• $ 7,8187
  • € 9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
Reklamı Kapat

Mide küçülttürmenin tehlikeleri

Midesine cerrahi müdahale yaptırtıp yani midesini küçülttürerek bir anda aşırı kilo verenlerin haberlerini okuyoruz. Sanki mucize bir çözüm gibi sunuluyor. Ancak maalesef bu operasyon son derece tehlikeli…

Evet, biliyorum kilo vermek çok zor ve disiplin gerektiren bir süreç. Ve sosyal baskı hepimizi daha zayıf olmaya zorluyor. Ama ne olur yapmayın, canınız, sağlığınız çok daha kıymetli. Kendinizi düşünmüyorsanız, ailenizi, sevenlerinizi düşünün.

İşte son örnek… Bir zamanlar çok ünlü bir dizi olan Avrupa Yakası’nda dergi sahibi Sadettin Yerebakan karakterini üstlenen Yıldırım Öcek’in başına gelenler.

Değerli sanatçı, mide küçültme ameliyatına girmiş. Ve sonrasında maalesef komplikasyonlar oluşmuş ve ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Daha önce buna benzer bir sürü başka olay da olmuştu. Hayatını kaybedenler, ağır hastalık geçirenler. Yıldırım Öcek’in ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

Ve gazeteci dostlarıma da bir önerim var. Bundan sonra midesini küçültüp kilo veren ünlülerin haberini yaparken en alta bir paragraf da olsa bu işin tehlikelerini not düşseniz ne iyi olur.

FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYELİM

Sanki pusuya yatmış bekliyorlardı. Dolar 7 lirayı aşınca kimileri hiçbir döviz maliyetleri olmamasına rağmen ürünlerinin fiyatını arttırdılar. Cevapları hep hazırdı: “Ne yapalım dolar yükseldi”

Sonra dolar geriledi, geriledi 6 lira civarına indi. Peki, ne oldu? Dolar yükseldi diye fahiş zam yapanlar fiyatları indirdi mi? Nerede?

Hiçbirinin kılı kıpırdamadı. Doların yükselmesini bahane ederek zam yapanlar şimdi sanki dolar hiç gerilememiş gibi davranıyorlar.

Yetkililerin harekete geçip fiyat denetimi yaptıkları yolunda haberler okuyorum. Bu son derece önemli bir gelişme. Çünkü devletin, fırsatçılık yaparak elini vatandaşın cebine sokan bu kişilere müdahale etmesi gerekiyor. Yoksa korkarım bu fırsatçılar meydanı boş bulurlarsa daha da pervasız hale gelirler.

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Fransa'da sokaklar savaş yeri

Antalya'da arkeolojik kazıda buz fabrikası kalıntıları ortaya &#x

Antalya'da arkeolojik kazıda buz fabrikası kalıntıları ortaya çıkarıldı

Yerli corona virüs aşısının geliştirildiği laboratu

Yerli corona virüs aşısının geliştirildiği laboratuvar görüntülendi

Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi A&

Bakanı Karaismailoğlu, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldı