• $8,3672
  • €10,234
  • 502.297
  • 1459.57
23 Mart 2018 Cuma

Merkür yansımaları

Merku¨r, iletis¸im, hitabet, mantık, zeka ve beceri… İletis¸ime ait her s¸ey Merku¨r’le ilis¸kilidir. Konus¸ma kabiliyetimiz kendimizi ifade edis¸ tarzımız ticari konularda go¨sterdigˆimiz beceri ve yetenekler… Merku¨r’u¨ dogˆum haritamızda hangi evde go¨ru¨yorsak orada kendimizi daha iyi ifade edebilir ve bas¸arıya ulas¸abiliriz.

Merkür yılda 3 kez astronomik olarak ‘R’ geri harekette bulunur. Daha doğrusu durağanlaşır, gözlemlendiğinde geri gidiyormuş gibi görünür ve astrolojik olarak iletişimle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Bu dönemlerde gözden kaçan ayrıntılar problemlere neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar, buna bağlı tartışmalar, elektronik eşyalarda sorunlar, maillerin zamanında yerine ulaşmaması, kontrat ve sözleşme gibi konularda aksamalar yaşanabilir. Kişisel doğum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evi temsil eden konularda iletişimle ilgili problemler yaşayacağınızı ve dikkatli olmanız gerektiğini gösterir. Merku¨r zeka ve kavramayı, konus¸ma becerisini, egˆitimi ve tu¨m akıl ugˆras¸larını yo¨netir. Yazarların, o¨gˆretmenlerin ve hatiplerin yaratıcılıgˆından sorumludur. Aynı zamanda ticaret ve pazarlama alanlarını yo¨netir. I·s¸adamı ve işkadınları için büyük fırsatları da beraberinde getirir! Merku¨r’u¨n etkilediği alanlardan biri sinir sistemi digˆeri de gu¨ven duygusudur. Bu nedenle gezegenin zararlı etkiledigˆi haritalara sahip kis¸iler sinirli, as¸ırı heyecanlı, ukala ve gu¨venilmez olabilirler.

Merku¨r cinsiyetsiz, yansız, sogˆuk ve nemli bir gezegendir. Dogˆrudan gu¨c¸ aldıgˆı 1. Evde yerles¸mesi en faydalı durumdur. Bas¸ak’ın ilk yarısında yu¨kselimde ve gu¨c¸lu¨du¨r. Balık’ta ise alc¸alımda ve zayıftır. Ayrıca yo¨netici oldugˆu I·kizler ve Bas¸ak’ta iyi sonuc¸lar c¸ıkartır. Koc¸ burcu yansızdır. Bogˆa dostdur. Yengec¸’de zararlıdır. Aslan da dost olurken, Akrep, Yay, Ogˆlak ve Kova yansız (no¨tr) davranır. Merku¨r genc¸ bir gezegendir. Kis¸inin fiziksel go¨ru¨nu¨mu¨yle bagˆlantılı ev veya gezegenle ortaklıkları genel olarak genc¸ go¨ru¨nmeyi sagˆlar.

Yılın ilk Merkür geri hareketi 22 Mart- 15 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri harekette olacak. 13 Mayıs’ta Koç burcundan çıkıyor ve böylece döngü sona eriyor. Merkür Koç burcundaki geri hareketi zekâ ve anında tepkiyle ilgilidir; aynı zamanda öfke, kavgalar, iletişim, trafik kazaları konuşmalarda yanlış anlaşılmalar suikastler ya da dikkatsizlik yüzünden yapılan hesaplamalar ya da yargılama hatalarına da yol açabilir. 2’nci Merkür Retrosu 26 Temmuz’da Aslan burcunda, 3’ncü Merkür Retrosu 16 Kasım-6 Aralık arası geri harekette olacak.

KOÇ

Evli Koç’lar eşinizle sorunlu bir ilişkiniz varsa bitişler yaşanabilir. Tek taraflı fedakarlıklarınızı eşinizin görmezden gelmesi ilişkiyi sonlandıran tarafın siz olmanıza neden olabilir.

BOĞA

İş hayatınızda engellendiğiniz haksızlığa uğradığınız konularda hızlı ve beklenmedik gelişmeler yaşayarak çok daha iyi yerlere gelmeyi başarabilirsiniz. Özel yaşamınızda Evli Boğa’lar eşinizin aşırı eleştirel davranışlarına karşı tepkinizi vermeli.

İKİZLER

İş hayatınızda yeni fırsatlar ve imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Maddi zorluğu aşabilirsiniz. Uzun vadede nakit akışı sağlayacak ek işler de yapabilirsiniz. Özel yaşamınızda sürprizler yaşanabilir .

YENGEÇ

İş hayatınızda sorumluluklarınızın ağırlığı strese girmenize ve tartışmaya hazır bir ruh haliyle hareket etmenize neden olabilir. Dikkatli olun. Özellikle üst düzey pozisyonda olan insanlarla ilişkileriniz bozulmasın.

ASLAN

İş hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evli ve ilişkisi devam eden Aslan’lar sizler için hassas enerjilerin hakim olduğu günler, sorunlarınızı aşmakta zorlanıyorsanız.

BAŞAK

İş hayatınızda kontrolünüz dışında gerçekleşecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Akışa ayak uydurun ve değişimin getirdiği büyümenin içinde muhalefet etmeden yer almaya bakın.

TERAZİ

İş hayatınızda dostlarınızın vesilesiyle farklı bir alana yönelebilir ya da yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Evli Terazi’ler keskin kararlar almadan önce iyi düşünmeli.

AKREP

İş hayatınızda arkadaşlarınızın ve rakiplerinizin dolduruşuna gelmeyin. Yeni proje ve uygulamalarınızla ilgili gizliliğe önem vererek hareket edin. Duygusallığınız başınızı ağrıtabilir.

YAY

İşbirliklerine açık olun ve emeğinizi almak için istemekten çekinmeyin. Beraberliğinde ani bitişler yaşamış olan Yay’lar, yeniden barışarak bir araya gelebilirler.

OĞLAK

İş hayatınızda da öfke aklınızı gölgelerse zarar görebilir. Gereksiz inatlaşmalar yüzünden zarar görebilirsiniz. Kalbinize yönelerek ruhunuzu birikmiş ağırlıklarından arındırmayı deneyin.

KOVA

Ortak işleriniz varsa ve ayrılma aşamasındaysanız öfkeyle hareket etmemeniz yararınıza olacaktır. Aksi halde gereğinden fazla harcama yapabilirsiniz.

BALIK

İşinizle ilgili konularda da önemli bir terfi alabilir kendi işinizin sahibiyseniz önemli bir çıkış yakalayarak maddi manevi rahatlamalar başarılar elde edebilirsiniz.

<p>Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci büyük rüzgar tüneli tesisinin yapımına başlandı</p>

Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci büyük rüzgar tüneli tesisinin yapımına başlandı

Altyapı çalışmaları sırasında bulundu! Osmanlı dönemine ait

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Haziran 2021)

DSİ'nin yaptığı gölet hayvancılığı geliştirip köye dönüşü hızlandırdı