• $13,5737
  • €15,3747
  • 771.847
  • 1809.65
27 Nisan 2018 Cuma

Satürn’ün geri hareketi Oğlak burcunda

18 Nisan- 6 Eylül 2018 tarihleri arasında yıldızların öğretmeni Satürn geri hareketi Oğlak burcunda gerçekleşecek.

Satürn geri hareketlerinde, her türlü sorumluluklar ve görevler üzerinde çalışmak, gerçeğimizi tezahür etme biçimimizi yeniden yapılandırmanın ve engellere karşı yeni bir tutum izlemenin yollarını bulmayı öğrenebiliriz. Öğretmen Satürn’ün geri hareketi olgunluğa bilgeliğe ve başarıya ulaşmanın kapılarını açmamızı sağlayan karanlıkları aydınlığa ulaştıran kapının karmik anahtarıdır. Nasıl ki gecenin sabaha erişmesi için bir zaman dilimine ihtiyacı varsa insanın da hayata yolcu olma adına deneyimleri, seçimleri yanlışları ve doğrularıyla olgunlaşabilmesi için bir zaman gereklidir.

Satürn bu yolculuktaki maceramızda seçimlerimizin yanlışlarının zorluğunu doğrularının mükafatlarının güzelliklerini yaşatır bizlere. Ruhumuzu arındırıp kalbimizin mührünü açıp özü gerçek saflığa ulaştırabilmek için gerekli olan her şeyle karşılaştırır bizleri. Satürn geri hareketlerinde, her türlü sorumluluklar ve görevler üzerinde çalışmak, gerçeğimizi tezahür etme biçimimizi yeniden yapılandırmanın ve engellere karşı yeni bir tutum izlemenin yollarını bulmayı öğrenebiliriz. Öğretmen Satürn’ün geri hareketi süresince bu enerjiyi pozitif şekilde değerlendirebilmek için kendi seçimlerimizden alışkanlıklarımızdan izin verdiklerimizden kaynaklı ruhumuza bedenimize kalbimize verdiğimiz zararları açık yüreklilikle değerlendirmeli, uyuttuğumuz benliğimizi uyandırmaya çaba göstermeli, çirkinlikleri hastalıklı yanlarımızı arındırmaya şifalandırmaya gayret etmeliyiz. Bizler birey olarak arınmış şifa bulmuş yenilenmiş olduğumuzda kendimize zarar vermeyi bırakır farkındalık kazanır ve bize zarar verenleri işte o zaman yaşamlarımızdan uzaklaştırmayı başarırız.

Şimdi sizlerden bir an için düşünmenizi istiyorum. Her gece uykuya dalıyoruz. Uykuda olanları rüyalarımız dışında hatırlamıyoruz. Dış dünyaya karşı bilincimiz tamamen ya da belli bir bölümü kapanmış halde tepkilerimiz yavaş ve ağır uyku halinde nasıl bir halde olduğumuzu bilmiyoruz.

Bir nevi her gece ölüyor her sabah yeniden doğuyoruz güne. Bizler aldığımız her nefesin sağlıkla başlanılan günün sevdiklerimizle bize sevmeyi öğretenlerin kıymetini nedense hiç bilmiyoruz. Sürekli isyan ediyor, daha fazlasını arzuluyor, sürekli kendimizi sahip olduklarımızı başkalarının sahip olduklarıyla kıyaslıyor, şükretmiyor, fark etmiyor zamanla yarışıyor kendimizi benliğimizi değerlerimizi yitiriyoruz. Keşkelerimize yenilerini eklemeden ‘Ah şimdi aklım olsaydı’lara sızlanmadan daha fazla kaybetmeden uyanabilmek ve kazanabilmek için, işte tam bu anla birlikte hırslarımızı zamanla olan kazanılmayacak yarışlarımızı bırakmalı sahip olduğumuz güzelliklere şükrederek Hz. Mevlana’nın söylediği gibi; herkesin bakmadığı yönden bakıp dünyaya sevgiyle yer bulduğumuz yürekleri sahiplenmeli. Her anda manevi zenginliklerin şifasını tüm yaşamsal alanlarımızda etkili kılmaya hazır olmalıyız.

KOÇ

Bu hafta ıtıbarıyla herhangi bir risk almanın bir anlamı yok. Kariyerinizdeki bazı ciddi sorunlar nedeniyle, işinizi önümüzdeki günlerde değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Doğru olup olmadığını iyice düşünmeli, anlık kararlarla hareket etmemelisiniz.

BOĞA

Güneş burcunuzda ilerlerken yaşam ışığınız artıyor ve kendinizi güçlü hissetmeye başlıyorsunuz. Bu güçlü enerjiler altında kimsenin avukatlığına soyunmamalı ve sadece bireysel işlerinize önem vermeli, mücadelenizi bu yönde vermelisiniz

İKİZLER

Boğa burcunda ilerleyen Güneş konuda dikkatli olmanız için sizi uyarıyor. Yaptığınız bencil yaklaşımlar, gizli düşmanlarınızı harekete geçirebilir. Başkaları hakkında görüşlerde bulunurken kendi meselelerinizin de ortaya çıkabileceğini göz önüne alın.

YENGEÇ

Güneş Yükselen ve Ay burcu Yengeç olanlar, bu hafta fazla yükün altına girmemeye özen gösterin. Bu hafta sağlıkla ilgili konularda da dikkatli olmanızda fayda var. Karmaşık ruh haliniz, iş ve özel yaşamınızda sorunları tırmandırabilir.

ASLAN

İş hayatınızda özellikle girişimciler için istisnai enerjiler söz konusu. Faydalı girişimlerle, kazanımlarınızı arttıracak anlaşmalar yapabilirsiniz. Uzun zaman sonra huzur ve başarı hafta boyu sizlerle birlikte ilerleyecektir.

BAŞAK

İş hayatınızda kazanımlarınız artıyor. Fakat harcamalarınızvda artacak. Özel yaşamınızda ise neyin doğru neyin yanlış olacağını belirlemekte zorlanabilirsiniz. Yeni bir ilişkinizle ilgili emek vermeli, pişman olacağınız kararlar almamalısınız.

TERAZİ

Farklı yollardan yararlanma konusunda sizi teşvik etmeye çalışan ağzı çok laf yapan kişilere dikkatli olun. Hayır diyememek, üzücü sonuçlara neden olabilir. Çarşamba gününden itibaren şansınızın yükseldiği enerjilerle karşı karşıyasınız.

AKREP

İş hayatınızda yeni, ilginç fırsatlar yolunuza çıkabilir. Tereddüt etmeden değerlendirmelisiniz. Özel yaşamınızda ise derin düşüncelerinizde kaybolmuş hissedebilirsiniz. Ani ayrılık kararları aldıysanız uzlaşmayı deneyin.

YAY

Özel yaşamınızda yeni bir birlikteliğiniz varsa gökyüzü şu an için uzun vadeli ilişkiniz için uygun bir dönem de olmadığınız mesajını veriyor sizlere. İş hayatınızda öfkenize yenilerek haksızlıklara sebep olmamalısınız.

OĞLAK

İş hayatınızda da resmi işler hukuki konularda dikkatli olun. Çalışma takviminizi gözden geçirin. Her konuda dikkatli olun ve bir şeyleri ötelemeye çalışmayın bu durum daha büyük bir hata yapmanıza neden olabilir.

KOVA

Finansal cephede sizin için elverişli görünmüyor, bu durum kendinizi huzursuz hissetmenize neden olabilir. Bekar Kovalar arkadaşlarınız aracılığıyla yeni bir ilişki kurma şansınız oldukça yüksek…

BALIK

Samimiyetiniz ve dürüstlüğünüz başarılı olmanızın anahtarı olacak. İş başvurusu yapanlar olumlu cevaplar alabilirler. Ev alma hayaliniz varsa hayalinizdeki evi bulmakta şanslı olabilirsiniz.

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor