• $13,7911
  • €15,6138
  • 789.038
  • 1927.39
20 Nisan 2018 Cuma

Burçlara göre diyet önerileri

Ay büyüyen ve gelişen her şeyle ilişkili olduğuna göre diyet için uygun zamanı belirlememizde çok önemli bir faktördür. ‘Doğduğumuz anda Güneş’in içinde olduğu burç’’ bize hayatımız boyunca genel sağlık etkilerinin nasıl olduğunu gösterir. Oysa aslında sağlığımızı gösteren, 6. evde hangi burcun olduğu ve gezegenlerin ne şekilde yerleştiğidir.

Sağlık ve astroloji çok derin bir konu olup, şişmanlık konusunda ne kadar avantajlı veya dezavantajlı olduğumuzu bize gösterebilir. Elbette, astroloji bir uzmanlık konusu olduğu gibi, “Sağlık Astrolojisi” de ayrı bir uzmanlık konusudur. Örneğin dış ve bedensel görünüşümüzü gösteren doğum haritamızın yükselen çizgisinin altındaki 1. evde her şeyi büyütme ve genişletme özelliği olan Jüpiter gezegenin bulunması, o kişiyi yaşamı boyunca kolay kilo almaya ve şişman olmaya yönlendirecektir.

Bunun tersi olarak, aynı 1. evde genelde kısıtlayıcı ve disiplin verici özellikleri olan Satürn gezegeni bulunuyorsa, o kişi hayatı boyunca ince bir yapıda olacaktır. Öz burcu veya yükseleni ya da Ay burcunda kuvvetli Yengeç özellikleri taşıyan bir kişide hormonlar etkilenebilir ve buna bağlı olarak da kilo değişebilir.

Haritamızdaki Yay burcu veya Jüpiter özellikleri, doğaya açılmayla ilgili etkiler verirken, kuvvetli bir Mars etkisi kasları, adaleleri çalıştırır, hareket ve spor için gerekli enerjiyi verir. Neptün’ün ters etkisi alkol, ilaç-madde bağımlıları ortaya çıkarıp; doğal dengemizi, metabolizmamızı bozmaya yol açabilir.

Bu durumda “Diyete ne zaman başlamalıyız?” sorusunun cevabına gelince kadınların ve sıvıların temsilcisi Ay’ın enerjilerinden faydalanabiliriz. Diyete başlamak için Ay takvimini kullanarak Ay fazlarını takip etmeliyiz.

YENİ AY: Bırakmak istediğimiz alışkanlıklarımız için en uygun zaman Yeni Ay’dır. Özellikle Koç burcundaki Yeni Ay enerjisi bu konu için idealdir. Bu dönemde ameliyatlardan uzak durmalıyız, bedenimizin toparlanması oldukça uzun sürecektir.

BÜYÜYEN AY FAZI: Ay ışığının büyüme dönemi yaklaşık 14 gün sürer ve ardından Dolunay başlar. Büyüyen Ay alma ve büyüme fazıdır. Pozitif etkiler toplanır ve depolanır. Bu dönemde bedeni güçlendirecek tüm gıdaları yemeliyiz, bedenimiz sadece ihtiyacımız olanı kullanacaktır.

DOLUNAY: Ay 28 günlük turunun yarısını tamamlar. Dolunay günlerinde sorunlar, ruhsal gerginlikler, tartışmalar, saldırılar yoğunluk kazanır. Negatif enerjiler hakimdir. Bedenimizde yağlanmamızın artacağı günlerdir.

KÜÇÜLEN AY FAZI: Küçülen Ay fazında güç ve enerji boşalır. Bu fazda bedenimiz güçlüdür ve gücünü kullanmaya hazırdır. Zorlanmadan enerji harcayabilir ve diyete başlayabiliriz. Bu dönemde sıvı ve toksin atmamız oldukça kolaydır. Dolunay’ın hemen ardından diyete başladığımızda olumlu sonuçlar alırız.

KOÇ

Genelde kilo alma problemleri olmaz, dönemsel olarak kilo alsalar bile kısa zamanda verirler. Kilolarını dengede tutabilmek için düzenli yemek yemeleri, acele yemek yememelidirler. C vitamini dengesini korumaları gereklidir.

BOĞA

İştahlı bir yapıya sahip olması kilo problemi ve yağlanma yaşamasına sebep olur. Ayrıca vücutları su tutar. Boğa’nın gerekli tuzu sodyum sülfattır. Bu, vücuttaki su miktarını dengede tutar. Dikkat etmeleri gereken bir diğer konuda tiroit salgılarıdır.

İKİZLER

Sağlıklı bir yaşam için uykularına önem vermeliler. Vücudunuz için gerekli madde potasyum klorürdür. Bu kanın sulanmasını sağlar ve pıhtılaşmayı önler. Bu madde kereviz, yeşil fasulye, havuç ve portakalda bulunur. Sindirim sistemleriniz çok iyi çalışıyor.

YENGEÇ

Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dır. Haritalarında Ay açıları bozuk olan kişilerin mideleri ile ilgili problemleri olabilir. Özellikle üzüntülü oldukları dönemde fazla yemek yerler. Kilo problemini en çok yaşayan burçların başında gelir.

ASLAN

Vücutları için gerekli madde magnezyum fosfattır, bu madde kemikler ve sinir sistemleri için gereklidir. Çavdar, kereviz, elma, incir, şeftali ve limon suyu, muz, balık tüketmeliler. Yumurta beyazı ve çerezlerden uzak durmalılar.

BAŞAK

Sizin burcunuz, bağırsakları ve karın kısmını temsil eder. Sinirlendiğiniz anda bağırsak ve sindirim problemleri yaşayabilirsiniz. Beslenme konusunda da her konuda olduğu gibi sistemli davranın ve öğün atlamamaya dikkat edin.

TERAZİ

Terazi insanlarının metobolizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara olan düşkünlüğü fazla kilolara sebep olabilir. Sinirlendikleri anda mideleri kazınmaya başlar. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmaları şarttır.

AKREP

Akrep burçları Zodyak’ın gurmeleridir. Kilo problemiyle orta yaştan itibaren karşılaşırlar. Gençlik dönemlerinde de düzensiz yemek saatleri kilo alımına sebep olabilir. Yemek saatleri düzenli olmalı ve öğün atlamamalılar.

YAY

Burcunuz, kalçalar bacak üstleri ve karaciğeri temsil eder. İyi yemek yapar ve iştahla yersiniz, dolayısıyla da kaslarınızda yağlanma meydana gelir. Ağır baharatlı, salçalı yemeklerden, tatlılardan uzak durmalısınız.

OĞLAK

Burcunuz, iskeleti dizleri kulak ve deriyi temsil eder. İskeletiniz kemik yapınız güzeldir. Kilo problemi az yaşıyorsunuz. Vücudunuzun gerekli maddesi kalsiyum fosfattır. Lahana, kereviz ve yağsız dana eti tüketmelisiniz.

KOVA

Burcunuz el ayak bilekleri baldırlar ve dokuları temsil eder. Egzersiz ve spor kilonuzu dengede tutabilmek sağlıklı kalabilmek için çok önemlidir. Vücudunuz için gerekli madde sofra tuzudur.

BALIK

Burcunuz ayakları temsil eder. Güzel yemek yemekten hoşlanırsınız. Su tutan bir bünyeye sahipsiniz. Vücudunuzun demir, biotin ve fosfora ihtiyacı vardır. Metabolizmanız hızla kilo verir ve geri alır.

<p>Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle 2020 ve 2021 yılında yıldızı parlayanlar arasına

İlginç tavırları geceye damga vurdu

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri