• $16,9817
  • €17,5109
  • 984.847
  • 2406.1
28 Eylül 2018 Cuma

Hakaret etmek özgürlük mü?

İnternet devrimi ve onunla birlikte gelişen sosyal medya çok önemli imkânlara perde aralıyor. Artık bir tuşla yüzbinlerce-milyonlarca kişiye ulaşılabiliyor. Bir nevi yeni nesil iletişim devrimi.

Biz sanatçılar sosyal medyayı her yönüyle kullanıyoruz. Sevenlerimizle iletişim kurup yeni çalışmalarımızı yeni etkinliklerimizi duyuruyoruz.

Ancak maalesef her yeni olan şeyde olduğu gibi, bu mecrayı olumsuz yönde kullananlar da var. Görüyorum ki kimileri sahte isimlerin ardına saklanıp normalde insanların yüzlerine karşı söyleyemedikleri şeyleri arkalarından konuşmak için kullanıyorlar.

Biz sanatçılar aslında bu tür davranışlarla, düşünüldüğünden az karşılaşırız. Zaten değinmek istediğim sanatçılara yapılanlar değil, yalan yanlış hakaret içeren lafları Türkiye’nin birliği bütünlüğüne karşı kullananların durumu.

Jandarma tarihinde bir ilçeye kadın komutan olarak atanan Şehit Yarbay Songül Yakut’u hatırlarsınız. Bu kahraman kadın subayımız da bu tür davranışların hedefi olmuştu.

Ama neyse ki yargı çok önemli bir tepki verdi. Şehit Songül Yarbay’a hakaret eden bir kişi ertelemesiz 14 ay hapis cezasına çarptırıldı. Şimdi bu kendini bilmez kişi, kararın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmadığı ve paraya çevrilmediği için 14 ay hapis yatacak.

Bu karar aslında emsal niteliğinde.

Bir özgürlüğün kötü kullanıldığında neler olabileceğini gösteriyor. Ve hakaret etmenin özgürlük olmadığının altını bir kez daha çiziyor.

TÜRKİYE GÜZELİNE HAKSIZLIK

Hafta içi düzenlenen Miss Turkey 2018’de birinci 19 yaşındaki Şevval Şahin oldu. Ancak genç modelin ortaya çıkan eski görüntüleri, güzelliğinin önüne geçti. Sağlık sorunları nedeniyle burun ameliyatı olan Şevval Şahin, için haksız yere eleştiri yapıldığını düşünüyorum.

Hatta elindeki tacının alınmasına kadar pek çok konuda yorumlarda bulunuldu. Ancak ben işin tam aksini savunuyorum.

Estetikli ya da estetiksiz… Benim için önemli olan ortaya çıkan güzellik… Bu da bir güzellik yarışması olduğu için yapılan değişimlerin bu kadar olay olmaması lazım… Ki bence her estetik operasyon geçirende güzel olmuyor! Yüzün ve auranın bu değişimi kaldırması gerekiyor.

Burun estetiği dışında kaşlardaki değişim ve makyaj ise diğer adaylarda da var…

Ayrıca genç bir kızın sırf geçmişteki görüntüsü farklı diye bu kadar aşağılayıcı konuşulmasının çok daha çirkin olduğu kanaatindeyim.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı