• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
5 Şubat 2021 Cuma

Şubat ayında beklenmedik olaylar var

Şubat 2021, zorlayıcı görünen enerjileri barındırmakta bizler için. Öngörülemeyen olaylar ile karşı karşıya kalabileceğimiz bir ay toplumsal ve dünya genelinde. Güneş, Merkür ve Venüs, Satürn Kova burcundaki seyriyle, bizlere beklenmedik olaylar yaşatabilir. Bu geçişler Dünya ve ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde toplumlar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Özellikle doğa olayları, denizlerde büyük fırtınalar, hastalıklar bu tutulmanın işaret ettikleri arasında. Gaz, buhar, yağ, su ve diğer sıvılar, kimyasallar ve plastik içeren maddelerden kaynaklı zararlar söz konusu olabilir. Ayrıca bu enerji toplumları etkileyecek nitelikte suların kirliliği, zehirlenmeler deniz kazaları ve boğulmalar ile ilgili trajedileri tetikleyebilir. Şubat ayının son haftasında daha fazla depremler olabilir, deniz felaketleri ve halkı kutuplaştırabilecek olaylar yaşanabilir.

KOÇ: Gökyüzü bu ay iş ve kariyer hayatınıza odaklanmanız için güçlendiriyor sizleri. İş hayatında başarılı olmuş kişilerden alacağınız destek cesaretinizin kırıldığı noktalarda sizi cesaretlendirecek ve başarılı olmanızı sağlayacaktır. Özel yaşamınızda eşinizin sağlık sorunları ile uğraşabilir buna bağlı stresler yaşayabilirsiniz. Eğitim hayatı devam eden Koçlar, Merkür'ün Durağan Geri Hareketini devam ettiriyor olması, anlaşılmamanıza ve ön yargılarla karşılaşmanıza neden olabilir.

BOĞA: 8 Şubat'la birlikte iş hayatınızda yeni insanlar tanıyabilir ve oldukça cazip teklifler alabilirsiniz. Zamanlama planı yaptığınız takdirde aynı anda birden fazla işle ilgilenerek gelirlerinizde hatırı sayılır bir artış sağlayabilirsiniz. Bu arada işinizle ilgili devam eden bir hukuksal davanız varsa bu ay istediğiniz gibi sonuçlanabilir, oynanan oyunlara ve entrikalara rağmen haklılığınız ortaya çıkacak maddi manevi hakkınız olanı adaletin gücü ile alacaksınız.

İKİZLER: Gökyüzü ay boyunca eğitimle ilgili konularda seyahatler ve yeni imkanlarla karşılaşarak kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok fırsatın sizleri beklediğini müjdelemekte. Ay sonuna kadar arkadaşlarınız ve aile bireylerinizden gelen finansal fikir ve önerileri dikkate almalı ve girişimler için elinizi çabuk tutmalısınız. Dolunay enerjisi ile iş hayatınızda ön planda olacak, emeğinizin takdir edilmesi maddi, manevi zenginlikler olarak size geri dönecek.

YENGEÇ: Yeni insanlar, yeni mekanlar ve gerçek dostlardan gelecek desteklerle hayatınızda hızlı ilerlemeler kaydedeceğiniz, finansal olarak güçleneceğiniz bir aydasınız. Kabuklarınızı kırın ve içinizde var olan gücü dış dünyaya yansıtın. Sağlık sorunları olan ve uzun süredir bu konularla boğuşan Yengeçler bu ay tüm tedavileriniz olumlu geçer ve olumlu gelişmelerle adeta mucizevi iyileşmeler yaşayabilirsiniz.

ASLAN: Fiziksel rahatsızlıklarınızı aşmak için fitnes yapabilir, kaslarınızı zorlamadan güçlendireceğiniz sportif aktivitelere yönelebilirsiniz. 10-12 Şubat tarihleri arasında gayrimenkullerle ilgili konular gündeminize gelebilir. Sizlere tavsiyem cesaretli davranın ve yatırımlarda bulunun. Süregelen bir beraberliğiniz varsa evliliğe giden yolda ilk adımı yine bu döngüde atabilirsiniz.

BAŞAK: Değişim enerjisinin yoğun ve güçlü olduğu bir ay karşılıyor sizleri. Özellikle iş hayatınızda daha yoğun olarak yaşanacak değişimler sizleri daha iyi şartlara ve imkanlara kavuşturabilir. Bağnaz düşüncelerden uzaklaşmalı, kalıplaşmış olan alışkanlıklarınız yerine yenilikçi ve çözüm odaklı fikirlere açık olmalısınız. Bekar Başaklar Dolunay enerjisi tüm dikkatler size çevrilebilir ve daha önce görmediğiniz kadar ilgi görebilirsiniz.

TERAZİ: Bu ay aşk ile tamamlanacağınız enerjiler ile karşı karşıyasınız. Aşktan korkmayın, duygularınızı şüphelere kurban etmeyin ve akışta kalın. Evli ve ilişkisinde sürekli sorunlar yaşayan Teraziler sizler de bir kez olsun hatayı kendinizde arayın, yaşadığınız kavgalara değil güzelliklere odaklanın. Hangisinin daha fazla olduğunu adilce değerlendirin.

AKREP: İş hayatınızda aynı sektörde bulunduğunuz insanlardan ortak projelerle ilgili finansal getirisi yüksek teklifler alabilirsiniz. Kabul edin ve disiplinli bir şekilde çalışarak kariyer hayatınızı iğne oyası ile işler gibi işleyerek yeniden şekillendirin. 27 Şubat'ta Dolunay enerjisi ile iş hayatınızda ve finansal konularda duygularınızla değil mantığınızla hareket etmeli ve başkalarına yardımcı olmaya çalışırken kendinizi zor bir durumda bırakacak davranışlar içinde olmamalısınız.

YAY: Kazançlarınız artarken, harcamalarınızı dengede tutmalı ve birikimlerinizi akıllıca değerlendirmeye çabalamalısınız. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle şüphe ve kıskançlıklardan dolayı ciddi tartışmalar yaşayabilir, sizi yapmadığınız şeylerle suçlamasına tahammül etmekte zorlanabilirsiniz. Ne olursa olsun siz kendinizi biliyorsanız bunları sorun etmeyin ve sadece kendinize odaklanın.

OĞLAK: 11 Şubat'taki Yeni Ay'la ruhunuzu özgürleştirecek ve sürekli baskı altında tuttuğunuz iyi yönlerinizi geliştirip yeni ve başarılı başlangıçlara yol alacaksınız. İş hayatınızda önemli ve köklü bir değişim gerçekleştirebilir. Aynı anda iki alanda başarınızla adınızdan sıklıkla söz ettirebilirsiniz. Aşk hayatınızda ise bekarsanız iş yerinizde ya da işiniz aracılığı ile tanıyacağınız biri fazlası ile ilginizi çekebilir aynı şekilde de ilgi görebilirsiniz.

KOVA: Gökyüzü bu ay, azminizle iş hayatınızda başkalarının yardım ve desteği olmaksızın yapacağınız başarılı işlerle adınızdan söz ettireceğinizi müjdelemekte. Psikolojik olarak ağırlığını taşıdığınız düşünce ve olaylarla yüzleşmeniz sizleri güçlendiriyor. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizden gelecek finansal destek, size daha geniş kapsamlı bakış açıları kazandırabilir.

BALIK: Gökyüzü ayın ilk haftası iş ve eğitim hayatınızda yaşanabilecek karışıklıklara ve yapmadığınız şeylerden dolayı baskılarla karşılaşabileceğinize dikkat çekmekte. İş ve özel yaşamınızla ilgili değerlendirmeler yapabilir, güçlü insanların fikirleriyle çözümler bulabilirsiniz. Uzun yıllardır kronik sağlık sorunları olan Balıklar bu süreçte sağlığınız önem kazanmakta. Evli ve ilişkisi devam eden Balıklar ilişkinizde yaşanan sorunları görmezden gelmeyin, eşinizle iletişime önem verin.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak