• $8,6608
  • €10,3454
  • 495.033
  • 1409.85
16 Ağustos 2019 Cuma

Romantik Harry'ye aferin

Amerikalı oyuncu Meghan Markle ile Prens Harry, aşkını çok beğeniyorum. 2018 yılında dünyaevine giren çiftin Archie adında oğulları var. Birbirlerine olan aşkları bizlere benziyor.

Çünkü evlilikte saygı ve sevginin çok önemli olduğunu düşünüyorum ben de… Meghan ve Harry çifti de bunları çok iyi yapıyorlar. Sevgilerini her zaman gözler önünde sergileyen çiftten Prens Harry, 38 yaşına basan eşinin doğum gününü pahalı hediyeler yerine romantik bir not yazarak kutlamış. Prens Harry, Sussex Royal’in sosyal medya sayfasından eşi Meghan ile fotoğrafını paylaşarak altına “İyi ki doğdun benim harika eşim! Bana bu macerada katıldığın için teşekkür ederim! Sevgiler H” notunu yazmış.

Bu mesajı okuyunca bazen en sade bir sözün bile, milyonlar değerinde olduğunu hatırlattı bana.

Şiddeti artık durdurun!

Bizler söylemekten bıkmadık, bıkmayacağız ve usanmayacağız: Irkçılığa ve tacize hayır! Almanya’nın Berlin kentinde Wittenau Tren İstasyonu’nda bebek arabasıyla bekleyen ve Türkçe konuşan iki kadına alkollü bir erkek kemerini muşta yaparak saldırıyor.

Ne oluyor arkadaşlar ya! Bu ne gözü dönmüşlük, bu ne Türk düşmanlığı bu ne şiddet! Almanya’nın yarısı Türk! Gurbetçi vatandaşlarımızın ağırlıklı olduğu bir şehirde iki kadına kemerini muşta yaparak yapılan saldırıyı ve hareketi esefle kınıyorum. Vatandaşlarımızın aileleriyle yaşadığı AB’ye üye olan bir ülkede demokratik ve özgür bir ülkede yaşanan olay beni derinden üzdü. Yaşanan kadın tacizlerine ve ırkçılığa her yerde ve her platformlarda ‘hayır’ diyoruz! Bir anne olarak bebeğiyle hemcinsimin yaşadığı çirkin saldırıda geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Almanya hükümetinin vatandaşımızın yaşadığı vahim olay karşısında gerekli cezaları uygulamasını bir anne, bir kadın ve bir Türk vatandaşı olarak bekliyorum. Şunları unutmamalıyız. Erkek dahi olsanız sizi bir anne doğurdu. Bir anne yetiştirdi ve büyüttü.

Cildimizi sevelim aynalara küsmeyelim

Cildimiz bizim elbisemiz, peki cildimize iyi bakıyor muyuz? Onu yeterince koruyor muyuz? Düzenli egzersizlerimizi yapıyor, yeteri kadar su tüketiyor, stresten uzak duruyor muyuz?

‘Her zaman değil’ dediğinizi duyar gibiyim.

Yaşam şartlarımızda stresten uzak durmak ya da vakit ayırıp düzenli egzersiz yapmak kolay değil elbette. Ben de zor olsa da elimden geldiği kadar stresten uzak durmaya çalışıyor, egzersizlerimi yapıyorum. Bir de sağlıklı beslenme var tabii uymamız gereken. Bu konuda da uzmanların bazı önerileri var.

Fındık, badem, ceviz içerdikleriyle kolajen yapımızı destekliyor. Ay çiçeği çekirdeği ise E vitamini kaynağı... Fakat tüketirken miktarına dikkat etmemiz lazım. Çünkü günde bir avuç tüketmek yeterli oluyor.

Balık ise omega 3 içerdiğinden kolejeni destekliyor. Ölü hücreleri yeniliyor, haftada iki kez balık tüketmemiz gerekiyor. Mevsiminde sebze ve meyve tüketimini de ihmal etmezsek cildimizi korumuş oluyoruz.

Uzmanların bu söylediklerini uygulamaya başlayalım diyorum.

Cildimizi sevelim, aynalara küsmeyelim...

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 'Katar Ekonomi Forumu' etkinliğine video mesajla hitap etti. Koronav

Başkan Erdoğan: Türkiye'nin yerli aşısı tüm insanlığın aşısı olacak

Çivi ve teller Ağrılı filografi sanatçısının elinde hayat buluyor

Bayburt'un ıssız meraları devlet desteğiyle alınan koyunlarla şenlendi

Diyarbakır'da gündem olmuştu: Yenileri eklendi