• $8,3467
  • €10,193
  • 501.393
  • 1461.77
11 Mayıs 2018 Cuma

Uranüs Tropik Boğa’da

Uranüs transitlerinin genelde dünyaları değiştirebileceği düşünülür. Bu dönemde reformlar olur, mevcut yapılar değişir, teknolojide büyük atılımlar gerçekleşir ve bunlar birçok astroloğa göre genellikle kargaşaya neden olan şeylerdir.

Bu Uranüs Boğa transitinin büyük bölümü boyunca Plüton Uranüs’le üçgen açı yapacağı için, dünya genelinde reform ve sosyal adalet çağrıları yapılması beklenebilir. Bu durumun daha liberal bir toplumun oluşmasını sağlayacağını düşünmek bilgece değildir, bazı toplumlar daha baskıcı bir hale gelirken bir kısmı ise daha liberalleşecektir. ABD’de ekonominin sarsılsa da büyümeye devam edeceğini öngörmekteyim ancak aynı zamanda ABD’nin önümüzdeki 16 yıl kadar politik ve sosyal anlamda bölünmüş olmaya devam edeceğini ve büyük ihtimalle de anayasasında önemli değişikliklere gidileceğini söyleyebilirim. Türkiye’nin, tarihe bakıldığında da tahmin edilebileceği üzere, stratejik ittifaklarında değişikliğe gideceğini ve daha genişlemeci bir politika güdeceğini düşünüyorum ve Çin’de kayıt dışı büyük bir ekonomik büyüme olacağına ve baskının artacağına inanıyorum. Hindistan kesinlikle hükümet değişikliğine gidecek ve Avrupa Ekonomik Topluluğu’nun daha fakir ülkeleri kemer sıkmaktan yorgun düşerken Avrupa da ekonomik şoklar yaşayacak; haliyle bu da söz konusu ülkelerde ve Avrupa’nın diğer birçok ülkesinde genel reformlara gidilmesine neden olacak.

Önümüzdeki on dört yıl içerisinde öngörülebilecek önemli değişikliklerin ekonomik reformların minvalinde gerçekleşeceğini düşünüyorum. Dünyadaki bazı sistemler yalnızca spekülasyon üzerine çok büyük büyüme oranları kaydetmeyi sürdürürken çiftçilik konusunda yenilikçi değişiklikler olacak ve enerji üretimi konusunda yeni yöntemler geliştirilmesi üzerine yoğunlaşılacak. Özellikle de Çin ve Hindistan’daki enerji talebindeki artışın doğal kaynakları daha da zorlanması nedeniyle söz konusu olacak. Yoksulluğa daha bir dikkat çekilirken sınıflar arası savaş da bir yükseliş beklenebilir ancak zengin hükümetlerin birçok farklı mekanizma sayesinde yoksul insanları daha rahat kontrol edecekleri anlaşılıyor. Fakat 2025 yılına kadar iş savaşlarda artış görmüyorum. Ancak transitin bu kısmında yiyecek ve içecek konusunda sıkıntı yaşanacak, dünya toz çanağının yaşandığı dönemden beri çok fazla değişti ve önümüzdeki beş yıl içerisinde devrimsel enerji ve beslenme kaynakları geliştirilebilir. Aynı zamanda, sanatta da son 14 yıldır gördüğümüz tutuculuğun aksine radikal bir dönüşüme ve özgürlüğe adım atılacak.

KOÇ

Bu burç mensupları önümüzdeki on dört yıl boyunca, yerleşim yeri değişikliği ve ani finansal etkileri olacak durumlar ve aile üyeleri arasında yaratıcılık gibi ev hayatları ve finans konularında birçok değişiklik yaşayacaklar.

BOĞA

Bu burç çok yaratıcı olacak ve bu aydan itibaren sezgileri büyük oranda güçlenecek. Bu onlar için kendilerini ifade etmek ve yaratıcılık açısından verimli bir süreç olacak ve her şeyden çok özgür olmak ve kendilerini ifade edebilmek isteyecekler.

İKİZLER

İkizler için, on ikinci evlerindeki Uranüs deniz aşırı maceralara atılma, seyahat etme ve yeni ufuklara yelken açma arzusu doğuracak. Ancak, macera arayışlarına girmeleri finansal kaynaklarını zorlayabilir. Çok fazla şeyi riske atmak zorunda kalabilirler.

YENGEÇ

Yengeçler için Uranüs’ün kazanımlar ve arkadaşlıklar evi olan on birinci eve girmesi heyecan verici. Muhtemelen rahatsız edici bir dönem olacak. Bu durum burcun mensuplarını beklenmedik maddi kazanımlar getirecek.

ASLAN

Aslan için Boğa, kariyerleri için onuncu evde olacak. Bu nedenle burcun mensupları kendilerini heyecan verici değişken iş ortamlarında bulabilir. Birçok Aslan, iş ve kariyer değişikliğine gidecek olsa da, işverenlerinin doğrultusu değişebilir.

BAŞAK

Başağın dokuzuncu evi Boğa. Genç Başaklar için bu babalarının hayatlarında değişiklikler anlamına geliyor, üniversite çağındaki Başaklar içinse yükseköğrenimde odaklarının değişeceğine ve muhtemelen dini farklılıklara işaret ediyor.

TERAZİ

Terazi için Boğa sekizinci evde. Bu güvenlik anlamında beklenmedik değişiklikler getirecek, alışılmadık yatırımlara ilişkin araştırmaların yapılması ve emniyet ve varlık konusunda beklenmedik değişiklikler anlamına geliyor.

AKREP

Akrep için Boğa yedinci evde. Bu olağandışı ilişkiler ya da iş ortaklıkları getirebilir. Güneş burcu ya da yükseleni bu olan kişiler, beklenmedik gönül ilişkileri ve arkadaşlıkların ilişkilere dönüşmesi konusunda dikkatli olmalılar.

YAY

Yay için Boğa altıncı evde. Bu incinmeler, kazalar ve ani hücumların evi ancak aynı zamanda çok da rekabetçi bir ev olabilir. Bu nedenle bu Güneş burcundan kişiler da araba kullanırken dikkatli olmalılar.

OĞLAK

Oğlak burcu için Boğa beşinci evlerinde olacak. Onları zafere taşıyacak bir yaratıcılık, çocuklar söz konusu olduğundaysa sorunlar olabilir. Bunların yanı sıra şansta artış olacak. Güneş burcundan kişilerin mide hassasiyeti olacak.

KOVA

Kova burcu için Boğa ev ve eğitimle ilgili dördüncü evlerinde olacak. Bu burçtan kişiler eğitimle ilgili olağanüstü deneyimler yaşayacak ve alışılagelmedik ve geleneksel olmayan eğitim yollarına çekilebilirler.

BALIK

Balıklar içinse Boğa arzular, hırslar, kardeşler ve kollarla ilintilendirilen evde olacak. İş için sık sık kısa seyahatlere çıkmaları ve ailevi meseleler ya da tuhaf hobilerle ilgilenmeleri gerekecek.

<p class='MsoNormal'>Süper Lig'i şampiyon tamamlayan Beşiktaş, salgında  tüm rakiplerine büyük fark

Şampiyon Beşiktaş! Fenerbahçe ve Galatasaray'ın hataları neydi?

Belediye ekipleri Marmara Deniz'indeki deniz salyasını temizlemeye başladı

ASELSAN'ın mikro insansız hava aracı ''Saka'' kanatlandı

Kulağa mandal sıkıştırmanın faydalarını bir bilseniz