düşündüm. Gerçi Hacı Sabancı’yla tanışıyor olsaydım, gözünün içine bakarak “N’aptın Hacı?” der miydim, emin değilim! Dürüst olmak gerekirse, “Hacı Bey, nasılsınız, amcanız Sakıp Bey’i pek severdim. Bir Saint Tropez gezisinde birlikteydik rahmetliyle…” diye başlar ve aslında söylemek istediğim konunun yanına bile yanaşmazdım. Konu malum, geçen hafta “Hiç kimseye âşık olmadım” dedi Hacı Sabancı. Okur okumaz sinirlendim çünkü uzun süren bir ilişkisi vardı, Özge Ulusoy ile ‘takılmıyorlardı’, sevgiliydiler. Bir kadına yapılan haksızlık ve nezaketsizlik olarak algıladım cümleyi ve tepem attı. ‘Kızlar hangi erkekleri sever, evlenilecek erkekler, aldatılmayacak koca kimdir?’ başlıklı makalelerimde kimi zaman akıl verdim gençlere. Öyle ya, bilsinlerdi ‘nasıl sevgili olunur, sevgili kalınır ve aşk yaşanır’ı. Bir süre önce FHM Dergisi’nde de yol gösteriyordum aşk mağdurlarına, adım ‘aşk doktoru’na çıkmasın diye vazgeçtim sonraları bilirkişi pozisyonunda olmaktan. Zaten hadisenin doktorasını yapmış biri olarak zorlamadım da kendimi.

KADINLAR NE İSTER?
Hacı Bey ve doğru kadın arayışında olan tüm erkekler için bir kez daha yazıyorum, kadınlar hangi erkekleri sever:
- Gözlerinin içine bakanı sever kadın. Bir yemektesiniz diyelim, kadın çatalı yemeğe daldırırken göz temasının kaybolduğu 3 saliseyi yan masadaki kadına bakmak için kullanan erkekler, doğru kadınla birlikte olamazlar. Harbiden bakacaksa bakacak, baktığı yönü gizlemeyecek bir erkek!
- Dürüst olacak, dangalak değil. “Saçlarım nasıl olmuş?” diye soran kadına, “Ne oldu ki” ya da “Iııyyyy olmamış” diye cevap veren bir erkekseniz derhal bu sayfayı terk edin!
- Hazır cevap olacak erkek; doğru yerde kullanacağı en az on beş kalıp cümlesi olacak. “Ne düşünüyorsun aşkım?” diye soran kadına, “Hiiiç” demeyecek, “Bu yaz nereye gitsek diye düşünüyordum, seni nereye götürsem acaba?” cümlesi hazırda duracak. Bir şey düşünmemesini kadının algılamayacağını bilecek.
- Eski aşklarından, sevgililerinden bahsetmeyecek. Onları kötülemeyeck de. “Daha önce kaç kişiye âşık oldun?” diye soran bir kadına “6” diye cevap veren bir erkek de “Hiç âşık olmadım” diyen bir erkek de itici gelir. Eğer o erkek 13 yaşındaysa ve bu soruyu soran kız da orta ikiden sınıf arkadaşıysa, “Hiç “âşık olmadım” demesi kabul edilebilir. 30’una yaklaşmış bir erkek diyelim ki bir kadından hoşlandı, birlikte olmaya başladılar. İlerledi ilişki ve sorgu-sual kısmı başladı; hiç âşık olmadığını söylüyorsa, muhtemelen yine âşık değildir. Kadın için korkunç bir cevaptır bu, “Âşık oldum ama böylesini ilk kez yaşıyorum” ya da “Hatırlamıyorum bile, şu an sana bakarken her şeyi unuttum” tarzı bir cevap kadın için son derece tatminkar, erkek için de şık bir davranış olacaktır.
***
Bu kadar basit…
Bu açıklamaları ‘kadınlar yalan söyleyen erkek sever’ diye düşünen bir erkek varsa aranızda, buraya kadar okudunuz zahmet ettiniz, gidin buradan diyemeyeceğim zaten bu sön cümle; ben sizi terk ediyorum…

Haftalık... Haftalık...
- Yılmaz Morgül, Ayfer Er’e el vermiş, bir single albüm yapmışlar, ‘Aşk Benden Sorulur’ mutlaka dinlensin. Yılmaz’ın nasıl müthiş bir sesi var…
- Zayıflamak, sağlıklı beslenmek ve diyet kitabı görmek istemiyorum. Bu nasıl bir potansiyelmiş arkadaş; herkes mi ‘nütrişin’ oldu, herkes mi GDO’lu, herkeste mi fit kafası var?
- Nurgül Yeşilçay’ın sucuklu yumurta yapması haftanın olayıydı. Magazinciler amma sevdiler haberi! Bence Yeşilçay’a bir yemek programı önerin, fena olmaz! Hatta nasıl fit kalınır diye kitap yazsın. Hey Allahım!
- Hande Ataizi neden üşümüyor ey insanlık? Nasıl oluyor da 12 ay mini giyiyor, çorap giymiyor, flip-flop giyiyor ve bacakları donmuyor? Aynı gün Bebek’teydik, bende kapşonlu vardı, kalın eşofman altı vardı, belime de Bebek Kahve’nin sigara dumanı kokan şalını örtmüştüm…

Elif’in dükkânı...
- Billstore’da satılan Fissura’lar nasıl ama? Renkler şahane, yeni New Balance diyorum. Herkeste var ya NB; bu yaz trend Fissura olacak.  
- Ole Henriksen, kolajenli serum yapmış. Bu devirde kolajen her şey demek.
- Korres’ten ‘Yunan Yoğurtlu” krem! Denenmeli…
- Becca’nın parlamayan fondoteni, iyi buluş. Her tonu var. 
- I Love New York by Bond, N:9… Kokuların en güzeli… Tertemiz...
- Laura Mercier, en güzel allıkları, pudraları mı yapıyor? Parlak ama parıl parıl parlamayan bir tarzları var. Bronzlaşmak zamanı madem…

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!