• $28,8997
  • €31,2712
  • 1877.3
  • 8057.42
7 Temmuz 2023 Cuma

Yeni bir tutulmalar serisi başlıyor!

Koç burcundaki Kuzey Düğümü

Koç'taki Kuzey Düğümü, çabalarımız söz konusu olduğunda hepimizin daha fazla bağımsızlığa doğru ilerlediğimizi, daha fazla eylemde bulunduğumuzu ve daha girişimci olduğumuzu gösterir. Koç, zodyakın ilk burcudur ve tohumun ekilmesini temsil eder. Yaratmaya, tezahür ettirmeye ve Evrenin güçlü ortak yaratıcıları olduğumuzu bilmemize rehberlik eden oldukça verimli bir enerjidir.

Koç ayrıca cesurca ve güvenle ilerleyebilen korkusuz savaşçıyı temsil eder. Kuzey Düğümü Koç burcundan geçerken, kendimizi savaşçı moduna geçmemiz ve bizi karşılayan "savaşlarla" yüzleşmek için daha fazla cesaret bulmamız gerektiğini bulabiliriz.

Koç çok sıcak ve baş döndürücü bir enerji olabilir, bu yüzden onun ateşli doğasını hissedebiliriz, bu da bize cesaret verir, ama belki de biraz da öfkelenir.

Kişisel düzeyde, Koç burcundaki Kuzey Düğümü hayatımızda daha cesur adımlar atmamız gereken noktalara ışık tutacak. Savaşçı maskelerimizi takmak ve olmak istediğimiz yere ulaşmak için ilerlemek zorunda kalabiliriz.

Kolektif düzeyde, Koç'ta Kuzey Düğümü'ne sahip olmak, artan savaş ve küresel çatışma şansını gösterebilir. Ancak, girişimci projelerde bir artış ve yeni kreasyonlara yol açabilecek daha bağımsız düşünce de görebilir.

Aslında, hem kolektif hem de kişisel düzeyde, bu yeni bir başlangıç duygusu yaratacak ve yaşamak istediğimiz gezegen tipinin tonunu belirlememize izin verecek oldukça yaratıcı bir yerleşimdir.

Terazi'deki Güney Düğümü

Terazi'ye düşen Güney Düğümü, artık birbirine bağımlı eğilimlerimizden uzaklaşmaya hazır olduğumuzu gösteriyor. Başkalarıyla ortaklık içinde kalarak elde edebileceğimiz gücü ve gücü tamamen görmezden gelmek istemiyoruz, ama biraz daha bağımsızlık yaratmanın zamanı geldi.

Terazi adalet ve adaletle bağlantılıdır ve bu nitelikler bu yerleşim altında mikroskop altında olabilir. Toplumsal düzeyde, kendimizi neyin adil neyin adil olduğunu sorgularken bulabiliriz. Umarım bu sorgulama, bu temalar etrafında daha yüksek bir bilinç düzeyine yol açar.

Terazi'deki Güney Düğümü ayrıca önce kendimize öncelik vermemiz gerektiğini gösterir. Merhamet duygumuzu kaybetmek istemezken, "kaz için iyi olan eş için de iyidir" sözü burada akla geliyor gibi.

Terazi'deki Güney Düğümü, ilişkilerde geçmiş bir yaşamla veya erken çocukluk yıllarınızla ilgili olabilecek çatışmaları da gündeme getirebilir. Günümüz ilişkilerimizde nasıl tezahür ettiğini görmek için kendimizi geçmiş koşullanmalarımıza derinlemesine bir dalış yaparken bulabiliriz.

Terazi, Venüs tarafından yönetildiği için güzellik endüstrisini ve üreme sağlığını da mercek altına alabiliriz.

Koç-Terazi Düğümü yerleşimi için tahminler

Kuzey Düğümü Koç burcuna ve Güney Düğümü Terazi burcuna en son düştüğü zaman Aralık 2004-Haziran 2006 idi. Yaygın olan herhangi bir ana tema olup olmadığını görmek için hayatınızdaki bu zaman dilimine geri dönebilirsiniz. Tekrar aynı şey olacak diye bir şey yok ama benzer motifler yaşanabilir.

Ay Düğümleri Koç ve Terazi'de dururken görebileceğimiz şeyler için işte birkaç tahmin.

*Askeri operasyonlarda artış

* Daha fazla özerklik ve bağımsızlığa doğru daha büyük bir baskı

* Yeni işletmelerin oluşturulması

* Daha fazla bireyselliğe doğru ilerleyin

* Doğrudan tüketiciye yönelik iş modellerinde artış

* Sismik aktivitede artış

* Dünya olayları hakkında ateşli veya hararetli duygular

* İnatçı tavırlar ve inançlar

* Beyin / akıl sağlığı söz konusu olduğunda yeni araştırma

* Güzellik sektöründe gündem

* Sosyal adalet konularına ışık tutmak

* Neyin adil olduğuyla ilgili sorular

Koç-Terazi Tutulmaları

Her tutulmada, Ay Düğümleri aktive olacak, enerjilerinin, derslerinin ve hediyelerinin daha fazlasını açığa çıkaracak. Bunu yazarken, bu dizide zaten bir tutulma deneyimlemiştik:

İşte tüm Koç-Terazi tutulmalarının tarihleri:

20 Nisan 2023: Koç burcunda Güneş tutulması

14 Ekim 2023: Terazi Güneş Tutulması

25 Mart 2024: Terazi Dolunay Tutulması

8 Nisan 2024: Koç burcunda Güneş tutulması

2 Ekim 2024: Terazi Güneş Tutulması

14 Mart 2025: Koç burcunda Güneş tutulması

Bu yolculuğu izlemekle ilgileniyorsanız, bu Tutulma tarihlerinde meydana gelen önemli olayların günlüğünü tutun. Tüm döngü tamamlandığında, bu Düğüm yerleşiminin sizi nasıl etkilediğini, şekillendirdiğini ve ilham verdiğini görebilirsiniz!

KOÇ: Bu hafta pek çok konuda kararlarınızı netleştirmede güçlüklerle karşılaşabilir aşırı alınganlıklar sergileyerek özel yaşamınızda da ailenizle ilişkilerinizde de bu tutumunuz sebebiyle sert rüzgarların esebileceğine işaret etmekte. Ne kadar sakin olur ve yaşamınızın vazgeçilmezi olarak değerlendirdiğiniz insanları anlamaya çalışarak hareket edersiniz bu sert rüzgarın etkisini o kadar hafifletirsiniz. Bekarlar hafta sonuna doğru yaşayacağınız gelişmelerle duygusal hayatınızda unuttuğunuz duyguların yoğun fırtınası ruhunuzu sarabilir.

BOĞA: Bu hafta kariyer hayatınızda güçlü bir çıkış yakalayabilir yeteneklerinizle göz doldurarak pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Özel yaşamınızda da ise aşk dolu günlerin içinde olacaksınız. Bekarlarda değişim enerjisini yoğun bir şekilde yaşayacak, yeni farklı sağlam temeller üzerine kurulu keyifli bir birlikteliğe adım atacaksınız. Hukuksal sorunları olan Boğa'lar bu hafta olumlu gelişmeler yaşayabilir kaybettiklerinizi geri kazanabilir, haklılığınızın ortaya çıkmasıyla kendinize olan güveninizi güçlendirebilirsiniz. Maddi manevi güçlü enerjilerle karşı karşıya olduğunuz bu özel haftanın tadını çıkarmaya bakın.

İKİZLER: Oldukça hareketli bir hafta karşılıyor sizleri. Özel yaşamınızda şans sizden yana yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Hem iş hem de özel yaşamınızda doğru insanlarla buluşabilmenin tüm güzellikleri sizleri kuşatıyor adeta. Değişim enerjisi yaşamınızın her alanında kendini gösterirken buna ayak uydurmalısınız. Bu sure içinde önemli talep ve arzularınızı gündeme getirmeli ve mücadele etmekten korkmamalısınız. Görmezden geldiğiniz pek çok sorunun nasıl karşınıza çıktığını hatırlayın ve gelen fırsatları bu doğrultuda değerlendirin. Maddi manevi neleri kazanıp neleri kaybettiğinizi adil bir şekilde değerlendirin ve yeniliklere doğru yürüyebilmek için eskimiş olan eskiye ait her türlü olay düşünce ve davranıştan uzaklaşın.

YENGEÇ: Haftanın ilk gününden itibaren enerjiniz yükseliyor. Ev ve aile hayatınızla ilgili gelişmeler hafta boyunca istediğiniz şekilde ilerleyecek ve sabrınızın mükafatını alacaksınız. Sakinlik ve denge fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlamanızı yaşamınız için çok daha sağlıklı ve doğru kararlar almanızı sağlayacak. İş hayatınızda risk getiren yeniliklerden uzak durmalı ayrıntıları fazlası ile önem vererek hareket etmelisiniz. Finansal anlamda kazancınız yükselmeye başlıyor. İstikrarlı şekilde ilerleme sağlayacak sezgilerinizle bilginizi sentezleyebilmiş olmanın faydasını her anlamda göreceksiniz. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinizle iletişime önem verin fakat duygu ve düşüncelerinizi o kendi ifade ettikten sonra dile getirin.

ASLAN: Gökyüzü bu hafta ödemeler yüzünden zorlanabileceğinize işaret etmekte. Aile ya da yakınlarınızın müsrifliği nedeniyle parasal zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Tartışmak ya da isyan etmek yerine çözüm odaklı hareket etmeli aynı tekrarlar içinde olmamaya özen göstermelisiniz. İş hayatınızda sizi çok iyi noktalara taşıyacak fırsat ve imkanlar söz konusu. İş görüşmelerinizde gizliliğe önem vermeli ve tamamlayıp uygulamaya geçinceye kadar kimseye bir şeyden bahsetmemelisiniz. Özel yaşamınızda ise duygusal dengeleri sağlamalısınız. Eş ya da sevgilinizin size olan tutumundan rahatsızlık duymak yerine ona güvenmeli kafanızı karıştırmaya çalışan mutsuz insanların sizi mutluluğunuzdan etmesine izin vermemelisiniz. Kendinize de sevginize de sahip çıkmalı aşk kalbinizi sarmışken sahip çıkmalı burcunuzun sembolünde olduğu gibi korumayı bilmelisiniz.

BAŞAK: Hafta boyunca; İş hayatınızda kontrollü davrandığınız sürece her şey istediğiniz yönde şekillenmeye başlayacak. Yeter ki kararlı tavrınızı disiplinli bir şekilde sürdürebilin. İşinizle ilgili yolculuklar söz konusu olabilir tereddüt etmeden yolculukları gerçekleştirin. Yeni fırsatlar yeni insanlar tanıyarak maddi anlamda karlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise bir beraberlik içinde değilseniz kendinize haksızlık etmekten vazgeçin. Aşkın ve doğru insanın size nerde nasıl geleceğini bilemezsiniz siz mutlu olacağınıza inanmaktan vazgeçerseniz. Karanlıkların için de esir olur çevrenizde ki güzelliklerin farkına varamazsınız. Tatil planlarınız varsa bu hafta beklenmedik iptaller yaşayabilir aksiliklerle dolu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Şartları zorlamak akıllıca olmayacaktır.

TERAZİ: Gökyüzü hayatınızın kontrolünü ele almanız için destekliyor sizleri. Rahatsızlık duyduğunuz mutsuz olduğunuz hemen her konuda kararlı davranır, isteklerinizi belirlerseniz yaşayacağınız gelişmeler karşısında nasıl davranmanız gerektiğini de buldunuz demektir. Hiç kimsenin aldığınız kararları uygulamanızı engellemesine izin vermeyin. Rehberiniz sezgileriniz olsun. Finansal konularda yaşanacak zam ya da terfi kaygılarınızı da azaltacaktır. Fakat harcamalarınız konusunda temkinli olmalı ve gelecek paraya güvenerek son kuruşunuza kadar harcama yapmamayı öğrenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise arkadaşlarınız aracılığıyla keyifli gelişmeler yaşanabilir.

AKREP: Gökyüzü olmasını istediğiniz inandığınız hemen her konuda yaşanacak sürpriz gelişmelere işaret etmekte. İnancın gücü yaşamanızın her safhasında etkili bir şekilde kendini gösterecek. Adeta yeniden yapılanacak kendinize olan güveninizi tazeleyeceksiniz. Maddi konularda geçmişte yaşanan aksiliklerden aldığınız dersleri profesyonel çalışma hayatınıza aktarıyor olmanız saygınlığınızı daha da arttıracaktır. Özel yaşamınızda ise aile büyükleri ile tartışmalar ciddi boyutlara gelebilir. Kendinizi ifade ederken keskin cümleler kurmamaya özen gösterin. Aşk hayatınızda ise duygularınızı ifade edin ve ilişkinize sahip çıkararak hareket edin. Siz istemediğiniz sürece hiç kimse özel yaşamınıza müdahale edemez!

YAY: Gökyüzünün hafta boyunca şifresi kaygılarınızı kontrol altına almanız yönünde. Özellikle iş hayatınızda olumsuz enerjileri üzerinize çekmek istemiyorsanız bu duygunuzu kontrol altına alın. Aksi halde kaygılarınız yazınızı kışa çevirebilir. İş görüşmelerinizde sağduyulu davranın ve duygularınızı iş hayatınıza yansıtmamaya özen gösterin. İşbirlikleri ve fikir alışverişleri hafta boyunca kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. Özel yaşamınızda ise uzun zaman önce yaşanan hoş olmayan bir durum tekrar gündeme gelebilir. Eskiyi deşmek ilişkinize sadece zarar verir. Eski defterleri kapatamıyorsanız ilişkinizi sağlıklı bir şekilde yürütemeyeceğinizi de kabullenmelisiniz!

OĞLAK: Hafta boyunca; İş hayatınızda kontrollü davrandığınız sürece her şey istediğiniz yönde şekillenmeye başlayacak. Yeter ki kararlı tavrınızı disiplinli bir şekilde sürdürebilin. İşinizle ilgili yolculuklar söz konusu olabilir, tereddüt etmeden yolculukları gerçekleştirin. Yeni fırsatlar yeni insanlar tanıyarak maddi anlamda karlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise bir beraberlik içinde değilseniz kendinize haksızlık etmekten vazgeçin. Aşkın ve doğru insanın size nerde nasıl geleceğini bilemezsiniz, siz mutlu olacağınıza inanmaktan vazgeçerseniz. Karanlıkların için de esir olur çevrenizde ki güzelliklerin farkına varamazsınız. Tatil planlarınız varsa bu hafta beklenmedik iptaller yaşayabilir aksiliklerle dolu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var. Şartları zorlamak akıllıca olmayacaktır.

KOVA: Gökyüzü ev ve iş hayatınızda eşinizle uyumlu ve aynı değerlerde buluşabilmiş olmanın getireceği güzelliklere işaret etmekte. Bu hafta önemli bir yatırım yapabilir yeni bir konut ya da iş yeri sahibi olabilirsiniz. İş hayatınızda yoğun ve son derece olumlu görüşmeler kariyerinizi güçlendirecek etkilere sahip. Özel yaşamınızda ise bekarlar eski sevgilinizden gelecek bir mesaj ya da mail duygularınızı bir an için karıştırsa da, geçmişte neden ayrıldığınızı hatırlayarak bu bilinçle hareket edecek. Bitmiş bitmiştir diyerek yolunuza var olan şartlarda devam edeceksiniz. Bu hafta duygusal hayatınızdan çok iş ve eğitim hayatınıza önem vermelisiniz.

BALIK: Gökyüzü bu hafta sizleri hiç bir konuda ben merkezli düşünmemeleri konusunda uyarıyor. Her konuda kendinizi haklı görür başkalarına karşı baskın davranışlar içinde bulunursanız ciddi zorluklar beklenmedik bitişler yaşayabilirsiniz. Akıllı davranın ve egonuzun yüreğinizi ele geçirmesine izin vermeyin. İş hayatınızda ise girişimleriniz olumlu sonuçlanacak ve yeni kapıların size açılmasını sağlayacaktır. Bekar Balıklar sizlerde karşı cinsin üzerinde olduğunuzdan farklı etkiler bırakıp hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. En iyisi kendinize öz eleştiride bulunarak yeni yollar keşfetmeye çalışıp akışa ayak uydurmanız olmalı.

<p>Sağlık Bakanlığınca, acil vakaların en kısa sürede sağlık kuruluşlarına sevkinin sağlanması amacı

Ambulans helikopter 7 il arasında mekik dokuyor

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı