• $15,9566
  • €17,0318
  • 949.106
  • 2380.9
15 Ekim 2011 Cumartesi

Aşk ve seks de tıpkı araba gibi bakım ister

Mükemmel bir çiftsiniz, birbirinize aşıksınız, hayatınızı sonsuza kadar geçirmek istediğiniz insanı buldunuz diyelim; ama unutmayın ilişkiye de zamanında yıkama-yağlama yapmalı, bakımını ihmal etmemelisiniz.

Hayat gerçekten de filmlerdeki gibi değil. Zaten filmlerde de kitaplarda da 'son'dan sonrasını görmeyiz, bilmeyiz ya! Bilmeyiz, tahmin ederiz...
Birbirlerine bakarken heyecanlanan ve ilk günlerde yataktan çıkmayan, öpüşmeye-koklaşmaya doymayan yeni evli çiftler, nasıl oluyor da birbirlerine dokunmadan uyumaya başlıyorlar zaman içinde?
Yok yok, ben öyle aşkın ömrü 2 yıl, flört 18 ay gibi matematiksel söylemlere inananlardan değilim. Bunu yaparak zaten kendi kendimizi aşkın bittiğine inandırıyoruz, inandırdık da. Zaman kavramını da icat eden insanoğlu, bir de aşka ömür biçiyor; aşkı yaşatmak da ömrünü uzatmak da elimizde değil mi o halde? Üstelik aşk bitmez, aşk şekil değiştirir; aşk dönüşür, başkalaşır. Her gece sevişmemek demek, birbirini sevmemek demek değildir ki!
Erkeklerin de huzur arayışında olduklarını okumuştum People Dergisi'nde, kadın kadar erkek de huzur istiyor günümüzde. Erkeği uzun zaman arayıp da nice badireler atlatarak bulduğu ve sığındığı yuvasında huzursuz etmeye başlayanın bizzat kadın olduğu yazıyordu. 
Kadının yetinmediği, kocasını sürekli 'eski günlerdeki gibi olmadığı ve eskisi gibi sevişmedikleri' için suçladığı söyleniyordu. (Erkekse kadının eskisi gibi olmadığını, bakımsız olduğunu iddia eder ya takılmış plak gibi).
Kadınların anlamadığı (kendimi de işin içine sokuyorum meraklanmayın) erkekleri suçlayarak bir adım bile öteye gidilemeyeceği... Erkeğin anlamadığı, kadının suçlamalarından vazgeçmeyeceği gerçeği. Her ikisinin de anlaması gerekense bana kulak vermeleri gerektiği! Olayı çözdüm çünkü; evlilik de aşk da bakım istiyor. Önce kadınlar için geliyor tüyo:
'Tıpkı araba gibi', kadınlar pekala bu örneği verebilirler kocacıklarına, anlamaları daha kolay olacaktır. Sıfır araba bile bir süre kullanımdan sonra bakıma girmiyor mu? Yağ değiştirmek, motoruna baktırmak gerekmiyor mu? Yıllar geçtikçe, gerekirse bazı parçalar değiştirilmiyor mu, tüm bunların yanı sıra haftada bir yıkama, arada sırada cila yapmak gerekmiyor mu? 'Tıpkı arabamız gibi bakım istiyor aşkımız' diyeceksiniz, 'Araban gibi bak bana yeter'. Bunları söylerken gözleriniz far gibi kocaman açılmalı, kirpikleriniz uzun far yakıp söndürür gibi hızla kırpıştırılmalı!..
Erkeklere de tüyo vereceğim elbette, onlar da karılarına 'Yeni aldığın ayakkabılarına bakar gibi bak bana' diyecekler. 'Giymeye kıyamadığın, dünya kadar para verdiğin, özel kutusundan çıkarıp da rafa koyamadığın ayakkabı gibi bak yeter'... Birbirlerinin dilinden anlamaya başlayan karı-kocaların her gün deliler gibi sevişmeye ihtiyaçları kalmaz. Düğün biter ama hayat devam eder, hayatı durduğu yerden devam ettirmek ve arabayı hoplatmadan çalıştırmak lazım, işin ehli erkek bunu desteksiz becerir. Erkek beceriksizse, arabayı stop ettiriyorsa da kadın arkadan itmeyi göze almalıdır; aşk işte o zaman, 'zaman' saçmalığına aldırmadan ömrüne ömür katacaktır... Aşk gurunuz olarak derim ki, önce yanınızdakine sarılın, inanın başka erkek veya kadın daha iyi kadın veya erkek demek değildir.

Aldatılan kadın vajinal estetiğe başvuruyor
UluslararasI Jinekolojik Kozmetik Kongresi'nde vajina estetiği konusunda bir bildiri yayınlayan Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ, 'Başvuranların çoğunluğu 3 büyük şehir dışında ve 55 yaşındaki de 25 yaşındaki kadın da aynı taleple geliyor' demiş... Bakın ne kadar ilginç sonuçlar çıkmış doktorun yaptığı 2 bini aşkın operasyon sonrasında.
- Cinsel estetik operasyonu talep edenler çoğunlukla aldatılmış kadınlar oluyormuş. Aldatıldıktan sonra kadın kimliğini sorgulamaya başlayan kadınlar kendini yenileme ihtiyacı duyuyormuş.
- Bir grup kadın aldatılmış ya da yeni evlenecekken operasyon istiyormuş. Kişilerin psikolojisinde cinsel görünüm son derece önemli rol oynuyormuş.
- Kadının güvensizliği evliliğin, arkadaşlık kurmanın veya sağlıklı flört dönemlerinin ertelenmesine kadar gidebiliyormuş. O nedenle rahatlamak isteyen kadınlar cerrahi operasyona başvuruyormuş.
- İkinci grup da rahat bir şekilde dar pantolon, tayt, mayo ve bikini giyememekten yakınarak gidiyormuş doktora. Özellikle işi mankenlik, modellik olan kişiler için bu durum daha da önem kazanıyormuş.
- Vajina estetiği yaptıranlar daha çok İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden değil, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu şehirlerinden geliyorlarmış.
- 25-55 yaş arasındaki kadınlar istiyormuş.
- Vajinal estetik özgüven artırıyormuş.

Hayatınızda olması gereken 5 arkadaş
1 -
Sizi yükselten arkadaş. Moraliniz nasıl olursa olsun, yanınıza gelince hatta telefonlaşınca yüzünüzü güldüren ve sizi bulutlara yükselten biri yani. Ender bulunan bu cins arkadaştan elinde fazla olan varsa, bana yönlendirsin bir zahmet!
2 - Sırdaş. Vardır öyle arkadaşlar, pek görüşmezsiniz. Hatta eski mahallenizden çocukluk arkadaşınızdır muhtemelen. İhtiyacınız olduğunda oradadır. Sizi dinler, gözyaşlarınızı siler. Bir beklentisi de yoktur. Akıl veremeyebilir, saçma sapan yorumlar yapabilir ama oradadır ve anlattıklarınız onunla mezara gidecektir.
3 - Yolculuk arkadaşı. Problemsiz, sorunsuz ama sorumluluk sahibi biri olmalı. Hafta sonu bir yere gideceksiniz beraberce diyelim, sizin yerinize de düşünerek çantaya fazladan bir bikini koymalı. Unutacağınızı düşünüp, gözaltı kremini getirmeli, sırf sizin için yine çantasına diyet krakerler atmalı.
4 - Eğlence arkadaşı. Bir davete, partiye katıldığınızda ya da baş başa sinemaya gittiğinizde bile sizi eğlendirmeli. Neşeli, tatlı dilli olmalı, komik olmalı.
5 - Olası arkadaşlar. Hayatınızda mutlaka yeni insanlara şans vermeli, onları hayatınıza sokabilmelisiniz. Sadece kendi çevrenizdekilerle yetinmeyin, başka mahallelerden, başka memleketlerden, farklı etnik yapılardan, değişik kültürlerden arkadaşlarınız olmalı. Kendinizi zenginleştirin...

Haftalık
- Beymen Home'a gidilsin, garaj sale'e bakılsın. 13-23 Ekim arasında dünyaca ünlü markaların tasarımları uygun fiyatlarla satışa çıkıyormuş. Yaşasın diyelim, Beymen Blender Nişantaşı mağazasının üst katına koşturalım.
- 'Kadın Düşmanı Sözlük'te derlenen kadın düşmanı yazılar tarihte iz bırakmış, hatta hepimizi büyüleyen önemli edebi yapıtlar vermiş, başka haklı davaların savunuculuğunu yapmış, üst düzey eğitimli, akıllı, kıvrak zekalı insanlara ait. Fransız yazar Agns Michaux'nun ünlü yazarların çeşitli eserlerinden derlediği 'Kadın Düşmanı Sözlük', kadın düşmanlığı konusuna daha farklı bir açıdan bakmamızı sağlayacak eğlenceli ve şahane bir kitap.
- Retinole taktım kafayı bu aralar. Cilt dokusunu yeniliyor, elastin üretimi hızlandırıyor diyorlar, içinde retinol olan ne varsa almak istiyorum. RoC'un üçlü formül içeren kremi çok şey vaad ediyor, derhal kullanmak hatta yemek istiyorum.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor