• $9,4995
  • €11,0555
  • 548.014
  • 1519.25
10 Ağustos 2018 Cuma

Demet Özdemir’i takdir ediyorum

Bundan birkaç hafta önceki yazımda yazlık dizilerden bahsederken Star ekranlarında başlayan ‘Erkenci Kuş’ dizisinin favorim olduğunu yazmıştım. Evet dizi benim olduğu kadar, aldığı reytinglerle de birçok izleyicinin de favorisi olmuş.

Hal böyle olunca dizideki karakterler de teker teker dikkat çekmeye, haklarında yazılıp çizilmeye başlandı.

Şimdilerde konuşulan dizinin ana karakteri Demet Özdemir. Vay efendim oyunculuğa başlamadan önce Flash TV’de dansözmüş. Tabii ki bunun bir haber değeri var…

Ama bazı eleştiriler yapılırken aşağılamak yerine bence azmini, her ne iş olursa olsun kendi kazancını sağlayabilmek adına çalışmasını ve şu anda yapmış olduğu işteki başarısını, ekrana ne kadar yakıştığını, kader ya da alın yazısı dediğimiz şeyin onu hayallerine ulaştırdığını görmemek, takdir etmemek çok ayıp olur.

Unutmayalım ki hayat yolunda neredeyse bir çoğumuza mesleği, altın tepsilerde sunulmadı ya da gökten inmedi.

Bu yüzden sıfırdan başlayan, utanmadan mesleğini icra eden ve emek veren herkesi kutlamak ve yollarının açık olmasını dilemek insana yakışır.

5 bin TL’lik arkadaş şakası

Tv8’de yayınlanmaya başlayan ‘Benimle Oynama’, arkadaşın arkadaşa yapacağı en son şeyi yaptıran, beş bin TL ödüllü şaka programı. Şaka yapılan kurban olabildiğince sinir edilip, şaşırtılıp, neredeyse ağlayacak raddelere getiriliyor…

Bazen kakıp gitmeye yelteniyor, bir şekilde ikna ediliyor, gidemiyor. Dayanamayıp birbirlerine bile giriştikleri oluyor.

İzlemesi zaman zaman stresli de olsa bol bol kahkaha atarken buluyorsunuz kendinizi. Sinirlerin en zıpladığı yerde “şakaa” diyerekten kameralar ve sunucular içeri giriyor. Şaka yapılan arkadaş yarı sinir, yarı şaşkınlık ve mahcubiyetle sarılıyor öpüşüyor vs.

Asıl şaka burada başlıyor çünkü “Arkadaşınıza, sayenizde tam beş bin TL kazandınız“ müjdesi veriliyor. Yani ağlayan ağladığıyla ve sinirlendiğiyle kalıyor.

Şakayı yapan her şeyden haberli şakasını yaparken bir de finalde parasını alıyor. Valla benim içime sinmez arkadaş.

Dilerim ki; finalde o para eşit bir şekilde paylaştırılsın. Şaka yapan arkadaşın vicdanına kalmasın…

Bana o şakayı yapan arkadaştan çıkarıp para da vermesini beklemem şahsen.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, düzenlediği  basın toplantısında, gün

ABD'den 'müttefiklik' vurgusu

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu