• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
20 Temmuz 2018 Cuma

Hayranı Hülya Avşar’a arkadan sarılınca

Sanatçılar ile hayranları arasındaki ilişki başka bir şeye benzemez. Sizi severler, beğenirler, var ederler. Bizler bunu biliriz. Zaten hayranına saygı göstermeyen bir sanatçı, sanatçı olarak varlığını devam ettiremez. Ancak öyle şeyler oluyor ki, kimi zaman bu ilişki hayranlık boyutunu aşıp tacize varabiliyor.

İşte bunlardan birini Türkiye’nin en ünlü sanatçılarından Hülya Avşar yaşadı. İstanbul’dan Balıkesir’e giden sanatçı hayranlarının kendisini takip ettiğinden habersiz sahilde yürüyüşe çıkmış.

Dalgın dalgın sahilde yürürken, İstanbul’dan gelen hayranları bir anda arkadan yaklaşarak ünlü sanatçıya sarılmış. Doğal olarak çok korkmuş. Avşar bir anda çığlıklar atarak ellerinden kurtulmuş. Tabii ortalık karışmış. Mesele anlaşılmış ama Hülya Avşar uzun süre kendisine gelememiş. Daha sonra ise emniyete başvurarak can güvenliği olmadığını söylemiş. Avşar’a geçmiş olsun diyorum.

Ama buna benzer olaylar Hülya Avşar’ın başına gelenle sınırlı değil maalesef. Tanınmış oyuncu Nejat İşler de bir benzerini yaşadı. Bodrum’un Gümüşlük mahallesinde bulunan bir mekânda arkadaşlarıyla birlikte eğlenen Nejat İşler kadın bir hayranının eşi tarafından darp edildi.

İşler’in yanına gelen kadın bir hayranının fotoğraf çektirmek isteğini geri çevirince hayranının kocası tarafından saldırıya uğradı. Saldırı sonrası dişi kırılan ve bayılan ünlü oyuncu arkadaşları tarafından Bodrum’da bulunan özel bir hastaneye götürüldü.

Bu artık hayran-sanatçı ilişkisi değil maalesef. Fiziki zarar verme boyutuna ulaşmış durumda.

Peki ya Türk sinemasının efsane oyuncusu Fatma Girik’in başına gelenler. O da tam 40 yıldır aynı hayranının tacizlerinden yılıp sonunda mahkemeye gitmek zorunda kaldı.Fatma Girik’i tam 40 yıldır adım adım takip eden 71 yaşındaki hayran sonunda sanatçı hastane odasında yatarken yanına kadar girince olanlar oldu. Sanatçı önlem alınması için dava açmak zorunda kaldı.

Girik, 40 yıl boyunca hiç ummadığı anlarda karşısına çıkan hayranının en son hastane odasında kendisine “Keşke seni zamanında sırtıma koyup kaçırsaydım, yapmadığıma pişmanım” yazılı bir not verdiğini söyledi.

İşte kimi zaman sanatçıların karşılaştığı olumsuz durumlardan bazıları. Ancak biz sanatçılar biliriz ki bunlar çok nadir olur. Sanatçı-hayran ilişkisi bizi besler, daha iyi çalışmalar için güç verir. Her üç sanatçıya da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

ÖZEL HAYAT İHLALİ BİR SUÇTUR

Kimse bu çocuğu düşünmüyor Herkes bir şey söylüyor. Her kafadan bir ses çıkıyor.

Adı geçenler tanınmış kişiler olsa da bu bir magazinsel olay değildir.

Kesinlikle değildir.

Bu bir insan hakları sorunudur.

Ama koca koca insanlardan daha çok, 7 yaşında bir çocuğun ezilen, yok edilen insan haklarıyla ilgilidir.

Mustafa Ceceli ve eski eşinin odağında bulunduğu “skandal” tartışmasının tam ortasında bir küçük çocuk duruyor.

Bir boşanma ve ardından velayeti iptal davası ile gelişen bu olayları henüz algılayamayacak yaştaki bir çocuğun geleceği şekilleniyor. Daha doğrusu geleceği bozuluyor. Bir yanda annesi babası, bir yanda gazeteler, televizyonlar, internet siteleri.

Ve hepsinin ortasında bir çocuk…

Oyun çağında, ilkokul çağında bir çocuk.

Belki şimdi kısmen korunuyor. Ama yarın okulu başladığında kimse bu çocuğun ne ile karşılaşabileceğini düşünmüyor.

Evet bu olayda özel hayatın gizliliği ihlal edilmiştir.

Bu ciddi bir suçtur.

Ama özel hayatı yok edilenlerden biri de işte bu 7 yaşındaki çocuktur.

Hem özel hayatı, hem de geleceği yok edilmek üzeredir.

Herkes bir şey söylüyor.

Ama söylenenlerin hepsi tuğla tuğla birikip bu çocuğun çevresinde bir duvar oluşturuyor.

Başta basın olmak üzere bu konudan söz edeceklerin çok dikkatli olması gerekiyor.

Çünkü bir çocuğun hayatı, dünyanın tüm haberlerinden daha değerlidir.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak