• $17,9584
  • €18,2669
  • 1023.71
  • 2913.3
23 Nisan 2011 Cumartesi

Erkek evrimi devam ediyor

Geçtiğimiz hafta 'Çok Güzel Hareketler Bunlar'da yer alan bir skeçte kadın sevgilisine, 'En iyi anlaştığım erkek 'arkadaşım', hiç anlaşamadığım erkek 'sevgilim' oldu, neden?' diyerek isyan ediyordu... Öyle mi gerçekten, öyleyse bir tuhaflık yok mu?


Oturduğum yerde beni, ilişki analisti, aşk uzmanı, kişilik psikopatı yaptı hayat! Yaşadıklarım yetmiyor gibi, duyduklarımla, şahit olduklarımla ve bana anlatılanlarla uğraşıyorum. Öyle bir ruh halindeyim ki, skeci izlerken ayağa kalkıp, skeçte kızı üzen erkeğe iki tokat atmak istiyorum. Hatta bu duruma bizi izleyen 70 milyon da şahit olsun istiyorum. Erkek insanlarını 'Anlamak zahmetine katlanmayacağınız kızları kendinize aşık etmek için neden taklalar atıp duruyorsunuz' diye azarlamak istiyorum.
Bu yazıda konu ilişkilerdir, suçlu erkektir, nokta!
Daha önce de duymuştum bunu, bir kız arkadaşım, kocasının kendisini asla anlamadığını söylüyordu. Anlaşılmaz, zor, alengirli halleri olan bir kadın değildi. Kocasını sevdiğini ama hiç anlaşamadıklarını da söylemişti, garip olan kocasının da kendisini sevdiğini söylemesiydi. Öyle ya, benim aklıma ilkin adam bu kadını sevmiyor, iplemiyor fikri geldi. Kadın mesajı 'Kocam beni anlamıyor' gibi algılıyor olabilirdi.
Ona 'Kocan seni sevmiyor bebeğim, anla şunu' diyemedim. Adam her gece evine geliyor, güzel bir şeyler söylemese de telefon ediyor, ilgileniyor ve evinin erkeği rolünü oynamaya çalışıyordu. Bu durumda kız arkadaşıma sadece 'Zamanla anlar' dedim, yalan söyledim. Anlamayacaktı çünkü.
Erkeklerin düşünce biçimini anlamak lazım (hadi hepsini katmayalım, birçok erkeğin düşünce biçimi diyelim).
Anlaşamadığın ve anlamadığın birini sevebilir misin? Erkekler seviyor. İlk başta, kadının psikolojisine göre takribi 1-2 ay bambaşka biri gibi davranıyor. Daha net anlatayım; anlayışlı, sevecen, şefkatli, sosyal olacak, sizi beğenip takdir edecek, eve-ofise çiçek alacak, arabanın kapısını sizin için açacak, işlere yardım edecek. åşık oldunuz mu, tamam! O halde devam edelim.

İKİ AY SONRA...
Filmlerde vardır, bir andan 'İki ay sonra' diye bir ibare belirir. Çok severim, öngörülü olmayan ve aşkından gözü dönen kadın bırakın iki ayı, iki dakika sonrasını hesaplayamaz.
Evet, anlayış timsali bir erkekten hızlı bir geçişle 'boz ayı'ya dönüşüyor adamımız. Evrim erkekler için her daim devam ediyor yani... Homo sapiens olarak tanıyorsunuz ama sakın kanmayın ve 'aşık olmadan 2 ay dayanın' demeliyim tüm kadınlara. Çünkü her ne kadar 'homo sapiens' de olsa karşınızda ne kadar dik durabilir ki daha? Zamanla kamburlaşacak, oturduğu yerden kalkmayacak, çok beğendiği vücudunuza dönüp bakmayacak, yatarken dişini fırçalamayacak, çiçek olarak en fazla roka ve maydanoz alacak, arabanın kapısını açmak bir yana arabaya binip binmediğinizin bile farkında olmayacak!
'O halde ne yapacağız, aşık olmayacak mıyız, bu adamları nasıl eski hallerine döndüreceğiz' diye bağrışanlar için cevap basit, skeçte söylenen çok doğru. En iyi anlaştığınız erkekler arkadaşınız olacak ve hiç anlaşamadığınız adamla sevişmeye devam edeceksiniz!.. Şanslıysanız tabii!

ERKEK TARAFINDAN OLAYA BAKALIM MI?
Taraf tutuyorum kabul ediyorum, ben kadınları haklı görüyorum. Erkek okuyucu kızacak, e-mail atacak, 'Peki kadınlar ilişkide değişmiyor mu' diye sızlanacak. 'Kadını değiştiren sizsiniz kuzum' diyeceğim onlara.
Erkek, malum iki ayda nasıl bir profil sergilediyse, kadın da ona göre davrandı. Güler yüzlüydü, müşfikti, anlayışlıydı, sevecendi, sorunsuzdu. Erkek de kadının bu yüzüne aşık oldu; kadın alttan aldı, sakindi, sessizdi. Kadını kafalayıncaya kadar centilmenlikten kırılan erkek ne zaman ki gerçek yüzünü gösterdi, kadın da sesini yükseltti. Hadise bu kadar basit. Erkek istiyor ki, kılını kımıldatmasın ama kadın eskisi gibi davransın. Kadın senin annen mi, öyle yapsın? Anne olsa daha iyi, iki tane patlatmak hakkına sahiptir en azından...
Birbirini anlayamama halinin başladığı an, işte burada devreye giriyor ey aşktan dili yananlar! Bakıyorsun başka biri var karşında, 'Nerede benim dizimin dibinde oturup saçlarımı okşayan adam' diye düşünmekten, hatta evdeki adamın uzaylılar tarafından kaçırıldığına inanmaktan, aklını oynatmak üzeresindir. Olay da bitmek üzeredir bu noktada. Kadın adamın 'önceki halinin belirme ihtimalini' sevmeye başlıyor bu defa, çünkü sevdiği adamdan eser yok!
Bekliyor, beklerken tökezlemeye başlıyor. Yeni adamın her şeyi batıyor kadına, öyle ya 'eski' haline takmış kafayı.
O arada işte iletişim kopuyor, kafalar karıştı ya bir defa, diyalog da bitiyor. Adam gerçek yüzünü sergilemenin rahatlığıyla, en mutlu halinde sesleniyor mutfağa 'Çay yapsana, oturdun ya bütün gün!'
Kadın bu arada yeni adamı 'acaba sıcak suyla öldürebilir miyim' diye düşünmekte... Nasıl konuşsunlar, nasıl sürer bu ilişki; işte bunu da ego savaşlarının sonu gösterir. Bu da herkes için başka, herkes için farklı bir maceradır ve nihayetinde sıcak suyla haşlanan da kadın olur. Çünkü erkek, sahte yüzüyle başka bir maceraya atılmıştır çoktan.

Her kadının hak ettiği  10  şey
1- Çok iyi bir aile, yoksa çok iyi arkadaşlar, yoksa çok iyi sevgili, yoksa çok güzel bir köpek/kedi.
2- Gecenin hangi saati olursa olsun telefon edeceğiniz bir dost.
3- Arzu etmek, arzu edilmek, orgazm olmak.
4- Parlak saçlar, uzun kirpikler, dolgun dudaklar, iri göğüsler. Ya da bunlara sahip olacak kadar para!
5- Çiçek yollayan biri, kim olursa... Hatta kendinize yollamalısınız, sizi sizden çok kim sever?
6 Çok güzel bir vesikalık fotoğraf, teknolojiyi kullanın. Çektirin şahane resimler, ekleyin sosyal medyadaki profilinize.
7- Anne olacağını duymak, evlenme teklifi almak.
8- Aşkı ta kalbinizde hissetmek ya da sadece aşk! Aşık olmak...
9- Tatil, güneş, mayo, flip-flop, palmiye, ananas suyu...
10- Hiç sıkılmayacağınız, başınızı omzuna yaslamaktan bıkmayacağınız bir hayat arkadaşı.

Aşk kapıyı çalmıyorsa
- Artık zengin adam aramayın, bir işi olan sevgiliyle yetinin.
- Çocuktan vazgeçin, yeğenlerinizi sevin.
- Gece gezmelerine değil, açık artırmalara gidin.
- Kilolarınızı gizleyecek kıyafetler değil, güzelliklerinizi sergileyecek kıyafetler giyin. 
- Kilo veremiyorsanız, artık almamaya çalışın.
- Etrafa bakmayın, ne yapın edin kendinize baktırın.
- Bir hedef (bekar bir erkek) belirleyin ve üzerinde yoğunlaşın (çalıştığı yeri öğrenin); plan yapın (oraya bir şekilde gitmelisiniz) ama planı gerçekleştirirken çaktırmayın (çaktırmadan üzerine kahve dökün ama ılık olsun). Şimdi tanışın.

Haftalık
- Hülya Avşar'ın bacakları konuşuluyor, konuşulsun da. Hülya Avşar, Hülya Cup'ı tam 10 yıldır bir şekilde gündemde tutuyor ve oradan elde edilen gelirle genç ve yetenekli gençler tenisle tanıştırılıyor. Hülya eğer böyle fotoğraflar çektirmese, turnuvayı gündeme getirmese, hangi magazinci haber yapar acaba meraktayım. Albüm kapağında fotoşopa karşıyım, sosyal sorumluluk projelerinde destekliyorum!
- Hülya konusu bitmedi; 'Saadettin beni şutladı' ne demektir ya? Bu kadına bir daha aşık olunur şimdi, özgüven abidesi gibi.   
- Fotoğraf sergilerine bayılıyorum. Fotoğraf sanatçısı Aslı Girgin,     2008-2011 arasında çektiği 'ünlü' fotoğraflarını W Lounge'da sergiliyor. Pamela'nın fotoğrafı favorim. Kaçırılmasın...

<p>Mükemmel Eşleşme dizisi, TRT1'in yaz sezonunda yayınlanan iddialı işlerinden birisi. Dizinin ana

Mükemmel Eşleşme'nin Fadime'si Ayşegül Günay: 'Karadenizli kadınların damarlarında dominantlık vardır'

Sular çekilince ortaya çıktı! Bölge sit alanı ilan edilebilir

Lise öğrencileri yaptıkları dronla TEKNOFEST'te yarışacak

TEM'in ortasına çıktı kazaya neden oldu! Korku dolu anlar