• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
13 Ağustos 2021 Cuma

Uranüs durağan konuma başlıyor

19 Ağustos 2021'de uyanış, kurtuluş ve değişim gezegeni Uranüs R durağan hareketine giriyor ve 18 Ocak 2022'ye kadar orada kalacak. Bu yolculuğunun ilk birkaç ayında Uranüs, Jüpiter, Satürn, Neptün ve Plüton'a katılarak güçlü bir retro 'durağan' gezegensel enerji dizisi oluşturacak.

Geriye giden çok sayıda gezegenimiz olduğunda, bu bir yavaşlama etkisi yaratabilir ve tam olarak ileriye sıçramadan önce bazı adımlar atmamız gerektiğini hissettirebilir bizlere.

Ekim 2021'in sonuna geldiğimizde çoğu gezegen retrodan çıkmış olacak olsa da, Uranüs gelecek yıla kadar retroda kalacak.

Uranüs Retrosu yaklaşık 7 ayda bir gerçekleşir ve döngüsünün doğal ve normal bir parçasıdır. R durağan konuma geçtiğinde, süzmekte olduğu enerjilerin bir kısmını Dünya'ya yeniden vererek, kozmik gökyüzündeki adımlarını takip eder.

Son 7 ayda yaptığımız yolculuğu gözden geçirerek ve geriye bakarak bu döngünün enerjisiyle kendi hayatımızda da bağlantı kurabiliriz.

Son 7 ayda sizi değişiklik yapmaya zorlayan şaşırtıcı veya şoke edici bir şey oldu mu?

Son 7 ayda, hayatınızdaki bir şey hakkında kendinizi belirsiz veya emin hissetmenize neden olan herhangi bir şey oldu mu?

Uranüs ani değişim ve kargaşa gezegeni olduğundan, bunlar muhtemelen hayatınızda dokunduğu alanlardır. Ancak iyi haber şu ki, bu gerileme döneminde bu enerjiyi hayatımızı iyileştirmek son 7 ayda yaşadığımız zorlukları pişmanlıkları telafi edebilmek için değerlendirmek nereden nereye geldiğimizi görmek için kullanabiliriz.

Şaşırtıcı veya ani değişikliklerin etrafındaki şok sakinleşmeye başlayabilir ve olayları yeni bir bakış açısı ve netlikle görmeye başlayabiliriz.

Ayrıca, bir zamanlar belirsiz hissettiğimiz herhangi bir şeyin şimdi biraz daha kesin veya güven verici hissetmeye başladığını ve yeni bir özgürlük bulmamıza izin verdiğini görebiliriz.

Uranüs'ün hayatımızı sebepsiz yere sarsmadığını, bunu bizi uyandırmak ve bizi sıkışmış hissetmemize neden olan sınırlayıcı davranışlardan veya kalıplardan kurtarmak için yaptığını akılda tutmak önemlidir.

Uranüs retrodayken olaylara yeni bir açıdan bakmamızı ister. Yeni bir özgürlük düzeyine erişebilmemiz ve bizi bulması gereken her şey için bir yolu kolayca açabilmemiz için bakış açımızda devrim yapmamızı istiyor.

KOÇ: Bu hafta pek çok konuda kararlarınızı netleştirmede güçlüklerle karşılaşabilir aşırı alınganlıklar sergileyerek özel yaşamınızda da ailenizle ilişkilerinizde de bu tutumunuz sebebiyle sert rüzgarların esebileceğine işaret etmekte. Ne kadar sakin olur ve yaşamınızın vazgeçilmezi olarak değerlendirdiğiniz insanları anlamaya çalışarak hareket edersiniz bu sert rüzgarın etkisini o kadar hafifletirsiniz.

BOĞA: Bu hafta kariyer hayatınızda güçlü bir çıkış yakalayabilir, yeteneklerinizle göz doldurarak pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Özel yaşamınızda da ise aşk dolu günlerin içinde olacaksınız. Bekar Boğa'lar da değişim enerjisini yoğun bir şekilde yaşayacak, yeni farklı sağlam temeller üzerine kurulu keyifli bir birlikteliğe adım atacaksınız. Hukuksal sorunları olan Boğa'lar bu hafta olumlu gelişmeler yaşayabilir kaybettiklerinizi geri kazanabilir, haklılığınızın ortaya çıkması ile kendinize olan güveninizi güçlendirebilirsiniz.

İKİZLER: Oldukça hareketli bir hafta karşılıyor sizleri. Özel yaşamınızda şans sizden yana yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Hem iş hem de özel yaşamınızda doğru insanlarla buluşabilmenin tüm güzellikleri sizleri kuşatıyor adeta. Değişim enerjisi yaşamınızın her alanında kendini gösterirken buna ayak uydurmalısınız. Bu süre içinde önemli talep ve arzularınızı gündeme getirmeli ve mücadele etmekten korkmamalısınız. Maddi manevi neleri kazanıp neleri kaybettiğinizi adil bir şekilde değerlendirin ve yeniliklere doğru yürüyebilmek için eskimiş olan eskiye ait her türlü olay düşünce ve davranıştan uzaklaşın.

YENGEÇ: Haftanın ilk gününden itibaren enerjiniz yükseliyor. Ev ve aile hayatınızla ilgili gelişmeler hafta boyunca istediğiniz şekilde ilerleyecek ve sabrınızın mükafatını alacaksınız. Sakinlik ve denge fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlamanızı yaşamınız için çok daha sağlıklı ve doğru kararlar almanızı sağlayacak. İş hayatınızda risk getiren yeniliklerden uzak durmalı, ayrıntıları fazlasıyla önem vererek hareket etmelisiniz. Finansal anlamda kazancınız yükselmeye başlıyor. Özel yaşamınızda eş yada sevgilinizle iletişime önem verin, fakat duygu ve düşüncelerinizi o kendi ifade ettikten sonra dile getirin.

ASLAN: Gökyüzü bu hafta ödemeler yüzünden zorlanabileceğinize işaret etmekte. Aile ya da yakınlarınızın müsrifliği nedeni ile parasal zorluklarla karşılaşabilirsiniz. İş görüşmelerinizde gizliliğe önem vermeli ve tamamlayıp uygulamaya geçinceye kadar kimseye bir şeyden bahsetmemelisiniz. Özel yaşamınızda ise duygusal dengeleri sağlamalısınız. Eş ya da sevgilinizin size olan tutumundan rahatsızlık duymak yerine ona güvenmeli, kafanızı karıştırmaya çalışan mutsuz insanların sizi mutluluğunuzdan etmesine izin vermemelisiniz.

BAŞAK: Hafta boyunca; İş hayatınızda kontrollü davrandığınız sürece her şey istediğiniz yönde şekillenmeye başlayacak. Yeter ki kararlı tavrınızı disiplinli bir şekilde sürdürebilin. İşinizle ilgili yolculuklar söz konusu olabilir, tereddüt etmeden yolculukları gerçekleştirin. Yeni fırsatlar yeni insanlar tanıyarak maddi anlamda karlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise bir beraberlik içinde değilseniz kendinize haksızlık etmekten vazgeçin. Tatil planlarınız varsa bu hafta beklenmedik iptaller yaşayabilir, aksiliklerle dolu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz.

TERAZİ: Gökyüzü hayatınızın kontrolünü ele almanız için destekliyor sizleri. Rahatsızlık duyduğunuz mutsuz olduğunuz hemen her konuda kararlı davranır isteklerinizi belirlerseniz yaşayacağınız gelişmeler karşısında nasıl davranmanız gerektiğini de buldunuz demektir. Finansal konularda yaşanacak zam ya da terfi kaygılarınızı da azaltacaktır. Fakat harcamalarınız konusunda temkinli olmalı ve gelecek paraya güvenerek son kuruşunuza kadar harcama yapmamayı öğrenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise arkadaşlarınız aracılığıyla keyifli gelişmeler yaşanabilir.

AKREP: Gökyüzü olmasını istediğiniz inandığınız hemen her konuda yaşanacak sürpriz gelişmelere işaret etmekte. İnancın gücü yaşamanızın her safhasında etkili bir şekilde kendini gösterecek. Maddi konularda geçmişte yaşanan aksiliklerden aldığınız dersleri profesyonel çalışma hayatınıza aktarıyor olmanız saygınlığınızı daha da arttıracaktır. Özel yaşamınızda ise aile büyükleri ile tartışmalar ciddi boyutlara gelebilir. Kendinizi ifade ederken keskin cümleler kurmamaya özen gösterin. Aşk hayatınızda ise duygularınızı ifade edin ve ilişkinize sahip çıkararak hareket edin.

YAY: Gökyüzünün hafta boyunca şifresi kaygılarınızı kontrol altına almanız yönünde. Özellikle iş hayatınızda olumsuz enerjileri üzerinize çekmek istemiyorsanız bu duygunuzu kontrol altına alın. Aksi halde kaygılarınız yazınızı kışa çevirebilir. İş görüşmelerinizde sağduyulu davranın ve duygularınızı iş hayatınıza yansıtmamaya özen gösterin. Özel yaşamınızda ise uzun zaman önce yaşanan hoş olmayan bir durum tekrar gündeme gelebilir, eskiyi deşmek ilişkinize sadece zarar verir.

OĞLAK: Hafta boyunca; İş hayatınızda kontrollü davrandığınız sürece her şey istediğiniz yönde şekillenmeye başlayacak. Yeter ki kararlı tavrınızı disiplinli bir şekilde sürdürebilin. İşinizle ilgili yolculuklar söz konusu olabilir, tereddüt etmeden yolculukları gerçekleştirin. Yeni fırsatlar yeni insanlar tanıyarak maddi anlamda karlı çıkacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise bir beraberlik içinde değilseniz kendinize haksızlık etmekten vazgeçin. Tatil planlarınız varsa bu hafta beklenmedik iptaller yaşayabilir aksiliklerle dolu yolculuklar gerçekleştirebilirsiniz.

KOVA: Gökyüzü ev ve iş hayatınızda eşinizle uyumlu ve aynı değerlerde buluşabilmiş olmanın getireceği güzelliklere işaret etmekte. Bu hafta önemli bir yatırım yapabilir yeni bir konut ya da iş yeri sahibi olabilirsiniz. İş hayatınızda yoğun ve son derece olumlu görüşmeler kariyerinizi güçlendirecek etkilere sahip. Özel yaşamınızda ise bekar Kova'lar eski sevgilinizden gelecek bir mesaj ya da mail duygularınızı bir an için karıştırsa da, geçmişte neden ayrıldığınızı hatırlayarak bu bilinçle hareket edeceksiniz. Bu hafta duygusal hayatınızdan çok iş ve eğitim hayatınıza önem vermelisiniz.

BALIK: Gökyüzü bu hafta sizleri ben merkezli düşünmeme konusunda uyarıyor. Her konuda kendinizi haklı görür başkalarına karşı baskın davranışlar içinde bulunursanız ciddi zorluklar beklenmedik bitişler yaşayabilirsiniz. İş hayatınızda ise girişimleriniz olumlu sonuçlanacak ve yeni kapıların size açılmasını sağlayacaktır. Bekar Balık'lar sizlerde karşı cinsin üzerinde olduğunuzdan farklı etkiler bırakıp hoş olmayan durumlarla karşılaşabilirsiniz. En iyisi kendinize öz eleştiride bulunarak yeni yollar keşfetmeye çalışıp akışa ayak uydurmanız olmalı.

<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor