• $9,3054
  • €10,8192
  • 529.685
  • 1417.91
16 Şubat 2018 Cuma

Çin astrolojisinde ‘Köpek Yılı’

Çin astrolojisinde burçlar her sene ocak ayının sonunda veya şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 16 Şubat 2018 ile birlikte her 60 yılda bir kez tekrarlanan Dünya Köpek Yılı, erkeklerin ve kadınların hayatında güçlü ve etkili enerjileri getirecek tüm insanlığın eğitim, ahlak, sosyal yaşam, sağlık ve sevecenlik gibi konuların bu önemli dönemde gözden geçirilmesi ve geliştirilmesi gereken temel etkenler olabilir. Yeni yazarların ve filozofların ortaya çıkışı, unutulmuş metinlerin büyük klasik yazarların ve şairlerin yeniden yayılması köpek yılının yansıması olacaktır.

2018 ‘Köpek’ yılı boyunca özellikle yeni güneş enerjisi alanında üretim kaynaklarını ve kullanım modellerini tamamen yeniden şekillendiren yeni iddialı endüstriyel projelerin doğumuna tanıklık edebiliriz.

Kirliliğin azaltılmasına ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunduğunu gösteren tüm girişimler, çoğu devlet, dünya genelindeki başlıca endüstriyel ve finansal kuruluşlar tarafından teşvik edilip çok popüler bir hale gelebilir. Bireysel olarak ise çalışma ve demagojiye dayanan eylemler, bu dönemde empati ve sosyal adaletin evrensel olarak değer görmesiyle maskelerin düşeceği etkiler söz konusu olacaktır.

Çin astrolojisi kişinin doğuştan gelen özellikleri, şanslarıyla ilgilenir ve onları için her şey değişim halindedir. Çin astrolojisinde aile koşullarımız ve kişisel özelliklerimiz doğumla belirlenmiş olmasına karşın gelecek kaderimiz sabit değildir.

Yaşamımız boyunca yaptığımız davranışlarla talihinizi belirlemeye devam edersiniz. Çin astrolojisinde yılların elementlere göre dönüşüm etkisi ve 5 elementin olumlu olumsuz görünümlerinin 10 yılda bir element devrinin tamamlanmasına dayanır. Fare, kaplan, ejderha, at, maymun, köpek, pozitif yıllarda doğanlar benzer özelliklere sahip olurlar. Aynı şekilde negatif yıllarda doğan tavşan, öküz, koyun, yılan, horoz ve domuzda benzer özellikler sergilerler. Fakat bu değerlendirmenin Çin astrolojisindeki anlamı pozitif yıllarda doğanlar kariyerlerinde daha başarılı olurlar. Negatif yıllarda doğanlar ise yaşamda daha savaşçı bir ruhla mücadele eder ve daha çok maddi başarı elde ederler.

KOÇ

Yaratıcı kıvılcımlar uçuşacak etrafınızda ve tutkunuzu hayatınızın her noktasına yansıtmanız gerekiyor. Son derece güçlü hissedersiniz niyetiniz asildir, şimdi gururunuzu bir yana bırakıp daha büyük resmi düşünün.

BOĞA

Bu hafta iş arıyorsanız yeteneklerinizi başarılı bir şekilde ortaya koyacağınız beklenmedik bir projeyle önemli bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Gururunuzu okşayacak olumlu enerjilerle karşı karşıyasınız. Liderlik rolünü üstlenin.

İKİZLER

Gerçekleri somut bir eylem planına dönüştürmek için her ayrıntıyı önemsemeniz gerekiyor. Akılcı yenilikçi ve orijinallik üzerine odaklanırken her şeyi bilmek düşüncesinden uzaklaşın ki amatör ruhunuzu kaybetmeden profesyonel işler yapın.

YENGEÇ

Bu hafta haksız söylemlerde bulunabilirsiniz. Özel yaşamınızda kalbinize değer veren bir ilişkiniz varsa şimdi bağlılığınızı gösterin ve hissettirin. Ancak ilişkinizde güvenin yeniden oluşmasının zaman aldığını unutmayın.

ASLAN

Ektiğiniz tohumların karşılığını yaptıklarınızla ilişkili olarak pozitif ya da negatif yönde alacağınız enerjilerle karşı karşıyasınız. Kişisel dönüşüm yenilenme tutulmanın size yansımaları arasında. Kendinize yeni bir yol belirleyin.

BAŞAK

Bu hafta sorunlara alışıla gelmemiş çözümler bulma olasılığınız oldukça yüksek. Hafta boyu sezgileriniz yükselecek. Dikkate almanızda fayda var. Her ayrıntıyı kontrol etme ihtiyacınızı önemseyin.

TERAZİ

Kendi mutluluğunuzu bozmak yönündeki davranışlarınızdan uzaklaşın. Aksi halde bencilliklerinizin kaprislerinizin faturasını ağır bir yalnızlıkla ödersiniz. Kendini ifade ederken isyankar olursanız dostlarınızı kaybedebilirsiniz.

AKREP

İşinizi, ilişkinizi yeterli bulmuyorsanız şimdi düşüncelerinizden ödün vermeyeceğiniz bir mesleğe ya da ilişkiye yönelme şansınız yüksek. Geleceğiniz için bir plan çizmek ve yüksek beyin fırtınası yapmanın tam zamanı.

YAY

Kendinizi kurban hissetmeyi bir yana bırakın ve zihninizi temizleyin gerçekleri keşfetmek istiyorsanız, eski varsayımları ve önceki keşkeleri arkanızda bırakın. Endişelerinizi güvendiğiniz kişilerle paylaşın.

OĞLAK

Size kendinizi değerli hissettirenlere yaptığınız haksızlıkları fark edecek pişmanlıklar duygusallıklarla dibe vurup Anka Kuşu gibi küllerinizden yeniden doğacaksınız. Özel hayatınızda aşkınızı cömertçe gösterin.

KOVA

Ailevi konularda sesinizi yükselterek yapacağınız çıkışlar şimşekleri üzerinize çekmenize neden olabilir. Sizi dolduruşa getirenler zorlu olaylarla karşılaştığınızda sizi yalnız bırakabilir.

BALIK

İş hayatınızda kabul görmek ve takdir edilmek isterken hırsa yenilmemeli, fikirlerinizle kendinizi ortaya koymaya gayret etmelisiniz. İş ve aşk hayatınızda karanlıklar ışığın gücüyle aydınlanacak.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Kargaların şaşırtıcı zekası ve alet kullanabilme becerisi

Dev şirketlerinin logolarındaki gizli anlamlar

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı