• $16,6795
  • €17,4623
  • 966.327
  • 2405.36
21 Aralık 2018 Cuma

Yeni yılda Merkür gerilemesi

2019 yılında Merkür’ün gerilemede olduğu üç dönem; 5 Mart - 28 Mart (Balık burcunda) 8 Temmuz (Aslan burcunda) - 1 Ağustos (Yengeç burcunda) 31 Ekim - 20 Kasım (Akrep burcunda)

Belirli aralıklarla, Dünya’dan izlenildiğinde, bazı gezegenler dönme, yavaşlama ya da dönüş yönünü değiştiriyor gibi görünmektedir. Gerilemedeki bir gezegen, önceden belirlenmiş olayları, geçmişten gelen çözülmemiş sorunları, yanlış eylemleri, yaşamın bazı alanlarındaki tıkanıklıkları, hüsranları, beklenmedik değişiklikleri vurgulayabilir. Merkür’ün başlıca etkisi aslan, kova, boğa ve akrep gibi sabit yıldızlar üzerine olsa da aynı zamanda başak ve ikizlerin üzerinde de olacaktır. Sebebi ise bu iki burcun yönetici gezegeni olmasıdır. Günlük hayatımızda Merkür iletişim, ticaret, eğitim ve ulaşımla bağlantılıdır. Bu alanda çalışan ya da ilgilenen kişilerin ilgisini yönetir.

Merkür gerileme hareket halindeyken, insanlar arasındaki iletişimin bozulduğunu, transferlerde tıkanıklıkların ve gecikmelerin meydana geldiğini, İnternet bağlantılarının çalışmadığını ve bu dönemde, yanlış kararlar almaya daha yatkın olduğumuzu fark edeceğiz. Bu süreç sadece olumsuz etkilere sahip gibi görünse de sadece siyah beyaz düşünmek zorunda değiliz. Bu yüzden yıldız mesajlarının olumsuz yönlerine meyilli olmamalısınız. Her zaman olumlu bir yan vardır ve buna odaklandığımız sürece bize yarar sağlar.

KOÇ

Ruhsal olarak iyileşmeler yaşayacağınız enerjilerle karşı karşıyasınız. Merkür’ün geri hareketiyle birlikte koçların inatçılığı yeterli değilmiş gibi, huzursuzlukları da aşırıya kaçıyor. Bu durumlar, onlar için sıradan bir hal alıyor.

BOĞA

Merkür’ün gerilemesi boğaların iletişim becerilerini olumsuz şekilde etkileyerek kendilerini istedikleri gibi ifade etmelerini engeller. Bu da özel hayatlarında ve ofis hayatlarında büyük gerginliklere ve huzursuzluklara neden olur.

İKİZLER

Merkür’ ün gerileme dönemi, sosyal gelişim, kişisel proje geliştirme ya da sevdiklerinizle olan ilişkileri geliştirmek için iyi bir dönemle karşı karşıya olmadığınız anlamına gelir. Önemli kararlar almayı gerektiren stresli faaliyetlerden uzak kalmaya çalışın.

YENGEÇ

Yengeçlerin genelinde olan bir adım ileriye üç adım geriye hareketi şuanda tamamen geriye şeklindedir. Yeni projeler başlatmak için yararlı bir zaman değil, bu nedenle bu tür aktiviteleri daha yaratıcı oldukları bir döneme bırakırlarsa daha iyi olur.

ASLAN

Merkür gerilemede olduğunda, Aslanların kafaları çok karışır etrafında olup bitenleri anlayamamaya başlarlar. Hayatta nereye gideceklerini, ne yapmaları gerektiklerini nereden başlayacaklarını bilemiyorlar.

BAŞAK

Merkür’ün gerilemede olmasından en çok sinir sisteminiz etkilenir bu da profesyonel ilişkilerinize ve ofis atmosferine yansır. İşyerinizdeki iletişiminiz hiç verimli değil, kendinizi gerektiği gibi ifade etmeyi başaramıyorsunuz.

TERAZİ

Aileniz ve hayat arkadaşınızla iletişiminizi değiştirmek için anlaşılamayan bir eğiliminiz var. Ancak önünüzdeki dönemde önemli kararlar almaktan ve bunların getireceği sonuçlardan kaçınmanız çok daha doğru olacaktır.

AKREP

Merkür’ün gerilemesiyle akrepler aile ve arkadaşları ile olan ilişkilerinde sıra dışı adımlar atıyor. Her zamankinden daha yaratıcı ve verimli olabileceğiniz bu dönem evinizi yeniden dekore etmek için iyi bir zaman.

YAY

Bu dönemde yayların gerginlik ve sinirlilik durumları önemli ölçüde artar. Aile içinde ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerde yaşanabilecek anlaşmazlıklar biraz siyasi davranılması halinde kolayca çözümlenebilir.

OĞLAK

Merkür’ün gerilemesiyle birlikte en şanslı burç şaşırtıcı şekilde oğlaklardır. Bu dönem zarfında meydana gelen birtakım sorunları çözümleyebilir ve sonucu çok güzel olabilecek ortaklıklar kurabilirler.

KOVA

Hayat arkadaşınızla aranızdaki yanlış anlaşılma durumları, profesyonel ortaklıklarınızda da oluşabilir. Düşüncelerinizi ifade etmenizin zor olduğu bu dönemde önemli kararlar almaktan kaçının.

BALIK

Merkür gerileme döneminde olduğunda, balıklar başkalarının görüşlerini içselleştirme eğilimindedir. Yapmaları gereken bir şey varsa bunu tek başlarına, barışçıl şekilde yapmaları gerektiğini hissediyorlar.

<p>Akşam  Gazetesi Spor Yazarı Şafak Gözen, transfer pazarında yaşanan son gelişmeleri Orçun Özateş

TRANSFER AKŞAMI'NDA BU HAFTA

Esrarengiz Höyük! Türkiye'de başka örneği yok

Fenomen baba-oğul yine herkesi şaşırttı! Eski atarinin içinden bakın ne çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Haziran 2022)